Kosova Sot

Lejet e ndėrtimit, vetėm pėr financuesit e partisė ose me pėrqindje ryshfeti!

Lajme >

Maxhuni: Askush nuk mund të marrë leje pa qenë në një mënyrë ose tjetër i lidhur me VV-në. "Disa investitorë vendorë, pas mbushjes së afatit ligjor për të marrë...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Haziri: LDK nuk ka frikė nga zgjedhjet, i organizuam edhe nė tė 98-ėn

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri ka thënë se partia e...

Rusia organizon stėrvitje masive pėr njė luftė nukleare (Foto)

Se sa serioze janë tensionet mes Perëndimit dhe Moskës,...

Iniciativa pėr 18 muaj pushim pas lindjes dorėzohet nė Kuvend

Iniciativa për të zgjatur pushimin e lehoneve nga 9 deri në 18...

Sėrish tėrmeti i fuqishėm nė Itali

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mbrëmjen e sotme...

Vajza e lindur me njė vrimė nė kokė, nga e cila i shihet truri

VUAN NGA 'CUTIS APLASIA' Michaela Miller, tani nëntëmuajshe,...

Thellohet kriza politike nė Venezuelė

Kriza politike në Venezuelë po thellohet, derisa demonstruesit...

Kreu i opozitės maqedonase: Edhe shqiptarė nė listat tona pėr deputetė

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev, pret që zgjedhjet e 11 dhjetorit të...

1 EURO =

1.09

USD

133.50

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

7.38

CNY

114.01

JPY

72.94

INR

1.43

AUD

3.36

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Dushko Markoviē kryeministri i ri i Malit tė Zi

   Ai që pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i Malit...

   VIP

   “Lejla” kalon 1 milion pėr dy ditė (Foto)

   Kënga “Lejla” tashmë u bë shumë e  famshmë. Bashkëpunimi mes Elvanës , 2 po2 dhe Capital T u pëlqye shumë dhe tashmë kënga ka marrë më shumë se 1 milion klikime në You tube, shkruan Kosova Sot Online. I’a ka vlejtur rreziku që ka marrë Elvana duke hipur mbi trenin ngjyrë lejla sepse si duket do të jetë hit në Kosovë dhe jo vetëm. Elvana ka postuar në instagram një foto ku ka falenderuar...

   VIP

   Cozman dhe Skivi sjellin “Maradona” (Video)

   Antarët e Babastars kanë sjell pa shumë paralajmërime këngën...

   VIP

   Getinjo dhe Arta gati pėr duetin(Foto)

   Reperi  Getinjo ka paralajmeruar një klip të ri me këngëtaren Arta...

   Dashuri

   Kėto janė 4 gjėrat qė njerėzit nuk i bėjnė as pėr dashurinė!

   Thuhet shpesh se dashuria i justifikon të gjitha, madje ka edhe fuqi transformuese. Jo...

   VIP

   Ronela bėhet ‘’shllung’’ (Foto)

   Këngëtarja nga Shqipëria, Ronela Hajati gjithmonë befason publikun me pamjen e...

   Shėndetėsia

   Pija qė e rrit rrezikun nga diabeti

   Një grup shkencëtarësh suedezë kanë demantuar pohimin se pijet dietetike...

   Shėndetėsia

   Hurma, pema mė e shėndetshme nė botė

   S ipas të gjitha gjasave, hurma është pema më e shëndetshme në...

   Sport
   • Juventus shėnon kundėr Sampdorias (Video)

    Juventus ka shënuar golin e parë kundër Sampdorias në kuadër të Serie A Skuadrës së Juventusit i janë dashur vetëm katër minuta që të shënoi kundër Sampdorias, me...

    Më Shumë
   • Lahm shėnon supergol pėr Bayernin (Video)

    Bayern Munich ka shënuar pas vetëm dy minutave kundër Augsburgut Bayern Munich ka kaluar në epërsi kundër Augsburgut në DFB Pokal, pas supergolit të shënuar nga kapiteni Philipp Lahm. (Kosova...

    Më Shumë
   • Dybala do tė mungojė mė shumė qė ishte pritur

    Paulo Dybala është zëvendësuar në skuadrën e Argjentinës, pasi sulmuesi i Juventusit do të mungojë më shumë se që ishte pritur. ‘La Joya’ u lëndua në derbin ndaj...

