Kosova Sot

Dekoratat mbulojnė me turp Hashim Thaēin

Lajme >

    PRESIDENTI BËN ATË QË DI MË SË MIRI - ABUZIMIN ME PUSHTETIN  Aliu: 'KOSOVA SOT" nuk mund ta marrë dekoratën e njëjtë me agjentët e UDB-së, që së...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Presidenti slloven i kundėrpėrgjigjet Serbisė pėr Kosovėn

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i është...

Franca kėrkon normalizim marrėdhėniesh Kosovė-Serbi

Ministri francez i Punëve të Jashtme Jean Yves Le Drian, gjatë...

Trump: Pėrse Obama nuk hetohet pėr ndėrhyrjen e Rusisė

Presidenti Donald Trump të mërkurën vuri përsëri...

Mbi 5 mijė punonjėsve tė OKB’sė ju ulet paga

5400 nëpunës që punojnë në selinë e OKB-së...

Vuēiq: Marrėdhėniet me Rusinė do t’i thellojmė edhe mė shumė

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se...

Deda, Qeverisė: A jeni nė tokė tė bukės?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës,...

Lavrov: Pėr Kosovėn, e pranojmė secilėn zgjidhje tė Prishtinės dhe Beogradit

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Lavrov, ka thënë se...

Vulin: Serbia e kupton Greqinė, ėshtė nėn presion pėr Kosovėn

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin është takuar sot...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Rusia kėrkon takim urgjent tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB'sė pėr Sirinė

   Rusia kërkoi mbledhjen ditën e enjte të një takimi urgjent...

   Elita
   VIP

   Rita Ora e Dua Lipa shkėlqejnė nė "Brit Awards" 2018 (FOTO)

   Dy yjet e muzikës botërore, Rita Ora e Dua Lipa kanë shkëlqyer në tepihun e kuq të ndarjes së çmimeve Brit Awards, ngjarje kjo që po mbahet në Londër. Dua Lipa është nominuar për pesë çmime Brit Awards. Kurse Rita Ora do të performojë në këtë ngjarje të rëndësishme të muzikës britanike. Yjet shqiptare kanë marrë vëmendjen me paraqitjen e tyre në tepihun e kuq, foto të së...

   VIP

   Mesazhi kuptimplotė, i Dua Lipės, kur rrėmbeu ēmimin "Kėngėtarja mė e mirė" nė Britani (FOTO)

   Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa ka fituar çmimin “këngëtarja...

   VIP

   Besa Kokėdhima, merr dhuratė tė veēantė nga... (FOTO)

   Këngëtarja e dashur për publikun Besa Kokëdhima, sot ka pranuar një...

   Femra

   Pėr njė lėkurė tė bukur, kjo ėshtė maska ideale

   Sot braktisni gjithçka që ka lidhje punën pasi është koha t’i...

   Shėndetėsia

   Jeni nė dietė? 4 zėvendėsime tė shėndetshme pėr ushqime tė grimcuara dhe ėmbėlsira

   Jeni në dietë dhe numëroni kaloritë? Kujdes çfarë hani? Shikoni...

   Shėndetėsia

   Si punon metabolizmi juaj nė secilėn moshė?

   Nëse dëshironi ta kuptoni se si metabolizmi juaj punon me moshën që keni,...

   VIP

   Kjo ėshtė arsyeja, qė Dua doli nė skenėn e "Brit Awards", me motrėn dhe vėllaun e saj (FOTO)

   Dua Lipa ka marrë edhe një çmim në ceremoninë e ndarjes së...

   Reēeta

   Receta e Cekes: BIFTEKĖ NĖ FLAKĖ-FLAMBIM

   PËRBËRËSIT: 2 copë biftekë, yndyrë, 10 kokrra piper të...

   Sport
   • Zidane: Nuk jam i shqetėsuar pėr Benzeman

    Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane vazhdon të jetë përkrahësi më i madh i Karim Benzemas Sulmuesi francez, Karim Benzema po kalon sezonin e tij më të dobët në Real Madrid, por kjo nuk po e...

    Më Shumë
   • Bukuroshja e portierit tė Portos qė po i ēmend tė gjithė (FOTO)

    Futbolli është bërë edhe më i bukur vitet e fundit nëpërmjet rrjeteve sociale, ku vend të rëndësishëm zënë të dashurat e futbollistëve të njohur E tillë...

    Më Shumë
   • De Gea shpėton Unitedin nga humbja ndaj Sevillas

    Sevilla dhe Manchester United kanë barazuar 0:0 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Ndeshja e parë ndërmjet Sevillas dhe Manchester Unitedit në Ligën e...

    Më Shumë

   Shakhtar fiton betejėn e parė ndaj Romės

   Shakhtar Donetsk ka shënuar fitore 2:1 ndaj Romës në ndeshjen e...

   Shakhtar pėrmbys Romėn

   Mesfushori brazilian, Fred ka kaluar skuadrën e tij Shakhtar në...

   Bartomeu: Messi do tė nėnshkruajė kontratė tė re me Barcelonėn

   Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu shpreson se Leo Messi do të...

   Amerikania Vonn vetėm e bronztė nė Lojėrat Olimpike Dimėrore

   Lindsey Vonn nuk i realizoi pritshmëritë në garën e...

   Rezultati dhe statistikat e pjesės sė parė Leganes – Real Madrid

   Real Madrid është duke fituar 1:2 ndaj Leganes pas 45 minutave...

   Sammer: Largimi i Kroosit nga Bayern, gabim i madh

   Ish-Drejtori Sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer e ka pranuar se...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Gabimet politike, tė bazuara te dėshmitė

   EKONOMISTËT KANË PASUR NJË NDIKIM NDAJ...

   Ndoshta Trump e njeh bazėn e tij mė mirė se ne

   POPULIZMI PLUTOKRATIK Nuk kemi nevojë për një president, i...

   A ka nevojė Shqipėria pėr njė politikė tė jashtme (tė pėrbashkėt)?

   Aspiratat për anëtarësim në Bashkimin Evropian Vizion i...

   Dossier

   “Me Enver Hoxhėn tė mos luajnė se…”/ Letra e ēuditshme e tė burgosurve pėr Ramiz Alinė nė ‘91

   Historiani dhe ish-kreu i arkivës në Ministrinë e Brendëshme Kastriot Dervishi ka publikuar ditën e sotme një telegram të rrallë ku të burgosurit e diktaturës i dërgonin në vitin 1991...

   Planeti X

   Tri alarme qė ju paralajmėrojnė tė pastroheni nga energjia negative

   Nganjëherë arrijmë në një pikë të caktuar kur duhet ta pranojmë se në jetën tonë janë mbledhur shumë gjëra negative, të cilat nuk mund t'i trajtojmë...

   Tri alarme qė ju paralajmėrojnė tė pastroheni nga energjia negative

   Nganjëherë arrijmë në një pikë të caktuar...

   Njė sekt amerikan thotė se me lutje i ngjall tė vdekurit

   Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë...

   Alienėt po dėrgojnė sinjale nga njė galaktikė e largėt

   Një breshëri valësh të rralla kozmike janë duke i...

   Ja pse numrat 13, 39 dhe 111 janė tė mallkuar

   I konsideruar i pafat. 13-ta, numri i cili është në qendër...

   Auto&Tech
   Samsung Galaxy S9, zbulohen detaje tė reja

   Pak para prezantimit të modelit të ri të Samsung, detajet e mëtejshme janë zbuluar. Si pjesë e Kongresit Botëror të Mobilave , në fund të muajit, në Barcelonë edhe do të Samsung...

   Më Shumë

   Hakerėt pėrdorin "Word"-in pėr vjedhje tė fjalėkalimit

   Hakerët kanë zbuluar një mënyrë të re për...

   "Samsung" ndalon inkorporimin e "Galaxyj S8" nė "Android 8.0 Oreo"

   Kompania "Samsung" ka filluar javën e kaluar distribucionin e...

   Renault prezanton makinėn pėr vitin 2018

   Renault është makina e pestë që zbulohet në prag...

   KOSOVA SOT TV
   Kryeqyteti, pellg i mbeturinave, Shpendi rri e bėn sehir(Foto/Video)

   Derisa kryetari Shpend Ahmeti kalon vikende të shtrenjta jashtë vendit, kryeqyteti  mbulohet nga mbeturinat. Një imazh jo i mirë këto ditë i është dhënë  Prishtinës,...

   Më Shumë

   Derivatet e naftės janė mė tė lartat nė rajon?(Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot”thonë se çmimet e...

   OK KIDS
   Ēfarė duhet tė dijmė pėr qukapikun?

   Qukapiku është një lloj shpendi nga familja Picus, Dendrolopus. Qukapiku ndërton folenë dhe gjen ushqim duke shpuar trungjet e pemëve me sqepin e fortë. Qukapiku mund të godasë një trung...

   Me Shume

   Si u zbulua akullorja ?

   Nuk është e lehtë t’i gjejmë “babain”...

   Si shumohen peshqit?

   Për disa lloje të peshqve, riprodhimi është përtej...

   Ėndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >