Kosova Sot

Arrestohen tre persona pėr krime kompjuterike

Lajme >

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, përkatësisht Sektori për Hetimin e Krimeve Kompjuterike, sot pas pranimit të informacioneve dhe veprimeve të përbashkëta hetimore me FBI, ka identifikuar tre...

28 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Gjarpri gjigant qė u deshėn 5 persona pėr ta ‘mbajtur’ atė (Foto)

Një piton gjigant është fotografuar në Parkun Kombëtar...

10 minuta më parë

Jahjaga ngushėllon familjarėt e viktimave tė pėrmbytjeve nė Tetovė

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka...

14 minuta më parë

FSK e gatshme tė ndihmojė Tetovėn

Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) janë ofruar për...

25 minuta më parë

Arrestohen tre persona pėr krime kompjuterike

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, përkatësisht...

28 minuta më parë

Heqin dorė nga dasma, e jashtėzakonshme ēfarė bėjnė me ato para

Një çift i sapomartuar në Turqi kanë bërë...

35 minuta më parë

Rexha reagon pasi i pėrmendet emri si i akuzuar potencial nga Specialja

Deputeti i Lëvizjes "Vetëvendosje" (LVV), Rexhep Selimi,...

36 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.93

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.12

JPY

70.02

INR

1.49

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Edhe Gwen Stefani i jep fund martesės (Foto)

Raportohet se Gwen Stefani i ka dhënë fund martesës së saj me Gavin Rossdale, pasi ajo ‘besonte se ai kishte qenë i pabesë’. Sipas TMZ, këngëtarja ka paraqitur kërkesë për divorc duke besuar se burri i saj po e tradhtonte atë prej kohësh, transmeton Kosova Sot Online. Çifti ka qenë i martuar për gati 13 vjet dhe kanë tre djem së bashku: Kingston, nëntë, Zuma, i cili mbush shtatë fund të këtij muaji, dhe Apollo...

VIP

Ja si duket Soni Malaj pa grim (Foto)

Ajo konsiderohet si një prej këngëtareve më seksi nga Shqipëria, e cila...

Shėndetėsia

Domatja dhe shalqiri, parandalim i shkėlqyeshėm i kancerit nė veshka

Konsumimi i shpeshtë i domateve dhe llojeve tjera të pemëve dhe perimeve me nivel...

Femra

Buzėkuqi i preferuar i artistėve tė grimit qė punojnė me tė famshmet

Me shumë gjasë lista e gjërave që keni për t’i blerë për...

VIP

Swift, joshėse nė kopertinėn e re (Foto)

Ajo, javë më parë zyrtarizoi lidhjen e saj me Dj skocez Calvin Harris, dhe duket se...

VIP

Shokon e fejuara e Sinan Hoxhės, ja ēfarė foto postoi nė Instagram (Foto)

Andrra Destani e fejuara e këngëtarit Sinan Hoxha, është shfaqur në...

Dashuri

Zakonet qė shkatėrrojnė lidhjen

Një lidhje  e kënaqshme sigurisht që ju bën të ndiheni mirë dhe...

Sport
 • Ja kundėrshtarėt e Sigal Prishtinės nė FIBA Europa Cup

  Klubi më i trofeshëm në basketbollin kosovar, Sigal Prishtina në këtë sezon do të jetë pjesë e garave evropiane dhe sot ka mësuar kundërshtarët e saj për FIBA Europa Cup, pas shortit...

  Më Shumë
 • Ja katėr kapitenėt e Barcelonės

  Mesfushori Andres Iniesta do ta mbaj shiritin e kapitenit në edicionin e ardhshëm te skuadra e Barcelonës. Ai do ta zëvendësojë bashkëkombasin e tij, Xavi Hernandez që përfundoi aventurën e tij...

  Më Shumë
 • Ja si kanė ndryshuar 10 ekipet e Serisė A (Foto)

  Merkato e këtij sezoni ka bërë që disa skuadra të Serisë A të ndryshojnë shumë. Milan dhe Inter padyshim që kanë bërë më shumë ndërhyrje dhe për këtë...

  Më Shumë

Mavraj ėshtė gati, ja si i quan serbėt

Lajm fantastik pёr kombёtaren shqiptare dhe trajnerin Gianni De...

1 orë e 30 minuta më parë

Imituesi i Kobe Bryant, mė shumė se origjinal (Video)

Brandon Armstrong, ish lojtar në D-Ligën amerikane, kategori kjo...

1 orë e 49 minuta më parë

“Dora e Hekurt” e UEFA-s ndėr vite pėr klubet shqiptare

Ka gjithmonë një herë të parë. Vendimi i Komisionit...

2 orë e 13 minuta më parë

Duka tregon nėse do tė ketė kosovarė nė takimin Shqipėri – Serbi

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka ka...

2 orë e 59 minuta më parë

A do tė largohet Goetze nga Bayerni, tregon Guardiola

Trajneri i Bayern Mynichut, Pep Guardiola ka konfirmuar se mesfushori Mario...

3 orë e 14 minuta më parë

Ja vendimi zyrtar i Komisionit tė Disiplinės pėr Kukėsin

Jepet më në fund vendimi për Kukësin. Komisioni i...

3 orë e 42 minuta më parë
Opinione

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Koalicioni PDK-LDK me ditė tė numėruara

Shkruan: Blerim Burjani  Pushteti në kurriz të...

Ja pse nuk mund tė ribėhet LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Një parti që po fundoset LDK-ja Rugoviane...

Lufta e Hillary-s kundėr kapitalizmit tremujor

Shkruan: Edward Luce E vëmendshme ndaj ideve të reja Ajo po...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Eksperti i UFO-ve: Ekzistojnė tė paktėn 19 civilizime tė jashtėtokėsorėve

Eksperti në zhvillimin e ‘ekzopolitikës’ dhe studiuesi i famshëm i jashtëtokësorëve dhe jetës jashtë tokës në përgjithësi, Michael Salla, së fundmi ka prezantuar evidenca...

Eksperti i UFO-ve: Ekzistojnė tė paktėn 19 civilizime tė jashtėtokėsorėve

Eksperti në zhvillimin e ‘ekzopolitikës’ dhe studiuesi i...

A ėshtė kjo fotoja mė e vjetėr e njė UFO-je?

Me gjasë të gjithë të pasionuarit pas UFO-ve interesohen ta...

Zogjtė gjigantė, qė kanė terrorizuar Australinė nė vitin 1920

Zogjtë gjigantë, që ndryshe quhen edhe ‘zogj të...

Shtėpia e vrasėsit serik Jeffrey Dahmer

Dahmer ishte punëtor fabrike i cili, pasi që u arrestua në vitin...

Auto&Tech
Hidhet nė treg Samsung Galaxy S4 mini plus

Samsung ka nxjerrë në treg një version të ri të telefonit inteligjent Galaxy S4 mini- quhet Samsung I9195I Galaxy S4 mini plus ose Galaxy S4 Value Edition, në varësi të tregut. Ai ka procesor më të...

Më Shumë

Yahoo blen sajtin e modės Polyvore

Yahoo ka vendosur të bëjë një tjetër blerje. Kompania...

4 orë e 15 minuta më parë

Testimi final i automobilit “2017 Mercedes-AMG C63 Coupe”

Ende me një kamuflazh të lehtë, ua paraqesim automobilin...

4 orë e 20 minuta më parë

Aplikacioni qė lejon dėrgimin e mesazheve pa lidhje interneti

Në mars të vitit të kaluar, për herë të parë...

15 orë e 58 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Njeriu mė i pistė nė botė! Ja prej sa dekadash nuk lahet (Video)

Ky është zyrtarisht njeriu më i pistë në botë! Amoo Hadji është një mashkull nga Irani i cili prej disa dekadash nuk lahet. Ai bën një jetë endacaku duke u zhvendosur vazhdimisht i...

Më Shumë

I hedhin njė panine portierit, ja si reagon ai (Video)

Në ndeshjen e kampionatit argjentinas mes Racing Club dhe Belgranos ka...

2 orë e 29 minuta më parë

Lopa aventuriere ēudit pushuesit nė plazhin e Sarandės (Video)

Një lopë është bërë qendra e vëmendjes...

3 orë e 10 minuta më parë

Modelet e flokėve tė nuseve nė 50 vite brenda 2 minutave (Video)

Në një video të postuar në Youtube tregohen modelet e...

3 orë e 34 minuta më parë
OK KIDS
Me ēfarė kafshe ka lidhje zebra?

Si mund të mendoni pasi t’i shikoni ato, zebrat janë pjesë e së njëjtës familje me kuajt dhe gomarët. Ashtu si kushërinjtë e vet edhe zebra ec dhe vrapon vetëm me shputat e veta. Zebra ka edhe...

Me Shume

Pse bėhen mollėt tė kafenjta?

A e keni kafshuar ndonjëherë një mollë, e keni...

Sigurisht nuk e keni ditur!

-Më 1889, mbretëresha e Italisë, Margherita Savoy, porositi...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...