Kosova Sot

OJQ-tė, vatėr milionash, propagande dhe spiunazhi

Lajme >

Në emrin e shoqërisë civile, disa organizata janë bërë të dëmshme. Ekspertët shprehin dyshime për pastrim parash dhe veprime të rrezikshme.  Sipas analistëve, institucionet e...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Tentimet pėr korrupsion pėrmes tenderėve

Në një mori tenderësh janë gjetur...

100 avokatė e kėngėtarė nė sitėn e Prokurorisė

Dyshohet se "VIP"-at e estradës dhe të avokaturës...

Drejtėsia kosovare, njė xhungėl e frikshme

Të dobëtit e pësojnë, të fortët përmbi...

Demarkacioni qeveritar provokon tensione tė reja

"Nëse Qeveria e injoron opozitën dhe vepron sipas mendjes...

OJQ-tė, vatėr milionash, propagande dhe spiunazhi

Në emrin e shoqërisë civile, disa organizata janë...

DASH pėr Klinton: Nuk ka zbatuar rregullat si sekretare e shtetit

Kandidatja demokrate për presidente në SHBA, Hillary Klinton nuk ka...

Alarmon Agjencia Evropiane e Mjedisit: Shqipėria me ujė tė ndotur qė s’bėn as pėr pushime

Uji në bregdetin shqiptar nuk i plotëson kushtet elementare të...

Protesta nė Francė

Anëtarët e Sindikatës së Përgjithshme të...

1 EURO =

1.12

USD

138.49

ALL

0.76

GBP

1.11

CHF

7.33

CNY

122.68

JPY

75.34

INR

1.55

AUD

3.28

TRY

4.11

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A i besoni sistemit tė drejtėsisė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

  Zbulohet formati i ri i dialogut Kosovė-Serbi

  Kosova është e gatshme për të vazhduar bisedimet me...

  VIP

  E tejdukshme (Foto)

  Lara Stone, me veshje më ndryshe në përvjetorin e 100-të të "Vogue" . Lara Stone ndoshta kishte të veshur një fustan të gjatë e me mëngë, por ajo kishte gjetur mënyrën më të mirë për t'i theksuar linjat dhe trupin e saj prej një modeleje. E veshur me dizajne të theksuara, nëna e një fëmije, kishte shkëlqyer në përvjetorin e 100-të, në darkën gala, të mbajtur te "The East Albert...

  Shėndetėsia

  Jetė mė tė gjatė ju mundėson peshku i pjekur

  Personat më të moshuar se 65 vjet që kanë nivel të lartë të...

  VIP

  Kush kė po e fotografon kėtu? (Foto)

  Kelly Rohrbach gjatë setit fotografik "fotografon" të tjerët. Së...

  Shėndetėsia

  Simptomat,qė tregojnė sulm tė qetė nė zemėr

  Me kujdes dëgjoni trupin tuaj dhe çfarë domethënie kanë shenjat që...

  Shėndetėsia

  Ushqimet, qė kurrė nuk duhet t'i hani, nėse dėshironi tė humbni nė peshė

  Të humbësh në peshë, nuk është aspak e lehtë, por rritja e...

  VIP

  Kėshtu e uron Gili nusen e djalit pėr ditėlindje (Foto)

  Këngëtarja Fevzije Berani e niohur më mrië si Gili çdo herë...

  VIP

  Bleona nuk ishte vetvetja nė Kanė, ja kė kopjoi ajo (Foto)

  Ajo mahniti me shfaqjen e saj në Festivalin e Filmit në Kanë. E ftuar...

  VIP

  Mihrija mė fustan tė njejtė si para 25 viteve (Foto/video)

  Këngëtarja Mihrije Braha mbrëmë ka qenë e ftuar në një emision...

  Sport
  • Salihu organizon edhe njė turne

   Më 4 qershor në sheshin "Zahir Pajaziti". Legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu, do të organizojë edhe një turne. Këtë herë turneu do të jetë për federatat e pranuara kosovare...

   Më Shumë
  • Zbulohet njė prapaskenė interesante, ja te cila skuadėr e kishte ndėrmend Xhaka tė transferohej gjatė verės

   Me zyrtarizimin e Granit Xhakës te Arsenali, tashmë kanë filluar të zbulohen prapaskena të ndryshme. Gazetari gjerman, Lee Price, i cili ka shkuar edhe biografin e Jurgen Klopp, ka zbuluar faktin se Xhaka ishte shumë...

   Më Shumë
  • Ky ėshtė kostumi qė do tė veshin lojtarėt e Kombėtares nė ‘Euro 2016’ (Video)

   Derisa lojtarët kuqezi po përgatiten për të pasur një Evropian mbresëlënës, vazhdojnë të publikohen detaje që do ta shoqërojnë Kombëtaren në Francë. Gjatë...

   Më Shumë

  FIBA Europe shkruan pėr sukseset e Sigal Prishtinės (Foto)

  FIBA Europe në faqen zyrtare të tyre i kanë kushtuar një...

  Dani Alves shkon te Juventusi?

  Mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves, raportohet se do të largohet...

  Ibra mund tė jetė shpėtimi i Unitedit, mėsoni arsyet (Foto)

  Zlatan Ibrahimovic është një nga emrat që lidhet me...

  Unitedi interesohet pėr Manolas

  Pas Chelseat, tani Manchester United raportohet se është takuar me...

  Jeni gėzuar pėr Granitin? Ai flet pėr Euro 2016, ambiciet e tij lėndojnė Shqipėrinė

  Mesfushori shqiptar i cili luan për Zvicrën, Granit Xhaka në...

  Ky ėshtė urimi i Taulantit, pas kalimit tė Granitit nė Arsenal (Foto)

  Taulant Xhaka është tejet i lumtur me kalimin e Granit Xhakës...

  Opinione

  Shtetin e ka falimentuar politika

  Shkruan: Skënder s. Kapiti Më shumë për progresin dhe...

  Marrėveshja Sykes-Picot vdes nė 100-vjetorin e saj

  Shkruan: Joschka Fischer Ballkanizimi i Lindjes së Mesme Iraku dhe...

  Mė ndihmo ta gjej babanė nė varrezat e qytetit !

  Shkruan: Vana Jerliu Letër e hapur për kryetarin e Gjilanit U...

  Krahasimi i qytetarėve pensionistė dhe tė tjerėve

  Shkruan: Shefik Shkodra  Shumë fjalë për...

  Dossier

  Ja kush ėshtė njeriu qė donte tė vriste Enver Hoxhėn

  Për Avdul Banushin është shkruar. Por shkrimtari Mihallaq Qilleri është njeriu të cilin ish-agjenti, ish-diversanti ish-i burgosuri politik ka kontaktuar të parin pas viteve ‘90, për të...

  Planeti X

  Rikujton rrėmbimin nga alienėt 20 vjet mė parė

  Anglezja Valerie Walters thotë se ishte rreth orës 1:45 të natës së 16 korrikut të vitit 1981, kur ajo ishte rrëmbyer nga alienët. Ajo kishte vetëm 26 vjet dhe ishte duke shkuar në shtëpi me...

  Rikujton rrėmbimin nga alienėt 20 vjet mė parė

  Anglezja Valerie Walters thotë se ishte rreth orës 1:45 të...

  Robotėt programohen tė ndjejnė dhembjen

  Disa robotë janë duke u programuar që ta 'ndjejnë'...

  Parashikimet e frikshme tė njė dorėshkrimi tė vjetėr

  Një dorëshkrim i shkruar i tëri në latinisht, parashikonte...

  Njė njeri me tė vėrtetė i mallkuar

  Anëtarët e familjes i vdesin njëri pas tjetrit, e ai nuk e ka...

  Auto&Tech
  Mundėsitė e reja qė i ofron “Snapchat”

  Lamat, arinjtë e zemëruar, si dhe filtrat ‘X-men’ i janë shtuar ‘Snapchat’-it. Aplikacioni, i cili shërben për ndarjen e videove ka bërë një rifreskim, i cili tani mundëson shtimin...

  Më Shumë

  “HP EliteBook Folio G1”

  Një laptop i hollë për punë, me të cilin do të...

  Si ta pėrdorni “Google Maps”, kur nuk keni lidhje tė internetit?

  Humbja e lidhjes në internet mund t’ua vështirësojë...

  Ja ēka jua ngadalėson WiFi-nė tuaj

  Njëra nga gjërat që ju nervozon, por edhe ju ngadalëson...

  KOSOVA SOT TV
  Tenton t’ia konfiskoj veturėn pėr tejkalim shpejtėsie, tėrheq zvarrė policin (Video)

  Një grua në Milwaukee është duke u përballur me pesë akuza të rënda, për shkak të sjelljeve të këqija në raport me një polic i cili e kishte ndaluar për tejkalim...

  Më Shumë

  Shikoni se ēfarė ndodhė kur ky njeri e hedhė akullin nė pishinė(Foto+Video)

  Taras Kulakov nga Rusia ka hedhur një frigorifer me akuj në...

  Personi qė u hodh tek luanėt mendonte se ishte profet (Foto/Video +18)

  Një ish-ushtar 20-vjeçar u hodh në kafazin e luanëve,...

  Polici vret 26-vjeēarin e paarmatosur (Video)

  Policia e Arizonës ka publikuar një video, e cila tregon momentin kur...

  OK KIDS
  Sigurisht nuk e keni ditur

  - Hartat e para gjeografike janë bërë nga babilonasit, rreth vitit 2 300 para erës së re. - Kafshët e vetme që mund të shohin prapa tyre, pa e kthyer kokën, janë lepuri dhe papagalli. -...

  Me Shume

  Ēdo gjė rreth Antonellės nga Patito Feo

  Brenda Daniela Asnikar Mendoza (e lindur më 17 tetor 1991),...

  Shtėpia e vogėl me bar

  Koha totale 1 deri në 2 javë Ja një material i ndërtimit...

  Martiri I Koshares

  Shkruan: Flamur Shala Martiri I Koshares Salih...

  >