    Më Shumë

   Berisha shėnon dhe eliminon Mainzin nga DFB Pokal (Video)

   Veton Berisha ka ndihmuar skuadrën e tij Greuther Furth që të...

   Skandal nė futbollin kosovar: Tifozėt sulmojnė lojtarėt (Video)

   Ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Kikas ka përfunduar në...

   'Loro Boriēi' gati pėr Kombėtaren

   Stadiumi "Loro Borici" po rikthehet në gjendjen optimale pas...

   Leonesa – Real Madrid, formacionet zyrtare

   Leonesa dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit...

   Inter – Torino, formacionet zyrtare

   Inter dhe Torino kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të...

   Martinez te skuadra e madhe italiane

   Jackson Martinez mund të transferohet te skuadra e Napolit Ish sulmuesi...

   Opinione

   Ja ēka mund ta mėsojė Nixon-i Trump-in pėr humbjen

   Shkruan: Mark K. Updegrove  Kontestimi i procesit zgjedhor do të...

   Pse do tė fitojė Hillary?

   Shkruan: Paul Krugman  Ajo është e vërtetë, reale,...

   Votuesit nė Shqipėri dhe nė Kosovė nuk i gėlltisin mė pehlivanllėqet e politikanėve tė tyre

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Politika është mashtrim pasi ajo...

   Dossier

   Zbulohen dokumentet sekrete qė dėnuan Shqipėrinė

   Drejtësia ndërkombëtare duhet ta rishikojë vendimin e saj. Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivit Britanik, lidheshin ngushtësisht me...

   Planeti X

   A na pret njė periudhė e re e akullt pas 15 vjetėsh?

   T oka është duke shkuar me të shpejtë kah një periudhë e re e akullit, e cila, sipas disa ekspertëve, do të fillojë vetëm 15 vjet prej tani. Ata thonë se një aktivitet kaq i ulët i...

   A na pret njė periudhė e re e akullt pas 15 vjetėsh?

   T oka është duke shkuar me të shpejtë kah një...

   Trondit NASA / Nėntori do sjellė ditė tė errėta

   "NASA ka dhënë paralajmërimin se muaji nëntor, nga...

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na...

   'Exomars' mund tė ketė shpėrthyer pas futjes nė atmosferėn e Marsit

   Duket që roboti për aderim 'Schiaparelli' është...

   Auto&Tech
   Fossil sjell 40 modele tė reja tė orėve tė menēura, pėrfshin edhe brendet Kors, Armani dhe Diesel

   Gjiganti i orëve, Fossil sjell modelet e reja të orëve të mençura, përkatësisht mbi 40 modele dhe variante të ndryshme, të cilat përfshijnë edhe markat e tjera sikurse Michael Kors, Diesel,...

   Më Shumë

   "Vphone S8", celulari mė i vogėl i menēur nė botė

   Edhe pse është e dëshirueshme që të kemi një...

   "iPhone 7" me 32 GB, tetė herė mė i ngadalshėm sesa versioni me 128 GB?

   Gjatë testimeve është parë se versioni me 32 GB të...

   Si ta zbulojmė njė shifėr, e cila do tė na mbronte nga hakerėt

   Me anë të softuerëve të veçantë, të...

   KOSOVA SOT TV
   Qeni qė e bėn tė lumtur pronaren, i sjell birrėn dhe e mbyll frigoriferin (Foto/Video)

   Keni parë ndonjëherë qen që ju sjell  birën pasi keni porositur? Tani keni mundësinë të shihni, transmeton Kosova Sot Online. Ky qen i quajtur Riley nga Laramie, Wyoming, SHBA është...

   Më Shumë

   E premtja e zezė, dita kur blerėsit rrahen me grushte me njėri-tjetrin (Foto/Video)

   E premtja e zezë , në Rio De Janerio të Brazilit nuk ka...

   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të...

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   OK KIDS
   Ja si ta vizatoni njė Hello Kitty (Video)

   Personazhi vizatimor më i pëlqyer për fëmijë tashmë është Hello Kitty. Nëse shohim me vëmendje, pothuajse secila vajzë ka një bluzë, çantë, pantollona apo të mbathura...

   Me Shume

   Ja si ta mėsojė alfabetin mė lehtė femiu juaj (Video)

   Ka ardhur koha që fëmijët tanë tashmë janë rritur...

   Ēfarė do tė thotė tė disiplinosh fėmijėt?

   Të disiplinojmë fëmijët nuk do të thotë të...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >