Kosova Sot

Miliardat e diasporės ushqejnė Kosovėn

Lajme >

EKONOMIA NË KOLAPS DHE E KAPUR, SHPËTIMI VJEN NGA JASHTË 700 milionë euro vijnë brenda vitit nga mërgimtarët "Shumë familje kosovare varen nga dërgimi i parave nga jashtë, duke financuar...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Tre fėmijė bllokohen nė ashensorin e ‘ Mini Max-it’, i shpėtojnė zjarrėfikėsit

Për rreth 30 minuta kanë mbetur te ngujuar 7 klientë, ne mesin e...

Haradinaj pėr demarkacionin: Ende s'kemi dakordim me Listėn Serbe

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një konference për...

Pas arritjes sė marrėveshjes sė re pėr demarkacionin, deklarohet Memli Krasniqi!

Nënkryetari i PDK-së, njëherit shefi i Grupit Parlamentar...

Kosova prezantohet me rreth 40 projekte nė samitin e Londrės

39 projekte konkrete nga sektori publik dhe privat do të prezantohen nga...

‘Demarkacioni nuk kalon’

Ani pse subjektet poltike, PDK, AAK, LDK, e Nisma Socialedemokrate u dakorduan...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Kurteshi: Qėndrimi i VV'sė kundėr Demarkacionit s’ka ndryshuar

   Edhe me marrëveshjen e sotme të partive në lidhje me ratifikimin...

   Elita
   VIP

   Shefi i famshėm kryen marrėdhėnie nė restorant

   Shefi i famshëm i kuzhinës, Renato Mekolli i cili njihet për pjatat e shijshme, rrallëherë flet për jetën private. I pyetur në një emision se sa herë ka kryer marrëdhënie seksuale në kuzhinën e restorantit të vetë, Renato tregoi se tek i veti nuk ka ndodhur, por në çdo restorant tjetër po. “Këtu nuk kam bërë, por në çdo restorant tjetër kam bërë”, u shpreh Renato ndërsa shtoi se nuk e...

   VIP

   E gjithė jeta e kėngėtarit tė njohur e pasqyruar nė njė film

   Ed Sheeran është një nga këngëtarët më të suksesshëm...

   VIP

   Moderatorja bukuroshe “fut nė sherr” fansat, reagon Luana: E teprove tani…

   Kur moderatorja bukuroshe Marina Vjollca publikon një foto në “Instagram”,...

   VIP

   Adelina Tahiri zbulon pamje nga shtėpia super luksoze, ja si ėshtė e mbuluar me gurė tė ēmuar (FOTO)

   Këngëtarja Adelina Tahiri ka disa kohë që është në qendër...

   Shėndetėsia

   Tė gjitha dobitė qė sjell ēaji i blirit

   Çaji i blirit është shumë i shëndetshëm. Ai është efikas...

   Shėndetėsia

   3 ditėt e detoksit qė do t’ju lehtėsojnė ardhjen e pranverės

   Pranvera vjen më shpejt nga ç’pandehni! Që të mos përjetoni edhe...

   Femra

   Ja si ti bėni kėmbėt tuaja tė duken mė tė holla (Foto/Video)

   Tani që jemi afër stinës së verës, shumë femra kudo në botë...

   Reēeta

   Receta e Cekes: SALLATĖ ME KARKALECA NĖ ENĖ AKULLI

   PËRBËRËSIT: • 300 g bishta karkalecash, • 4-5 karkaleca të...

   Sport
   • Cana nderohet nė Gjakovė dhe rrėfen emocionet

    Pas stadiumeve ‘Loro Boriçi’ dhe ‘Velodrome’, Lorik Cana i dha lamtumirën futbollit edhe në Gjakovë, qytetin e origjinës së prindërve të tij. Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare...

    Më Shumë
   • Rikthehet BBC pas gati 2 viteve

    Zinedine Zidane i besoi treshes së sulmit të Real Madridit, BBC-së, për ta kryer punën në ndeshjen e javës së 25-të të La Ligës kundër Alavesit dhe ata ia shpaguan atij besimin. Që...

    Më Shumë
   • Andre Silva nė shitje, Arsenali favorit pėr ta transferuar

    Milani gjithnjë pritet të shesë sulmuesin portugez Andre Silva, ndërsa Arsenali janë favoritët për të fituar shërbimet e tij. 22-vjeçari ishte një nga blerjet më të mëdha...

    Më Shumë

   Formacionet zyrtare: Barcelona – Girona

   Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së...

   Formacionet zyrtare: Inter – Benevento

   Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së...

   Sulmuesi i Manchester Unitedit synim serioz i Real Madridit

   Sulmuesi i Manchester Unitedit, Anthony Martial, është synim serioz i...

   Juventusi e do Cristanten, ka gati ofertėn pėr tė

   Mediat italiane raportojnë se Juventusi ka përgatitur një...

   Cristiano Ronaldo: 300 gola nė La Liga

   Cristiano Ronaldo ka arritur edhe një rekord tjetër...

   Liverpool 4-1 West Ham, notat e lojtarėve

   Liverpooli ka fituar me rezultat 4-1 West Ham Unitedi në Ligën...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   SHBA-ja, e gatshme qė tė bisedojė me Korenė Veriore

   HAPAT DIPLOMATIKË  Mund të ndodhin bisedime direkte pa...

   Kėrcėnimi i dyfishtė pėr demokracinė liberale

   NGRITJA E POPULISTËVE Mobilizimi popullor u paraqit në...

   Pushteti nėnshtroi ekonomikisht qytetarin pėr ta mbajtur nėn kontroll votėn e tij

   Përgjegjësia më e madhe bie në ato parti politike që...

   Dossier

   Bulqiza nė 70 vite, minierė dhe qytet….

   Shtatëdhjetë vjet më parë, në “Ahishtën e madhe” të Malit të Duriçit, shpërthimi i parë i minave që thërrmonin shkëmbin e gurit me xixa sinjalizoi fillimin e...

   Planeti X

   Njė rast interesant i magjisė sė zezė

   Si ia largoi një njeri i panjohur mallkimin bebes, e cila sa nuk kishte vdekur nga temperatura e lartë Ky incident, të cilin e tregon një grua që nuk pranon të identifikohet, ka ndodhur në Xhonstaun, Pensilvani,...

   Njė rast interesant i magjisė sė zezė

   Si ia largoi një njeri i panjohur mallkimin bebes, e cila sa nuk kishte...

   Ja si ndikohet truri nga hipnoza

   Hipnoza është forma më e vjetër perëndimore e...

   Ēka ndodh pas vdekjes?

   Këtë mundohen të na e shpjegojnë njerëzit të...

   Papiruset dėshmojnė vizitat e alienėve nė Egjiptin e lashtė

   Njëri ndër tekstet më intriguese antike, Papirusi...

   Auto&Tech
   Studim: Ne jemi tė varur nga telefonat tanė!

   Këto ditë, telefoni i mençur është një mjet i rëndësishëm. Ai na mban të lidhur me miqtë dhe familjen tonë, pasionet tona, kujtimet tona dhe për disa nga ne lejon të lidhemi me...

   Më Shumë

   Porsche zbulon fotografinė e parė zyrtare tė 992 tė ri

   Kjo është fotografia e parë zyrtare e Porsche 911 të ri...

   "Volkswagen I.D. Vizzion", me dy motorė elektrikė

   "Volkswagen" do të prezantojë modelin e ri krejt elektrik...

   "2018 Peugeot 508" ka pėr qėllim ta dėshmojė se vetura familjare nuk ka vdekur

   Ky është modeli i ri "Peugeot 508", një veturë e...

   KOSOVA SOT TV
   Moment drithėrues, kur luanėt sulmojnė veturėn me dy fėmijė (VIDEO)

   Ky është momenti i tmerrshëm kur vetura e një gruaje u dëmtua nga një kope luanësh të egërsuar pasi ata kërcyen mbi tavanin e veturës në një park safari. Pamjet e frikshme i shfaqin...

   Më Shumë

   Vritet roja i sigurisė nė njė pompė benzine (Video)

   Një 35-vjeçar, i cili punoi si roje sigurimi në një...

   Talentėt e rinj nė Kosovė arrijnė suksese jashtė, por jo edhe kėtu (Video)

   Të anketuarit vlerësojnë se të talentuarit po shuhen...

   Hidhet nga kati i 24-tė, parashuta nuk i hapet dhe mė pas...(Video)

   Ky është momenti i tmerrshëm kur një person që hidhet...

   OK KIDS
   Historia e tė Pėrhiturės

   E Përhitura, ose Hirushja, si të doni, është njëra ndër përrallat më të njohura në botë. Kjo përrallë tanimë është pjesë e folklorit të shumë kulturave....

   Me Shume

   Pse janė breshkat dhe kėrminjtė e ngadalshėm?

   Çdo kafshë ka nevojë për një mënyrë...

   Fakte interesante pėr Evropėn

   Siç e dimë të gjithë, Kosova gjendet në kontinentin...

   Ėndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >