Kosova Sot

Politikanėt ‘shurdhmemecė’ nuk kėrkojnė dėmshpėrblimet e luftės

Lajme >

PESË VJET BISEDIME ME SERBINË, DELEGACIONI KOSOVAR NUK DISKUTOI PËR DËMET E LUFTËS GJENOCIDIALE Zeqa: Beogradi e Brukseli i servuan delegacionit të Kosovës "gjellë të...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

William dhe Kate nė Kanada pas pesė vjetėsh

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë arritur në Kanada bashkë...

Sulm me thikė nė Boston: Theren gjashtė persona

Gjashtë persona janë therur me thikë në afërsi të...

Hungari: Nga eksplodimi nė Budapest – dy policė tė plagosur

Dy oficerë të policisë janë plagosur nga një eksplodim...

Statistika tė tmerrshme: Pėr vetėm 8 muaj mbi 70 tė vdekur nė komunikacion

Që nga viti 2002, në aksidente të trafikut rrugor, kanë...

Meksikė: Mijėra njerėz protestojnė kundėr martesės mes homoseksualėve

Mijëra njerëz në Meksikë kanë protestuar kundër...

Shqiptari vjedh rrymėn nė Itali, por nuk e fusin nė burg

Nëse dikush vjedh energjinë elektrike mund të dënohet me...

Tekstet shkollore nė Maqedoni me fyerje pėr shqiptarėt

Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë në...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.87

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

113.48

JPY

74.88

INR

1.47

AUD

3.34

TRY

3.34

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Tėrmet i ri me epiqendėr nė Pehēevė

   Edhe një tërmet e lëkundi Maqedoninë dje pas...

   VIP

   Rita Ora publikon listėn e kėngėve tė albumit tė ri

   Ajo tashmë ka famë botërore dhe po bën të pamundurën që të qëndrojë në maje të toplistave. Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora   ka treguar se albumin do ta lançojë në fund të këtij viti, ose në fillim të 2017, ndërsa ka zbuluar edhe listën e këngëve që do të jenë pjesë e albumit, të cilin ende nuk e ka titulluar, shkruan gazeta Kosova Sot Online. Albumi do...

   VIP

   Bebe nuk i lė vend imagjinatės (Video)

   Këngëtarja shqiptare që po zhvillon karrierë në Shtetet e Bashkuara...

   Femra

   Si t'i pėrdorni hijet si njė profesioniste e vėrtetė

   Vënia e hijeve për sy nuk është edhe aq e komplikuar. E dini se përzierja...

   Shėndetėsia

   Ky ushqim sjell lumturi dhe shėndet

   Konsumimi i përditshëm i djathit të yndyrshëm mund të jetë...

   VIP

   "Trupi" ringjallet (Foto)

   Elle 'The Body' Macpherson tregon se aspak nuk ka ndryshuar. Ajo ka merituar nofkën...

   Shėndetėsia

   Keni probleme me temperaturė tė lartė, uleni me ilaēe natyrale

   Sezoni me ftohjet e para me ditët e para vjeshtore është këtu. E pos ftohjes,...

   Shėndetėsia

   Pini ujė me kripė pėr shtatė ditė, dallimet do t'i vėreni ju

   Shkencëtarët pajtohen se uji me kripë në mënyrë të hatashme...

   VIP

   Kush i ka munguar Vesės? (Foto)

   Këngëtarja Vesa Luma e cila pas një pauze të gjatë vendosi t’I...

   Sport
   • Celina – Rashica, sot kundėrshtar (Foto)

    Dy mesfushorët e Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica dhe Bersant Celina do të jenë kundërshtar sot. Nga ora 14 e 30, do të luhet ndeshja e vlefshme në Ligën e Holandës mes Twentes...

    Më Shumë
   • Rrugės pėr Olimpiadėn e Tokios

    Shumë garues potencialë për Lojërat Olimpike të ardhshme Sporti i xhudos jorastësisht i ka sjellë Kosovës shumë medalje në arenën ndërkombëtare. Pas përfundimit të...

    Më Shumë
   • Prishtina nuk e bėn hesap as Feronikelin

    Elita e futbollit nis t'i deshifrojë skuadrat e forta I rikthyeri te Prishtina, futbollisti i njohur Debatik Curri, i ka dhënë skuadrës kryeqytetase tri pikë shumë të vlefshme me golin e shënuar në...

    Më Shumë

   Nuk do ta besoni ēfarė thotė Conte pas humbjes nga Arsenali

   Anotnio Conte mendon se momentalisht skuadra e tij nuk është rival i...

   Ja kush ėshtė golashėnuesi mė i mirė deri me tani nė La Liga

   Sulmuesi i cili e fitoi edhe vitin e kaluar “Piçiçin”...

   Ozil ia realizon ėndrrėn njė tifozi (Video)

   Mesut Ozil ia ka barë ëndrrën realitet një tifozi në...

   Zidane tregon pse zėvendėsoi Ronaldon (Video)

   Zinedine Zidane ka treguar pse zëvendësoi Cristiano Ronaldon Ylli...

   Zidane gjen fajtorin pėr barazimin me Las Palmas

   Zinedine Zidane ka thënë se ekipit të tij nuk ishte i...

   Nuk ka fitore pėr Real-in

       Real Madrid ka shënuar edhe barazimin e dytë me...

   Opinione

   Kisha serbe dhe gjenialiteti ynė mahnitės

   Shkruan: Liri Loshi Presidenti më tepër po nxit konflikti, sesa po...

   Na e lanė kopilin te dera?!

   Shkruan: Binak Maxharraj Kishës Ortodokse Serbe nuk duhet në...

   Kriza e lidershipit evropian

   Shkruan: Guy Verhofstadt Samiti që duhej të ishte pasqyrë e...

   Kisha “Svetog Spasa” apo e Shėn Shpėtimtarit

   Shkruan: Prof. Dr.sc. Fejaz Drançolli Shpresojmë që...

   Dossier

   Arrestimi pėr florinjtė pas luftės, si u gjet e masakruar shoqja e Nexhmijes?

   KRYQËZIMI I PAMËSHIRË I VAJZËS SË RE NGA KOMUNISTËT Nëna ia ruajti dhëmbët e saj që ia kishin shkulur me forcë Çuditërisht, lista e të kryqëzuarve, që kishin...

   Planeti X

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive paranormale, një objekt i paidentifikuar fluturues ka kaluar pranë sistemin tonë të brendshëm diellor më herët gjatë kësaj jave dhe ka...

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive...

   Njujorkezėt frikėsohen nga njė UFO ala “Star Wars”

   Një njeri dhe e dashura e tij besojnë se kanë kapur një UFO...

   Malet, qendra tė fenomeneve paranormale

   Ka shumë vende në botë, ku duket se në vazhdimësi...

   Zbulimi i ri sfidon ēdo gjė qė dimė pėr Tokėn

   Një studim i ri, i publikuar më herët, këtë javë,...

   Auto&Tech
   BMW M4 me 615 PS (Foto)

   Të zgjedhësh një BMW M4 GTS në vend të një M4 të rregullt Coupe do të thotë se përveç muskujve shtesë, ju do të keni një veturë edhe më të...

   Më Shumë

   Google e interesuar ta blejė rrjetin social Twitter?

   Një prej platformave më të mëdha të mediave sociale...

   Tentojnė t’i hapin vrimė pėr kufje, shkatėrrojnė iPhone 7

   Disa përdorues të iPhone 7 kanë shkatërruar celularët...

   SnapChat syze(Video)

   Aplikacioni Snapchat ka tani një emër të ri, Snap Inc., dhe ka...

   KOSOVA SOT TV
   Ja si e shuan etjen maca dembele (Foto/Video)

   Një mace dembele e shtrirë në dysheme është aq përtace sa që përton të ngrihet dhe të pijë ujë, shkruan Daily Mail, përcjell në shqip gazeta Kosova Soy Online. Ajo përdor...

   Më Shumë

   Pėrqendrohet nė telefon midis rrugės, e shkel tramvaji (Video +18)

   Kamerat e sigurisë në një tramvaj e kanë kapur momentin e...

   Ja si ta largoni yndyrėn me vaj, kripė dhe patate (Video)

   Problemi kryesor pas gatimit mbetet yndyra. Por përveç solucioneve...

   Qesharake: Ja ēfarė bėjnė majmunėt mbi kokėn e tij (Video)

   Një turisti i cili po vizitonte një strehë majmunësh, iu...

   OK KIDS
   Pse kompanitė ajrore nuk kanė parashuta pėr pasagjerėt?

   Ekzistojnë katër arsye pse nuk ka parashuta për pasagjerët në aeroplanët komercialë: 1. Parashutat janë të rënda dhe të shtrenjta dhe nuk mund të futen në pjesën në...

   Me Shume

   Fakte tė ēuditshme pėr Hėnėn

   TËRMETET E HËNËS Nëse keni menduar që toka...

   E pabesueshme,por e vėrtetė

   Një shqiponjë mund t’a shohë prenë e saj në 3000...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >