Kosova Sot

Ish-oligarku i VV-së, Shpend Ahmeti, e zhyti në kaos Prishtinën

Lajme >

Qarri: Me të drejtë sot kryeqytetasit pyesin se a ka fare kryeqyteti ynë administratë, inspektorë administrativë, specialistë të urbanizmit e të ndërtimit, si dhe, mbi të gjitha, a ka fare...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Aliu: Kamuflim para qytetarëve

Kamuflim dhe improvizim e quan projektin "Drejtësia 2020",...

Burjani: Komuna e Prishtinës duhet më shumë të përkushtohet në zhvillim ekonomik

Të dobët e cilëson qeverisjen e deritashme në Komunën...

"Ushqimi ishte armiku im, kisha një çrregullim në ngrënie"

Avital Cohen, 23 vjeçe nga Izraeli, ka bërë fansa nga e...

Nga prerjet e vogla nuk i ndalej gjaku me orë të tëra

Edhe në rastet e prerjeve më të vogla, Natalia Slazak nuk i...

Akuza e Hoxhajt për vizat, Hoti jep versionin e tij për takimin me europianët

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     Elita
     VIP

     Dy bukuroshet e Malësisë, e 'çmendin' Instagramin (Foto)

     Njëra këngëtare e tjetra modele e famshme, që ndër vite kanë punuar shumë për ndërtimin e karrierës, fjala është për zonjat Gjyste Vulaj dhe Emina Çunmulaj, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në profilin e saj në Instagram, Gjystja ka postuar një fotografi së bashku me Eminen, duke shkruar:"Me këtë ma të bukurën e botës, me këtë  ?? e...

     VIP

     Mihrije Braha më në fund e tregon pasionin e saj, 'inshallah' se 'nin' Naimi (Foto)

     Këngëtarja shumë e dashur për publikun Mihrije Braha tash e sa dekada e ka...

     VIP

     Tuna e 'kall*', studion e Kacit, të gjitha mbetën pa tekst me këtë pamje (Foto)

     Njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në muzikën...

     VIP

     Sa e bukur

     Alexandra Cane, ambasadore e brendit 'Boohoo" Ajo u pa në një afërsi...

     Shëndetësia

     Studimi: Ushqimet që konsumoni gjatë shtatëzanisë ndikojnë në gjininë e fëmijës

     Nuk është diçka e re, pasi mund të ketë rastisur të dëgjoni se...

     Shëndetësia

     Perimet me gjethe të gjelbër për humbjen në peshë

     Perimet me gjethe të gjelbër përmbajnë pak kalori, kanë efekt prej...

     Femra

     Buzëkuqtë më të mirë sipas tenit, formës së buzëve, ngjyrës së flokëve dhe syve

     Kur është fjala për grimin, prodhimi i parë i grimit që na vjen...

     Reçeta

     Receta e Cekes: OMËLETË E PËRZIER

     PËRBËRËSIT PËR NJË PERSON: • 2 vezë, • 2 lugë...

     Sport
     • Ish-futbollisti i Anglisë: “Hazardi është në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon”

      Ish-kapiteni i Chelseat, John Terry, beson se ylli belg i të kaltërve, Eden Hazard, ka ende hapësirë për t’u përmirësuar, por e meriton të vlerësohen njëjtë si Cristiano Ronaldo i...

      Më Shumë
     • Zbulohet pse trajneri i Gjermanisë s’e takoi Ozilin, por vetëm Mustafin dhe Lenon

      Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, kishte kërkuar që të bisedojë me Mesut Ozilin gjatë vizitës së tij në Londër, megjithatë kjo iu pamundësua nga trajneri i Arsenalit, Unai Emery,...

      Më Shumë
     • Gjyqtari ishte lojtari më i mirë i Interit, thotë presidenti i Fiorentinas

      Presidenti i Fiorentinas, Mario Cognigni, ka pohuar se gjyqtari isthe lojtari më i mirë i Interit në humbjen prej 2-1 në San Siro. Interi hapi serinë e golave të martën ndaj Fiorentinas me anë të...

      Më Shumë

     Derbi i Anamoravës, statistika dhe detaje të veçanta

     Presioni i madh i derbit të Anamoravës, Gjilani – Drita,...

     Edhe një arritje tjetër e jashtëzakonshme për Lionel Messin

     Ekzistojnë rekorde që kalojnë pa u vërejtur, por...

     Vendimi i fundit i UEFA-s vihet në pikëpyetje nga PSG-ja... dhe vetë UEFA

     Vendimi i UEFA-s për të mos e dënuar Paris Saint-Germainin...

     Këto ishin 15 duart më të shpejta në boks

     Kush kishte duart më të shpejta në boks? Kjo video më...

     Erdogan thotë se ndaj Ozilit kishte standarde të dyfishta

     Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka cilësuar kritikat...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     MILAIM ZEKA (?!)

     Shkruan: Ibrahim Kelmendi Vetëm ky emër mjafton për të...

     Brexiti pa marrëveshje, rezultati më i mundshëm i samitit të Salzburgut

     Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU Të gjithë duhet të përgatitemi...

     A duhet të dëshpërohemi rreth ndryshimeve klimatike?

     Shkruan: CARL BILDT  Nëse mund të sigurojmë progres...

     Pse duhet protestuar më 29 shtator!?

     SHKRUAN:  FLORIM ZEQA Askush nuk e ka menduar që pas afro 20...

     Dossier

     Ja plani që kishte CIA më 1955 për rrëzimin e regjimit komunist, u dërguan letra të koduara për disa prej krerëve të pushtetit, synohej nxitja e dezertimeve

     Amerikanët kanë zbardhur detajet e operacioneve të vitit 1955 për rrëzimin e regjimit komunist. Sipas një dokumenti të deklasifikuar, CIA mendonte lëshimin e broshurave, transmetimet radio për të...

     Planeti X

     Çka është Kronovizori, pajisja sekrete e Vatikanit?

     Sipas shumë njoftimeve të cilat janë publikuar përgjatë viteve, në mesin e shumë sekreteve të Vatikanit, ekziston edhe një pajisje e quajtur Kronovizor. Kjo pajisje mundëson shikimin e ngjarjeve...

     Çka është Kronovizori, pajisja sekrete e Vatikanit?

     Sipas shumë njoftimeve të cilat janë publikuar...

     Gjeologët zbulojnë oqeane nënujore me krijesa të çuditshme

     Njëra nga temat më të përdorura nga regjisorët e...

     Shkencëtarët: dielli do të 'bjerë në gjumë' në vitin 2030

     Hulumtuesit kanë paralajmëruar që Toka mund ta...

     Zgjohet pas 12 vitesh, ja çfarë ka parë

     Momenti më i vështirë për Martin Pistorius ishte kur...

     Auto&Tech
     “Google Discover” lehtëson zbulimin e përmbajtjeve të caktuara nga njerëzit

       Google e dëshiron riemërtimin e shpeshtë të gjërave. Këtë e ka dëshmuar së fundmi me riemërtimin e “Google Feed”, të cilës ia ka vënë emrin “Google...

     Më Shumë

     Instagrami sfidon Amazonin në tregun online

     Tregu online është gjithnjë një vend sfidash dhe fitimesh,...

     Qualcomm akuzon Applen për vjedhje të sekreteve tregtare

     Qualcomm rinovoi betejën ligjore ndaj Applet duke paditur për...

     iPhone XS ka probleme me sinjalin Wi-Fi

     Disa përdorues të cilët kanë marrë një iPhone XS...

     KOSOVA SOT TV
     Adoleshenti indonezian shpëtohet pas 49 ditëve në det, çuditë botën si kishte arritur të mbijetojë (Video)

     Ky është momenti kur një adoleshent indonezian u shpëtua pas 49 ditëve i humbur në det. Ky është momenti kur një adoleshent indonezian u shpëtua pas 49 ditëve i humbur në det në...

     Më Shumë

     Momenti se si u rrëzua mbi oqean avioni me 249 persona në bord (Video)

     Momentet e fundit të fluturimit të avioni MH370 janë...

     Video që ka çmendur çdo shofer! Ja çfarë mendon se ndodh këtu në fund?

     Një video që po qarkullon në rrjetet sociale po i habit të...

     OK KIDS
     A e dini kush e krijoi Disneyland-in?

     Disneyland është nje park argetimi, i krijuar nga Walt Disney dhe kompania e tij,përcjell Kosova Sot Online. Aty ka shume lojra argetimi,luna park dhe kulla me nivele rreth perrallave klasike te Walt Disney.Disneyland-i vizitohet...

     Me Shume

     Si mund të fluturojnë zogjtë?

     Zogjtë janë vertebrates me krahë dhe trupin e mbuluar me pupla...

     Pse i mbyllim sytë kur teshtijmë?

     Teshtitja është shumë më e rrezikshme sesa që duket...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >