Kosova Sot

Investimet e huaja, drejt pėrgjysmimit

Lajme >

36 për qind më pak investime të huaja sivjet . Të dhënat e BB-së kanë demantuar kryeministrin Mustafa, që mburret se politikat e Qeverisë po i ndihmojnë biznesit. Në fakt, eksporti ra dhe nuk...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Nishani: Kultivimi i kanabisit nė Shqipėri, shqetėsues dhe alarmues

Presidenti Bujar Nishani i kërkon palëve politike të nisin sa...

Donatorėt e bėjnė me shtėpi familjen Nuredini

Të gjithë ata që kontribuuan në çfarëdo...

Hoti: Buxheti do tė mjaftojė nėse reformohet skema e veteranėve, pėrndryshe ska para

Ministri i Financave Avdullah Hoti në konferencën e sotme për...

Tahiri shpjegon pėrse nuk u arrit marrėveshja pėr kodin telefonik

Edhe pas pesë ditësh të takimeve intensive në Bruksel...

Nuk ka shtėpi, adoleshentja shtatzėnė detyrohet tė jetojė nė makinė (Foto)

Ajo është 5-muajshe shtatzënë dhe detyrohet që të...

Gjuriq pas dėshtimi tė kodit telefonik: Nuk pranojmė shantazhe

Menjëherë pas përfundimit të takimit të sotëm...

Sllapuzhani i Suharekės bėhet me shkollė tė re

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka...

Komuna e Skenderajt kėrkon tė bėhet presion pėr lirimin e Thaqit

Me një komunikatë dërguar mediave, Komuna e Skenderajt e ka...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.50

CNY

113.89

JPY

113.89

INR

1.47

AUD

3.37

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Djaloshi i bėrtet kryeministrit: Na le pa kokėrr leku o Edi Rama (Video)

   Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në Fier ku zhvilloi një takim dhe...

   VIP

   Kendall Jenner shėtitet rrugėve tė New York pas realizimit tė tatuazhit (Foto)

   Modelja e njohur 20 vjeçare Kendall Jenner ka udhëtuar së fundmi drejt New York-ut, dhe atë për një arsye shumë të veçantë. Kendall sapo ka realizuar tatuazhin e saj më të ri, tek artisti më i njohur i tatuazheve në New York, Jon Boy. Menjëherë pasi ka mbaruar punë, ajo është shfaqur rrugëve të New York mjaft sportive, duke shijuar ditën e freskët. (Kosova Sot)

   VIP

   Motrat Mustafa, mė elegante se kurrė nė kanagjegjin e nuses sė Shyhretės (Foto)

   Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli kishte ftuar shumë...

   Shėndetėsia

   Shėrojeni kancerin me kėtė recetė natyrale

   Shumë njerëz pohojnë se janë shëruar prej kancerit përmes...

   Femra

   Sekretet pėr rutinėn e grimit, qė nuk i keni dėgjuar mė parė

   Nuk keni nevojë të jeni artiste profesionale e grimit për ta aplikuar atë...

   VIP

   2 Ton po bėn gati befasinė e radhės(Foto)

   Reperi i njohur 2 Ton ka qenë mjaft aktiv gjatë këtij viti me projekte muzikore,...

   VIP

   “Mė quanin tradhtarja mė e madhe” (Foto)

   Nicole Scherzinger mohon zërat se ka qenë me Calvin Harrisin, duke thënë se...

   Shėndetėsia

   Qumėshti ndryshon efektin e ilaēeve

   Marrja e disa ilaçeve me ushqime të caktuara mund të ketë efekt të...

   Sport
   • E konfirmon Bunjaki: Kėta dy yje ftohen pėr herė tė parė me Kroacinė (Foto)

    Arbër Zeneli dhe Adis Nurkoviq do të ftohen për ndeshjen me Kroacinë Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka bërë të ditur se në përballjen e 6 tetorit ndaj...

    Më Shumë
   • Moratti: Po vjen koha e Simeones te Interi

    Massimo Moratti ka pranuar se ai e sheh Diego Simeonen të rikthyer te Interi si trajner. Në pjesën e dytë të intervistës së tij për Premium Sport, Moratti është pyetur për Frank de Boer dhe...

    Më Shumë
   • Dybala – Barcelona, lajm i madh nga Juventus

    Kampioni i Italisë nuk e ka ndërmend që ta lërë të largohet yllin Paulo Dybala. Paraqitjet fantastike me fanellën e Juventusit në sezonin e shkuar, kanë bërë që klube si Barcelona dhe...

    Më Shumë

   Ja ēfarė thotė Conte pasi Pedro e Fabregas nuk u ftuan nga Spanja

   Pedro Rodriguez dhe Cesc Fabregas janë shumë të...

   Gazetarja angleze: Zhvishem nudo nėse Granit Xhaka fiton Premierligėn (Foto)

   Nëse Granit Xhaka me shokë fiton titullin e Premierligës,...

   Shevchenko publikon listėn e tė ftuarve pėr ndeshjen kundėr Kosovės

   Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko ka përcaktuar...

   LeBron James mbėshtet bojkotimin e himnit amerikan!

   Ylli i NBA-së, LeBron James tha se mbështet lojtarin e futbollit...

   Lukaku larg Suarezit

   Romelu Lukaku, sulmuesi i Evertonit, e pranon se i duhet ende punë...

   Ėshtė prishur qetėsia te Reali? Ju tregon Ronaldo (Foto)

   Atmosfera në kampin madrilen duket e jashtëzakonshme Paraqitja e...

   Opinione

   Populli sirian nuk e meriton atė qė po ndodh nė vendin e tij

   Shkruan: Frederik Pleitgen Gërmadhat e mbetura pas...

   A po i servohet popullit politikė skizofrenike?

   Shkruan Skënder Mulliqi Nëse dikur e kemi pasur shtetin e huaj mbi...

   Fitorja e Clinton-it pa performancė tė jashtėzakonshme

   Shkruan: Roger Cohen Debati mes kandidatëve për president të...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Sonda hapėsinore e Evropės pėrfundon misionin, ulet mbi vetė kometėn

   Sonda hapësinore  “Rosetta” e Evropës ka përfunduar misionin e saj mbi kometën “67P” dhe është ulur në sipërfaqen e akullt të vetë objektit, raporton...

   Sonda hapėsinore e Evropės pėrfundon misionin, ulet mbi vetė kometėn

   Sonda hapësinore  “Rosetta” e Evropës ka...

   Agjencia hapėsinore evropiane konfirmon se nė Mars kishte jetė

   Mawrth Vallis është njëra ndër luginat më të...

   Disa profeci me tė vėrtetė tė frikshme pėr periudhėn midis viteve 2016 dhe 2020

   Ju preferojmë që ta ruani këtë lajm dhe ta mbani në...

   Ėndrrat - njė temė interesante dhe mistike!

   Sa herë që flemë, shohim ëndrra. Tjetër...

   Auto&Tech
   Vjen i rifreskuar “2017 Renault Zoe”

   “Renault” ka prezantuar risinë e freskuar “Zoe”, me rastin e “Paris Motor Show”. Modeli ‘EV’, sipas pohimeve të “Renault”, maksimumi që do të kalojë me një...

   Më Shumë

   Lajm i keq: Edhe iPhone 7 po eksplodon (Foto)

   Prodhuesit më të mirë të celularëve në botë...

   Whatsapp me opsion tė ri

   Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i...

   Hedh iPhone 7 nga ndėrtesa mė e lartė nė botė, ja ēfarė ndodh mė pas (Video)

   Një blogger ukrainas ka hedhur iPhone 7 nga ndërtesa më e...

   KOSOVA SOT TV
   Burri nxjerr qelbin pranė fund-shpinės (Video +18)

   Ky është momenti i pështirë kur një burrë shtrydh një puçërr në pjesën e poshtme të shpinës. Ai ka publikuar çdo gjë në rrjet. (Kosova Sot)

   Më Shumë

   Ecje nė litar pėrmbi lumin plot me krokodilė (Video)

   Se njerëzit janë shumë të guximshëm e vërteton...

   Momenti kur njė burrė godet me grusht nė fytyrė njė grua (Video)

   Ky është momenti tronditës kur një burrë godet me...

   Kapet peshku mė i frikshėm qė keni parė ndonjėherė (Video)

   Një krijesë e çuditshme e ngjashme me ngjalat është...

   OK KIDS
   A e dini cili ėshtė flamuri mė i bukur tė botė?

   Flamujt e secilit vend përfaqësojnë një kulturë,  ata përfaqësojnë krenarinë që kemi për vendin të cilit i takojmë, dhe gjithashtu na shërbejnë si  simbol i vendit...

   Me Shume

   Fakte pėr Gjermaninė qė keni mundur tė mos i dini

   Gjermania ndahet në 16 njësi shtetërore të...

   Kush ishte Kristofor Kolombo

   Kristofor Kolombo  ishte hulumtues dhe tregtar i cili kaloi i...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >