Kosova Sot

Kosova, nė mėshirėn e diasporės

Lajme >

Republika e bllokuar nga krimi dhe korrupsioni  Remitencat burimi i mbijetesës së kosovarëve të varfëruar nga pushteti i korruptuar  Analistët vlerësojnë se përderisa kemi këtë...

3 orë e 9 minuta më parë

Rafuna&CO tė shkarkohen

2 orë e 56 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Gjendet njė nėndetėse nė brigjet e Suedisė, dyshohet tė jetė ruse

Autoritetet në Suedi kanë nisur një hetim mbi mbetjet e një...

11 minuta më parë

Plaēkitet vila e sekretarit tė PD-sė Arben Ristani

Në Gjirin e Lalëzit, është plaçkitur vila...

17 minuta më parë

Nis gjykimi i tė arrestuarve nė Kumanovė, amerikanėt nė mbrojtje

Ka nisur procesi gjyqësor kundër të arrestuarve në...

27 minuta më parë

Tensione nė mes tė azilantėve kosovarė dhe qytetarėve, policia mbyll “hajmin”

Zhurma e madhe, muzika me zë të lartë dhe sipas qytetarëve...

46 minuta më parë

Tanaskoviq: Pranimi i Kosovės nė UNESCO, njė hap drejt anėtarėsimit nė OKB

Nëpërmjet anëtarësimit në organizatat sportive...

52 minuta më parë

Kosovari zgjidh prangat dhe arratiset nga zyra e prokurorit

Pasditen e të hënës është arratisur një i...

55 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.25

ALL

0.71

GBP

1.07

CHF

6.88

CNY

136.89

JPY

70.86

INR

1.52

AUD

3.06

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Zhvishet edhe Kida (Foto)

Një ndër këngëtaret më të pëlqyera të momentin nga publiku kosovar, Kida, vazhdon të jetë e angazhuar me koncerte dhe mbrëmjë muzikore. Kida, emri i vërtetë i së cilës është Orhidea Latifi, së fundmi ka mbajtur koncert në Ulqin, atje ku edhe ka gjetur pak kohë për relaks, transmeton Kosova Sot Online. Në foton e postuar në ‘Instagram’, krijuesja e hitit ‘Premtimet’, shihet teksa shijon rrezet e...

VIP

Kush ia bėri zemrėn mal mbrėmė Teutės? (Foto)

Aktorja e njohur dhe shumë e dashur për publikun kosovar Teuta Krasniqi dje ka festuar...

Shėndetėsia

Humbni 7 kilogramė pėr dy javė

Kjo dietë është ideale për të gjithë që nuk dëshirojnë...

Femra

Gjashtė kėshilla pėr dredhimin e qerpikėve

Dredhimi i qerpikëve luan një rol të rëndësishëm në dukjen tuaj,...

VIP

Angela prek diellin (Foto)

Modelja e njohur Angela Martini po shijon disa ditë pushime. Bukuroshja shqiptare ka...

VIP

Shpėrthen vajza e Eli Farės (Foto)

Vajza e këngëtares Eli Fara vazhdon të çmend rrjete sociale me poza të...

Dashuri

Tė mirat e lidhjes serioze

- Ju gjithmonë keni dikë për të cilin të gatuani. Gatimi për një...

Sport
 • E rrallė: Nga Uruguai, nė Lirinė e Prizrenit

  Liria vazhdon të përforcohet, por ajo që befason më shumë është se klubi prizrenas po vazhdon të sjellë futbollistë të huaj në skuadër. I fundit që ka zbarkuar në Prizren...

  Më Shumë
 • Mancini thotė se Interi do tė luftojė pėr titull

  Trajneri i Interit, Roberto Mancini, përkundër se skuadra e tij nuk ka gjetur rrugën e golit në ndeshjet parasezonale, nuk brebgoset duke thënë se do të luftojnë për titull. “Është e...

  Më Shumë
 • Eurocup, njė tjetėr aventurė e mirėseardhur pėr Edon

  Kapiteni i Prishtinës me padurim po e pret edicionin e ri Kapiteni legjendar i Prishtinës, Edmond Azemi, është njëri nga basketbollistët që ka fituar më së shumti trofe në vendin tonë. Ai...

  Më Shumë

Skėnderbeu e Kukėsi, nė kėrkim tė historisė

Skuadrat shqiptare kërkojnë suksesin e radhës në garat...

1 orë e 58 minuta më parë

Trajnerėt kosovarė ankohen pėr joprofesionalizmin nėpėr klube

Vlerësojnë ata që nuk dinë Për dikë zeja e...

2 orë e 2 minuta më parë

Icardi e refuzon Realin

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, ka pranuar se ai ka refuzuar një kalim...

11 orë e 32 minuta më parë

Ja kush janė dy yjet e Kombėtares qė kanė lindur sot nė tė njėjtėn ditė

Sot për ta është ditë feste dhe ditë urimesh. Ata...

11 orë e 34 minuta më parë

Xhimshiti: Ja pse zgjodha Shqipėrinė

Berat Xhimshiti konfirmon zgjedhjen e tij për të luajtur me...

11 orë e 43 minuta më parë

Pedro arrin marrėveshje me klubin anglez

Pedro do të jetë transferimi më i ri i Manchester Unitedit, kjo...

11 orë e 55 minuta më parë
Opinione

SHBA, na shpėtove e na ke fikė!

Shkruan: Haki N. Bunjaku PERËNDIMI IA QËLLOI ME RUGOVËN,...

Gjermania, Greqia dhe e ardhmja e Evropės

Shkruan: Jeffrey D. Sachs Presioni i tepruar mbi Athinën jep...

Kundėr pushtetit diktatorial

Shkruan: Faik Krasniqi Intelektualët duhet të ngrenë...

Marrėzia nuk krijon drejtėsi nė Kosovė

Shkruan: Mr. Ali Hertica  LEGJISLACIONI NUK DUHET TË DALË NGA...

Dossier

Letra e fratit franēeskan / Mbreti Zog A kishte sekretar privat gjerman?!

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Pėrbindėshi misterioz nė Angli

Gjithçka kishte filluar në ditën e Shën Valentinit në vitin 2002, kur një gazetë angleze kishte shkruar që ‘diçka’ po i sulmonte mjellmat në një liqe të qetë, në...

Pėrbindėshi misterioz nė Angli

Gjithçka kishte filluar në ditën e Shën Valentinit...

Vajza jashtėtokėsore qė u gjet nė Hėnė?

Në qendër të njërës prej teorive më të...

Djaloshi rus, i cili i ka mahnitur shkencėtarėt

I lindur më 11 janar të vitit 1996, në qytetin Volzhski, Borisi,...

Tregimi i njerėzve qė janė kthyer nė jetė, pasi qė ishin shpallur tė vdekur

Vdekja është një proces natyror, të cilën do ta...

Auto&Tech
“2017 Audi R8 V10 Plus”

Automobili i ri “new-age” pritet që të tërheqë me të katër rrotat Ky automobil me motor në mes është poezi në lëvizje: i këndshëm për veshë dhe eksitues...

Më Shumë

Njė virus i ri rrezikon miliona telefona Android

Ekspertët kanë zbuluar një virus të ri që ka prekur...

11 orë e 24 minuta më parë

Lamtumirė makthit tė videove vertikale nė “YouTube”

Sikleti i të shikuarit të videove vertikale me sfondin e zi në...

13 orë e 4 minuta më parë

Vizioni i Apple pėr Makinėn

Ka disa kohë që flitet se gjigandi i teknologjisë Apple...

14 orë e 24 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Urinon nė det, ja ēfarė i bėn shoku (Video)

Sigurisht se nervozoheni kur e shihni shokun, që ndotë apo të bën ndonjë gjë të pahijshëm në vend publik. Mbase ju shkon mendja edhe ta dënoni, por mjaftoheni me një kritikë...

Më Shumë

E pabesueshme! Gazetarin e “Fox” e zė gjumi gjatė emisionit (Video)

Në 50 vite histori të këtij programi, besoj se nuk ka ndodhur...

10 orë e 45 minuta më parë

Nėna monstrum: Shetit vajzėn tė lidhur me litar (Video)

Në parkun e qytetit rus Ekaterinburg një qytetar ka filmuar një...

10 orë e 46 minuta më parë

Vallėzimi i dhendrit me mamanė ēmend tė ftuarit (Video)

Dhëndri dhe nëna e tij e nisnin kërcimin e tyre me një...

11 orë e 21 minuta më parë
OK KIDS
Fakte rreth Gjeorgjisė

Sipërfaqja: 70,000 km2 Numri i banorëve (të gjitha të dhënat statistikore janë për vitin 2010): 4,391,000 Numri i banorëve 65 e më tepër vjeç: 629.000 Densiteti i popullsisë...

Me Shume

Kėnga e erės

Nga Kerol Mur Ishte një ditë e rëndomtë, sikur një...

Peshku - bretkosė

Një peshk me fytyrë bretkose. E pabesueshme, por e...

OK KIDS

Një revistë me plot faqe, Pak të shkurtra, Pak të...