Volkswageni po punon në një Polo të ri me 300 kuajfuqi - Auto&Tech - Kosova Sot
Volkswageni po punon në një Polo të ri me 300 kuajfuqi

Volkswageni po punon në një Polo të ri me 300 kuajfuqi

Prodhuesi gjerman Volksawagen, është duke punuar në Polo R që do të ketë 300 kuajfuqi.

Nuk është bërë e ditur asgjë më shumë për këtë veturë, që do të jetë vetëm për tregun evropian.

Sipas njohësve të makinave, VW dëshiron të kryesojë me makina të vogla, por pa i bërë konkurrencë modeleve të veta Golf.

Me këtë Polo që sipas gjasave duhet të jetë 2.0-litra, do t’i bëjë rivalitet veturave të njëjta nga Seat dhe Skoda. 

Image
Image
 
(Kosova Sot)

22 orë e 44 minuta më parë
21/10/18