Kërkesa të shumta që Honda NSX të hyjë në prodhim (Foto) - Auto&Tech - Kosova Sot
Kėrkesa tė shumta qė Honda NSX tė hyjė nė prodhim (Foto)

Kėrkesa tė shumta qė Honda NSX tė hyjė nė prodhim (Foto)

Honda kishte prezantuar para pak kohësh modelin NSX, por vetëm si pjesë e një kampanje, jo veturë që do të lansohet ndonjëherë.

Mirëpo, entuziastet e këtyre makinave, kanë bërë kërkesa të shumta që kjo veturë, të hyjë në prodhim dhe të jetë në dispozicion për konsumatorët.

Pos dukjes shumë të dëshiruar, kjo Honda ka material nga fibrat e aluminit, duke bërë që të peshojë vetëm 899 kilogramë.

Vetura sportive me 2.0-litra prodhon 404 kuajfuqi, ndërsa pritet të ketë edhe shpejtësi të lartë, duke iu falënderuar pjesëve që ia rrisin aerodinamikën.

Por, zyrtarë nga Honda nuk kanë thënë se kjo veturë mund të hyjë në prodhim, megjithëse e kanë ndërtuar në tërësi. 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 (Kosova Sot)

17 orë e 24 minuta më parë
22/01/18
aaaaaaaa