Kosova Sot

Presidenti harron dhunimet, masakrat e dëmet e luftës, për të shpëtuar veten nga Specialja

Lajme >

Bislimi: Hashim Thaçi, para se të takohet me udhëheqësit e shtetit të Serbisë, duhet të shikojë në sy Vasfijen, e përmes saj 20 mijë gra e vajza të tjera "Presidenti Hashim...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Policia turke kërkon në pyllin e Beogradit për gazetarin e vrarë saudit

Policia turke po kërkon në një zonë pyjore jashtë...

Aksident zinxhir në Fushë Kosovë

Një aksident mes disa veturave ka ndodhur pak më herët në...

Mbesa e Mussolinit: Do të denoncojë ata që ofendojnë gjyshin tim

Shpërthejnë polemikat në Itali pas deklaratës së...

Hoxhaj takon krerët shtetëror në Tiranë, së shpejti pa dogana mes dy vendeve

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver...

Gjuriq thotë se Serbia s’do ta njohë asnjëherë Kosovën

Shefi i të ashtuquajturës shef i Zyrës për Kosovën...

Stjuardesa vjedh mbi 4 mijë dollarë nga pasagjerët

Një stjuardesë në Emiratet Arabe është akuzuar...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     Elita
     VIP

     Tringa Kay, publikon 'Tradhëtar je ti' (Video)

     Këngëtarja e njohur nga Prishtina Tringa Kay, ditë më parë paralajmëroj që shumë shpejt do ta publikoj këngën më të re, derisa data e publikimit të saj është pikërisht sonte, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". "Tradhetar je ti", mban titullin kënga më e re e Tringës, e realizuar edhe me videoklip, e cila e risjell këngëtaren në skena shumë hot, duke vallëzuar nën ritmet e...

     VIP

     Fjolla Morina e 'ndez' Instagramin, me këtë paraqitje (Foto)

     Këngëtarja Fjolla Morina e cila iu rikthye skenës me këngën...

     VIP

     Gigi Hadid shëndrrohet në një 'kameleon', midis Nju Jorku (Foto)

     Ajo shpesh tregon mënyrat e stilit të saj në rrugët kryesore të modës...

     VIP

     Mihrija midis parku, kështu i shijon ditët me diell (Foto)

     Ditët me diell të cilat po mbizotërojnë këto ditë në vendin...

     Femra

     Si t’i bëni gjokset t’ju duken shumë më të mëdha?

     Një pjesë e madhe e vajzave duan të kenë gjokse të mëdha, por kjo...

     Shëndetësia

     Shërimi i sëmundjeve të zorrëve në mënyrë natyrale

     SHËRIMI I GASTRITIT ME BIMË Përzieni bashkë një lugë pelin, 3...

     Shëndetësia

     Ilaçi popullor kinez kundër sëmundjeve të zemrës, kolesterolit, sëmundjeve të lëkurës

     Ilaçi është i bazuar qind për qind nëbimë dhe nuk përbën...

     Reçeta

     RECETA E CEKËS: MISH QENGJI ME BAJAME

     PËRBËRËSIT: 1 kg. mish qengji, 2 qepë, 4 domate, 4 lugë vaj, 2 dcl...

     Sport
     • Gjyqtari shqiptar drejton ndeshje në Europa Ligë

      Një trupë arbitrash shqiptarë në një ndeshje të grupeve të Europa League. Ndodh për herë të parë këtë mesjavë, kur Enea Jorgji do të bëhet i pari arbitër...

      Më Shumë
     • Buffon: Mbappe e meriton Topin e Artë

      Gianluigi Buffon beson se shoku i tij i skuadrës Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe e meriton Topin e Artë dhe se ai “është një fenomen” 19 vjeçari e ndihmoi Francën për ta fituar...

      Më Shumë
     • Lirohet nga akuzat për sulm tifozi i Romës që sulmoi atë te Liverpoolit

      Tifozi i Romës, Filippo Lombardi ishte burgosur për tri vite për sjellje të dhunshme, por sot është liruar nga akuzat se ka lënduar një tifozë të Liverpoolit Sean Cox kishte mbetur në koma...

      Më Shumë

     Hysaj: Gara për Skudeto nuk ka përfunduar

     Anësori i djathtë i Napolit, Elseid Hysaj ka insistuar se Juventusi...

     Emery dështojë t’a mbajë Ramseyn në Arsenal

     Uelsiani duket se është afër për tu larguar nga Emirates...

     Shaw nënshkruan kontratë të re me Manchester United

     Anësori i majtë i mbrojtës së Manchester United ka...

     Demhasaj dhe Kryeziu lënë Zvicrën për Kosovën

     Dy futbollistët e talentuar nga Kosova, Shkëlqim Demhasaj dhe Mirlind...

     Legjenda e Man Unitedit: Juventusi e bëri Pogban futbollist të mirë

     Ish-mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, beson se...

     Policia e Liverpoolit përgatit plan të veçantë për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdas

     Policia e Liverpoolit ka planifikuar një operacion të...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Në Nish të Serbisë tradhtarët ia bënë varrin Kosovës

     SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI Shqiptarët nuk e harrojnë sa...

     Nuk ka Shqipëri të

     SHKRUAN: MUHAMET KELMENDI Termi Shqipëri e madhe ka kohë që...

     Politikat e konfrontimit, nga Brazili deri te Bosnja

     Shkruan: John Lloyd Presidenti i ardhshëm i Brazilit, gjigantit të...

     Faza përfundimtare e Brexitit

     Shkruan: ROBERT SKIDELSKY Mbështetësit britanikë të...

     Dossier

     CIA zbardh detajet, ja si veriu i Shqipërisë u kthye në qendër spiunazhi, Tito nisi furnizimin me armë për të luftuar regjimin e Hoxhës

     Për shërbimin sekret amerikan, Tropoja ishte qendër e spiunazhit gjatë regjimit komunist. Në një dokument të deklasifikuar nga CIA, theksohet se gjatë viteve 1950, aty operonin kryesisht agjentë të...

     Planeti X

     A ka lidhshmëri midis materies së zezë dhe alienëve?

     Me gjasë edhe ju, sikur shumica e njerëzve, gjatë netëve pa gjumë, e keni pyetur veten a thua, ku janë të gjithë ata alienë?,raporton Gazeta Kosova Sot. Radio-astronomi Frank Drake në një...

     A ka lidhshmëri midis materies së zezë dhe alienëve?

     Me gjasë edhe ju, sikur shumica e njerëzve, gjatë netëve pa...

     A ekzistojnë shpirtrat me të vërtetë?

     Gjatë gushtit të vitit 1981, një burrë, me gruan e tij...

     Gjenden dy UFO në Trekëndëshin e Bermudeve?

     A ka mundësi që sekretet në Trekëndëshin e Bermudeve...

     A ishte toka në të kaluarën xhehenem, apo xhenet?

     Katër miliardë vjet më parë, Toka ishte më e...

     Auto&Tech
     Bomba" nga Detroiti: Ford dhe Volkswagen mund të bashkohen

     Gjigantët e automobilave Ford dhe Volkswagen në qershor të këtij viti u bënë partnerë strategjikë, por shumë lehtë bashkëpunimi i tyre mund të arrijë një nivel shumë më...

     Më Shumë

     Kërkohet dorëheqja e Mark Zuckerberg

     Kërkohet dorëheqja e Mark Zuckerberg Për shkak të...

     Vanderhall i shton tavan dhe dyer modelit të ri, si dhe 20 kuaj fuqi

     Kjo bëhet ‘auto-çikleta’ më e shtrenjtë...

     Veturat e vogla drejt elektrifikimit

     Ngadalë por me siguri shumë prodhues gjithnjë e më...

     KOSOVA SOT TV
     Trishtohet gruaja, tërmeti çan tokën nën këmbët e saj (Video)

     Një grua mbeti e trishtuar, kur nën këmbët e saj çahet toka gjatë një tërmeti të fuqishëm që ndodhi në ishullin Sulawesi të Indonezisë më 28 shtator. Tërmeti i...

     Më Shumë

     Mbolli trëndafila të ngulur në patate, ja çfarë ndodhi pas 7 ditësh (Video)

     Me ndihmën e këtij triku gjenial, ju do të bëni që...

     Juria shokohet nga vallëzimi që e bëjnë motër e vëlla (Video)

     Kur dy njerëz ngjiten në skenë dhe prezantohen si vëlla e...

     Luani bilardo? Kujdes, ky qen mund t’ju mundë! (Video)

     Nuk përdor tak, siç i thonë shkopit të bilardos, por...

     OK KIDS
     A kanë milingonat kocka?

     Pëgjigja është jo, milingonat nuk kanë kocka. Sikur edhe insektet e tjera, edhe milingonat veshin skeletin nw pjesën e jashtme, kështu që ato quhen elastike, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Dhe me...

     Me Shume

     Çka është Shkenca?

     Shkenca është studimi i të gjitha gjërave, që...

     Pse është e lagur hunda e qenve?

     Është e mundur që askush nuk e di përgjigjen e kësaj...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >