Lamborghini zyrtarisht shpërndan një video të SUV të saj Urus me 600+ kuaj fuqi (Foto/Video) - Auto&Tech - Kosova Sot
Lamborghini zyrtarisht shpërndan një video të SUV të saj Urus me 600+ kuaj fuqi (Foto/Video)

Lamborghini zyrtarisht shpërndan një video të SUV të saj Urus me 600+ kuaj fuqi (Foto/Video)

Lamborghini do të rihyjë në tregun e SUV me modelin Urus, të cilin do ta lansojë më 4 dhjetor 2017, i cili është spiunuar gjatë testimit si dhe vetë ata kanë shpërndarë një video zyrtare të tij.

Kjo video e shkurt shfaq Lamborghini Urus dhe aftësitë e tij në terrene të vështira gjatë testimit në shkretëtirë.

Motorin Urus do ta ketë 4.0 litërsh twin-turbo V8, që prodhon mbi 600 kuaj fuqi, ndërsa pritet të dalë në shitje gjatë vitit të ardhshëm për rreth 200 mijë euro.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

 

 (Kosova Sot)

11 orë e 39 minuta më parë
18/10/18