Kosova Sot

Ta respektojmė betimin!

Opinione >

Shkruan: Margarita Kadriu Të jesh përfaqësues i popullit, deputet i zgjedhur me votën e lirë në Kuvendin e Republikës së Kosovës, përveçse privilegj, është detyrim dhe...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Vazhdojnė edhe sot flakėt nė Shėngjin

Zjarri në Malin e Shëngjinit është duke vazhduar, i cili ka...

Rama promovon "Kurbanin" nė Beograd

Kryeministri shqiptar do të vizitojë Serbinë, ku mes të...

65-vjeēari i ofroi dy adoleshenteve 300 euro nė kėmbim tė marrėdhėnieve seksuale

Ngjarja ka ndodhur në qendrën historike të qytetit italian...

Jim Yong Kim riemėrohet President i Bankės Botėrore

Shtetet e Bashkuara të Amerikës emëruan edhe për një...

Arrestohet njė person qė dyshohej se donte ta vriste kancelaren Merkel

Policia çeke njoftoi se ka arrestuar një person, që dyshohet...

Pėrse janė aq tė rėndėsishme emailet private tė Clintonit?

Tetorin e kaluar, Hillary Clinton ka dalë në një debat...

Kerry dhe Lavrov bisedojnė sot pėr Sirinė

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, takon sot në Gjenevë...

Vetėvendosje me aksion simbolik sot nė Mitrovicė

Lëvizja Vetëvendosje do të organizojë sot një aksion...

1 EURO =

1.13

USD

135.80

ALL

0.85

GBP

1.09

CHF

7.52

CNY

113.42

JPY

75.67

INR

1.48

AUD

3.32

TRY

4.15

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Mustafa nuk guxon ta prekė Homologimin

   Pas gazit, Ministria e Infrastrukturës duhet ta heqë monopolin...

   VIP

   Lindsay Lohan ekspozon unazėn e fejesės nė Mikonos (Foto)

   E ka unazën e fejesës në gisht, përkundër zërave se ka vënë në “pauzë” lidhjen e saj me Egor Tarabasovin, pas një serie grindjesh publike Në korrik kishin një grindje të zjarrtë! E, tani, në të njëjtin vend, në Mikonos, Lindsay Lohan ka vendosur që ta tregojë unazën e fejesës, sikur që do të thoshin plakat, “për t’ua plasur zemrën dushmanëve”, transmeton gazeta Kosova Sot...

   VIP

   Samantha Fox: “Do tė pozoj pėr ‘Playboy’” (Foto)

   Me gjasë gjeneratave paksa më të rritura iu kujtohet e bukura Samantha Fox, e cila...

   Shėndetėsia

   Pėrzieni vajin me kripė dhe dhimbjet nuk do t’i ndieni me vite

   Osteokondrozën e qafës është vështirë ta shëroni, por,...

   Femra

   Stilistėt mė tė mirė botėrorė kanė ndarė 3 stile tė flokėve qė do tė jenė nė trend kėtė sezon

   Nëse e përcillni trendin, atëherë me siguri se këtë sezon...

   VIP

   Ylli i Hasan-it (Foto)

   Abbey Clancy ekspozon këmbët e gjata F amën kjo bukuroshe e kishte gjetur te...

   VIP

   Vesa Luma rikthen format seksi, ja si duket me bikine (Foto)

   Pas lindjes së djalit, Vesa Luma duket se ka rikthyer format e dëshirueshme...

   Shėndetėsia

   Shėrohuni nga sulmi nė tru: Pėrgatiteni vetė ilaēin

   Ky ilaç përmirëson funksionet motorike, pasi të keni pësuar sulm në...

   Shėndetėsia

   Miliona njerėz mund tė kursehen nga injeksionet e pėrditshme, duke marrė njė pilulė tė vetme me insulinė

   Një pilulë me insulinë që do të shpëtojë miliona njerëz...

   Sport
   • Policia braziliane ngre akuza kundėr notarit Lochte

    Policia në Brazil ka ngritur akuza kundër notarit amerikan, Ryan Lochte, pasi ky i fundit ka bërë deklarata të rreme, duke thënë se është plaçkitur me armë zjarri nga një polic,...

    Më Shumë
   • Roberto Carlos e monton shortin nė Ligėn e Kampionėve?

    Sot në Monako u tërhoq shorti për grupet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2016/2017. Në rrjetet sociale janë bërë shumë postime që vënë dyshime se shorti mund të...

    Më Shumë
   • Shpėrthen Zanetti, kritikon Icardin dhe Wandan

    Javier Zanetti është dëgjuar pak të flasë, si në kohën kur ishte futbollist, por edhe tani që ka detyrën e zëvendëspresidentit të Interit. Ikona e skuadrës zikaltër, Javier...

    Më Shumë

   Gent deklason Shkėndijėn, e eliminon nga Europa League (Video)

   Shkëndija është mposhtur me rezultat të thellë 0:4 nga...

   Ronaldo barazoi rekordin e Messit (Foto)

   Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i...

   Taulant e Granit Xhaka pėrballen edhe nė Champions League

   Taulant dhe Granit Xhaka u Perballen në Euro 2016 me dy kombëtare...

   Fjalėt e para tė Celinės pas kalimit nė Twente

   Bersant Celian është shumë i lumtur me kalimin në...

   Ja me ēfarė shkuan nė Monako, Bale dhe Ronaldo (Foto)

   Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale kanë mbërritur në Monako. Pas...

   Shorti i Ligės sė Kampionėve

   Sot nga ora 18:00 në Monako do të tërhiqet shorti për...

   Opinione

   Spastrimi i madh nė Turqi

   Shkruan: Mustafa Akyol Situata është tepër e komplikuar Ka...

   Metodat e shantazhit dhe tė kėrcėnimeve tė Thaēit dhe tė Mustafės

   Shkruan: Skënder Mulliqi Kosova po përballet me shkallën...

   Enver Robelli vs. Halil Matoshi & Ben Blushi

   Shkruan: Nexhmedin Spahiu Debati për kombin Bota komunikon me fjalor...

   Ta respektojmė betimin!

   Shkruan: Margarita Kadriu Të jesh përfaqësues i popullit,...

   Dossier

   Jehona e fejesės dhe martesės sė Mbretit Zog nė gazetat franceze tė 1938

   Shtypi i huaj kishte interesim të jashtëzakonshëm për kurorën mbretërore shqiptare. Gazetat kanë trajtuar tema nga më të ndryshmet për këtë lidhje, si për shembull : moshën dhe...

   Planeti X

   Mashtrimi i shekullit

   Pajisjet e NASA-s, për të cilat ajo thotë se i ka dërguar në Mars, janë vërejtur në Kanada. Libri "And I suppose we didn't go to the moon, either" (Dhe, unë supozoj që as në...

   Mashtrimi i shekullit

   Pajisjet e NASA-s, për të cilat ajo thotë se i ka dërguar...

   Nė CERN me tė vėrtetė ėshtė sakrifikuar diēka

   Ditë më parë iu njoftuam rreth një videoje që filloi...

   Gjenden elemente tė jetės 1.400 vjet tė dritės larg Tokės

   Një ekip shkencëtarësh ka vërejtur struktura molekulare...

   Shkencėtarėt kanė zbuluar njė planet tė ngjashėm me Tokėn

   Shkencëtarët kanë zbuluar një planet të ngjashëm...

   Auto&Tech
   Ja ēfarė tė dhėnash ka Facebook pėr secilin nga ne

   Çdo gjë që ne postojmë në Facebook që nga të dhënat personale, prirjet politike, teknologjia që përdorim, madje edhe vendodhja jonë, Facebook di si ti përdorë fare mirë për...

   Më Shumë

   Fillon prodhimi i modelit tė ri tė Opel Zafira(Foto)

   Zyrtarisht ka filluar prodhimi i modelit të ri të Zafira në...

   Mercedes-Benz publikon konceptin e kupesė GLC, qė do t’i ketė 367 kuaj fuqi (Foto)

   Derisa Mercedes-Benz sapo e ka lansuar konceptin e kupesë së re,...

   Tavolina smart qė ju ndihmon gjatė qėndrimit para kompjuterit

   Tavolinat smart nuk janë një koncept i ri. Dizajni i tyre...

   KOSOVA SOT TV
   Preku tė pasmet e tė dashurės sė tjetrit, ja sherri masiv qė ndodhi (Video +18)

   Një sherr masiv në mes të rrugës ku makinat kalonin pranë trupave të burrave që qëndronin pa ndjenja në tokë shpërtheu pasi një burrë preku një grua në të...

   Më Shumë

   Kthehet i dehur, e dashura i ngre kurth me njė tranvestit (Video)

   Një shaka që askush nuk do të donte që t’i...

   Modelja zbulon pa dashje gjoksin nė transmetim live (Video +18)

   Kjo modele është bërë edhe më e famshme kur gjatë...

   Vajza bėn stilin “twerk”, ja ēfarė i bėn qeni (Video)

   Një vajzë ka xhiruar veten duke vallëzuar stilin...

   OK KIDS
   A flenė zogjtė gjatė fluturimit?

   Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u çlodhur për disa muaj dhe për mijëra kilometra. Dyshohej se ata flinin gjatë fluturimit, njësojë si delfinët kur notojnë, por kjo...

   Me Shume

   A digjet zemra kur kemi thartirė nė stomak?

   Jo, zemra nuk digjet. Ne e quajmë këtë ndjesi...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >