Limuzina më e bukur "Toyota Century" prezantohet në Tokio - Auto&Tech - Kosova Sot
Limuzina më e bukur "Toyota Century" prezantohet në Tokio

Limuzina më e bukur "Toyota Century" prezantohet në Tokio

"Toyota" ka prezantuar instilacionin e tretë të modelit të shekullit te ngjarja "2017 Tokyo Motor Show". Sipas informatave më të reja që sugjerohen nga "Toyota", modeli i ri "Century" vjen me teknologjinë më të re dhe eksterierin më të bukur. Një shembull thotë se posedon motorin prej 5.0-litra, "V8", që bën më të mirën për ambientin, duke e pajisur veten me një motor elektrik për ta përmirësuar ekonominë e derivateve. Nga prapa posedon panelin e kontrollit "LCD" derisa sistemi i radios "AC" vjen me 20 zmadhues. Në "Toyota" thonë se kjo markë japoneze mund të përdoret për 'biznes dhe kënaqësi'. Në krahasim me rivalët evropianë, "Mercedes S-Class" dhe "BMW 7 Series" dimensionet e "Century" janë disa më të fryra. Në fakt, janë më të mëdha, kur shtohen edhe 55 milimetra hapësirë për këmbët. Deri më tani, nuk është ende konfirmuar çmimi apo se kur do të dalë në shtije në Japoni, atëherë blerësit ta presin mesin e vitit 2018.  

(Kosova Sot)

18 orë e 27 minuta më parë
18/11/18