"2018 Citroen C5 Aircross SUV" debuton në Shangai - Auto&Tech - Kosova Sot
"2018 Citroen C5 Aircross SUV" debuton në Shangai

"2018 Citroen C5 Aircross SUV" debuton në Shangai

"Citroen" ka filluar me modelin "SUV", duke sjellë modelin e ri "C5 Aircross", të cilin e ka prezantuar te "Shanghai Motor Show". Për më shumë, ofron edhe teknologjinë hibride. Në termin e dimensioneve, vjen me gjatësinë 4,500 milimetra, gjerësinë 1,840 milimetra dhe lartësinë 1,670 milimetra, derisa baza ndër-boshtore është 2,730 milimetra. Posedon edhe një instrument digjital prej 31.24 centimetra. Posedon një motor me fuqi prej 218 kuaj fuqi, 1.6- litra, me benzinë. Për 4.5 sekonda e arrin shpejtësinë deri në 100 KM/h,transmeton gazeta Kosova Sot.
 

(Kosova Sot)

18 orë e 6 minuta më parë
20/06/18