Kosova Sot

Dosja e Shefave XIX: Intervenimi i Grabovcit pėr kushėriun e kreut tė Administratės Tatimore (Audio)

Lajme >

Katër biseda të reja telefonike që sjell Insajderi, dëshmojnë edhe më tej fuqinë e Adem Grabovcit për të sistemuar dhe kontrolluar institucione të ndryshme të Kosovës. Në një...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Shpėrthime nė Shėngjin, nisen dy helikopterė tė ushtrisė

Situata në Shëngjin sa vjen e po përkeqësohet. Pas...

Kerry: Ēuarja e armatimit nga Irani nė Jemen, kėrcėnim serioz pėr rajonin

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, akuzoi sot Iranin për...

OKB: ISIS dhe Asad pėrdorėn armė kimike

Një ekip hetuesish ndërkombëtarë dolën në...

#Protestoj e gjuan me “raketa” Qeverinė

Dhjetëra qytetarë kishin dal tek sheshi Zahir Pajaziti pasditen...

Nesėr pasdite takim i ri i komisionit “ad-hoc” pėr mediat

Nesër në mesditë pritet të bëhet një...

E konfirmon avokati Tomė Gashi: Lirohet Azem Syla

Pas katër muaj qëndrimi në paraburgim, Azem Zyla sot...

Sė shpejti nė Skenderaj do tė hapen mbi 70 vende tė reja tė punės

Për herë të tretë Nënkryetari i Komunës së...

Delawie deklarohet pėr pėrgjimet, pret drejtėsi pa presione

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, ka...

1 EURO =

1.13

USD

135.80

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.50

CNY

113.43

JPY

75.61

INR

1.48

AUD

3.31

TRY

4.14

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Aksidentohet vetura zyrtare, ka disa tė lėnduar lehtė

   Në fshatin Vranidoll, përkatësisht afër ish kazermës...

   Shėndetėsia

   A e keni ditur kėtė pėr ananasin?

   Ananasi çdo ditë na mahnit me shijen e tij të ëmbël, e është i pasur me vitamina A dhe C, fibra, kalium, fosfor dhe kalcium. Në vijim ju paraqesim edhe disa veti shëruese, për të cilat fare nuk keni qenë të vetëdijshëm, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Mbron nga kanceri Ananasi është i pasur me antioksidues, të cilët luftojnë kundër radikalëve të lirë dhe parandalojnë dëmtimin e qelizave. Ndihmojnë...

   Femra

   Ilaē shtėpiak kundėr zbokthit

   Zbokthi është njëri ndër problemet më të shpeshta të...

   VIP

   Reja e Xenit tregon format me bikine (Foto)

   Këngëtari i njohur nga Gjakova Korab Jetishi po kalon ditë të mira...

   VIP

   Vesa Luma rikthen format seksi, ja si duket me bikine (Foto)

   Pas lindjes së djalit, Vesa Luma duket se ka rikthyer format e dëshirueshme...

   Shėndetėsia

   Dy lugė nga ky shurup nė ditė dhe do tė dukeni ndryshe

   Me ndihmën e këtij shurupi në masë të madhe do ta zvogëloni belin dhe...

   Shėndetėsia

   Miliona njerėz mund tė kursehen nga injeksionet e pėrditshme, duke marrė njė pilulė tė vetme me insulinė

   Një pilulë me insulinë që do të shpëtojë miliona njerëz...

   VIP

   Nicole i zė vendin Ritės (Foto)

   Ajo është duke bërë rikthimin e saj të madh në panelin gjykues...

   VIP

   Jessica i 'harron' sutjenat (Foto)

   Ajo mahniti me paraqitjen e saj në premierën e filmit të ri ‘Mechanic:...

   Sport
   • Ronaldo barazoi rekordin e Messit (Foto)

    Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit në Evropë nga UEFA. Ylli i Real Madridit kështu është barazuar me rivalin e tij te Barcelona Leo Messi me çmime të fituara...

    Më Shumë
   • Taulant e Granit Xhaka pėrballen edhe nė Champions League

    Taulant dhe Granit Xhaka u Perballen në Euro 2016 me dy kombëtare të ndryshme. I njëjti fat vëllezërit Xhaka do ti pres edhe në fazën e grupeve të Champions League. Arsenal i Granitit dhe Basel i...

    Më Shumë
   • Fjalėt e para tė Celinės pas kalimit nė Twente

    Bersant Celian është shumë i lumtur me kalimin në Twente Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Bersant Celina sot edhe zyrtarisht i është bashkur skuadrës holandeze, Twente. Lajmi është...

    Më Shumë

   Ja me ēfarė shkuan nė Monako, Bale dhe Ronaldo (Foto)

   Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale kanë mbërritur në Monako. Pas...

   Shorti i Ligės sė Kampionėve

   Sot nga ora 18:00 në Monako do të tërhiqet shorti për...

   Zyrtare: Bytyqi vazhdon kontratėn me Cityn (Foto)

   Manchester City ia ka vazhduar kontratën Sinan Bytyqit Skuadra angleze,...

   FIFA dėnon Shqipėrinė

   FIFA ka dënuar Shqipërinë pasi kishte inkuadruar një lojtar...

   Karikatura e ditės (Foto)

   Joe Hart, portieri i Manchester Cityt, është personazhi kryesor i...

   UEFA: Kjo ėshtė pritja mė e mirė e vitit (Video)

   Gabor Kiraly ka fituar çmimin për pritjen më të mirë...

   Opinione

   Reformė ose divorc nė Evropė

   Shkruan: Joseph E. Stiglitz  Vendet e eurozonës me...

   Sulmet e mistershme, produkt i zhvillimeve politike apo ?

   Shkruan: Florim Zeqa  Se a janë vërtet sulmet misterioze ndaj...

   Demarkacioni - keqinterpretim i dokumenteve dhe deklaratave

   Shkruan: Ismail Kurteshi  As Biden, as ambasadorët nuk kanë...

   Mashtrimet fiskale tė Trump-it

   Shkruan: Jeffrey Frankel Ai ndryshon pozitën e tij me frekuenca, duke...

   Dossier

   Jehona e fejesės dhe martesės sė Mbretit Zog nė gazetat franceze tė 1938

   Shtypi i huaj kishte interesim të jashtëzakonshëm për kurorën mbretërore shqiptare. Gazetat kanë trajtuar tema nga më të ndryshmet për këtë lidhje, si për shembull : moshën dhe...

   Planeti X

   Nė CERN me tė vėrtetė ėshtė sakrifikuar diēka

   Ditë më parë iu njoftuam rreth një videoje që filloi të qarkullonte në internet, ku shihej gjoja sakrifikimi (vrasja, flijimi) i një femre në një ceremoni që ngjante me ritualet pagane, apo...

   Nė CERN me tė vėrtetė ėshtė sakrifikuar diēka

   Ditë më parë iu njoftuam rreth një videoje që filloi...

   Gjenden elemente tė jetės 1.400 vjet tė dritės larg Tokės

   Një ekip shkencëtarësh ka vërejtur struktura molekulare...

   Shkencėtarėt kanė zbuluar njė planet tė ngjashėm me Tokėn

   Shkencëtarët kanë zbuluar një planet të ngjashëm...

   Njė avion gjendet nė ajėr tash e 650 ditė. Pse?!

   J a çka dimë rreth avionit X-37B. I konstruktuar në Kaliforni,...

   Auto&Tech
   Fillon prodhimi i modelit tė ri tė Opel Zafira(Foto)

   Zyrtarisht ka filluar prodhimi i modelit të ri të Zafira në fabrikën e Opel në Rüsselsheim të Gjermanisë, ku tashmë vetura e parë ka dalë nga linja e prodhimit. Modeli i azhurnuar i Zafira...

   Më Shumë

   Mercedes-Benz publikon konceptin e kupesė GLC, qė do t’i ketė 367 kuaj fuqi (Foto)

   Derisa Mercedes-Benz sapo e ka lansuar konceptin e kupesë së re,...

   Tavolina smart qė ju ndihmon gjatė qėndrimit para kompjuterit

   Tavolinat smart nuk janë një koncept i ri. Dizajni i tyre...

   Ja sa do tė kushtojė Sony Xperia X Performance

   Ashtu si në serinë e re X, edhe Sony Xperia X Performance vjen...

   KOSOVA SOT TV
   Preku tė pasmet e tė dashurės sė tjetrit, ja sherri masiv qė ndodhi (Video +18)

   Një sherr masiv në mes të rrugës ku makinat kalonin pranë trupave të burrave që qëndronin pa ndjenja në tokë shpërtheu pasi një burrë preku një grua në të...

   Më Shumë

   Kthehet i dehur, e dashura i ngre kurth me njė tranvestit (Video)

   Një shaka që askush nuk do të donte që t’i...

   Modelja zbulon pa dashje gjoksin nė transmetim live (Video +18)

   Kjo modele është bërë edhe më e famshme kur gjatë...

   Vajza bėn stilin “twerk”, ja ēfarė i bėn qeni (Video)

   Një vajzë ka xhiruar veten duke vallëzuar stilin...

   OK KIDS
   A flenė zogjtė gjatė fluturimit?

   Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u çlodhur për disa muaj dhe për mijëra kilometra. Dyshohej se ata flinin gjatë fluturimit, njësojë si delfinët kur notojnë, por kjo...

   Me Shume

   A digjet zemra kur kemi thartirė nė stomak?

   Jo, zemra nuk digjet. Ne e quajmë këtë ndjesi...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >