Kosova Sot

Korporatizimi kriminal i degradoi tė gjitha partitė kosovare

Lajme >

POLITIKA NË KOSOVË, ARTI I MASHTRIMIT DHE ZHVATJES Asnjë subjekt nuk i rezistoi joshjes për pushtet e para Lidhja e ngushtë e politikës me krimin e organizuar dhe korrupsionin dhe shndërrimi i kësaj...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Kadrijaj: Kėta politikanė nuk e kanė as mė tė voglin vullnet qė ta votojnė kėtė ligj

Analisti Mustafë Kadrijaj thekson se kjo elitë politike, pa dallim...

Ambasada amerikane me apel tė ri udhėheqėsve kosovarė pėr Specialen

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në takimin që ka mbajtur...

Osmani:Kjo harresė e politikės flet mjaft se sa joserioze ėshtė...

Sipas analistit Azem Osmani, kjo harresë e politikës flet mjaft se sa...

Guraziu: Shteti nė shėrbim tė mafio-oligarkėve

Analisti Ragip Guraziu tha për "Kosova Sot"se nuk ka asnjë...

Grapci: Papunėsia e varfėria, mė tė larta se shifrat e ASK-sė

Eksperti i ekonomisë Dardan Grapci tha për "Kosova Sot", se...

Kapiti:Shteti ligjor, i pamundur me kėta politikanė

Analisti politik Skënder Kapiti konstaton se vetë fakti që...

52% e serbėve nė favor tė anėtarėsimit tė vendit tė tyre nė BE

Rreth 52% e shtetasve serbë janë shprehur në favor të...

Beqiri:Sektori privat, i margjinalizuar

Sipas Beqirit, pushtetarët në njërën anë rrisin pagat...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Shifra marramendėse, ja sa paguhen 5 liderėt mė tė fuqishėm nė botė

   Ata vendosin për politikat e vendit të tyre, por edhe të...

   Elita
   VIP

   “Ka vajtur tė peshkojė sheikun”, Bleona Qereti bėn komentuesin tė flasė me veten (FOTO)

   Ajo njihet si një ndër personazhet më të drejtpërdrejtë të showbiz-it shqiptar, ku nuk kanë qenë të pakta rastet kur është përfshirë në përplasje virtuale me ndjekësit e saj të shumtë në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për këngëtaren Bleona Qereti, e cila i ka kthyer përgjigje një komentuesi që ka hamendësuar fakte të paqena rreth jetës së saj, gjatë kohës kur ajo ka qenë...

   VIP

   Nė prag tė martesės, Afėrdita Dreshaj mer dhuratėn e parė

   Në dhjetor të vitit të kaluar bukuroshja Afërdita Dreshaj i dha fund...

   VIP

   Beyonce shfaqet pa make up dhe me ėmbėlsira nė dorė, nuk e vret mendjen pėr pamjen

   Ditën e hënë këngëtarja Beyonce Knowles-Carter është fotografuar...

   Femra

   5 gabimet qė po ju ēojnė drejt tharjes sė fytyrės

   1. Lani fytyrën tuaj në mëngjes dhe në darkë Duke e larë...

   Shėndetėsia

   Pėrparėsitė dhe mangėsitė e kajsive tė thata

   Kajsitë e thata janë shumë të popullarizuara midis frutave të thatë....

   Reēeta

   Reēeta e Cekes: PITE ME KUNGULL

   PËRBËRËSIT: 700 gr. miell, 1 kg. kungull 1/4 kg. gjalpë, qumësht, 1...

   Shėndetėsia

   Konsumojeni kėtė pėr kafjall dhe humbni nė peshė nė hapėsirėn pėrreth stomakut

   Ky është një prej kafjallit më të shijshëm dhe më të...

   VIP

   Sarp’ i ‘Tė Infiltruarit’ kujton kohėn kur shokėt talleshin me tė

   Çağatay Ulusoy i njohur nga publiku shqiptar si personazhi kryesor në...

   Sport
   • De Gea ėshtė favorit kryesor

    David de Gea edhe një herë tjetër do të jetë i lidhur me një kalim të mundshëm në Real Madrid Portieri spanjoll, Davi de Gea para dy viteve e gjysmë ishte shumë pranë kalimit në...

    Më Shumë
   • Wanda ēmend tifozėt e Interit, gėzon ata tė Realit

    Wanda Icardi ka udhëtuar drejt Madridit, ku besohet se do të bisedojë me drejtuesit e Realit për transferimin e mundshëm të sulmuesit të Interit, Mauro Icardi Wanda Icardi, agjentja dhe gruaja e Mauro Icardit ka...

    Më Shumë
   • United bėn presion pėr Seri

    Manchester United dëshiron të përforcohet edhe me një mesfushor gjatë afatit kalimtar të janarit Alexis Sanchez nuk pritet të jetë transferimi i vetëm i Manchester Unitedit këtë afat...

    Më Shumë

   Vendi i tretė u kap me doping, Erkand Qerimaj merr medalje bronzi nė Botėror

   Pas çështjes Romela Begaj, e cila bërë bujë në...

   Interi bėn ofertė tė lartė pėr sulmuesin e Liverpoolit

   Interi e ka bërë një ofertë të rëndësishme...

   Ronaldo mungon kundėr Leganes shkaku i lėndimit

   Në seancën e fundit stërvitore të Real Madridit para...

   Marin Cilic triumfon ndaj Rafael Nadalit, kalon nė gjysmėfinale tė Australian Open

   Marin Cilic e ka mposhtur numrin një të botës, spanjollin Rafael...

   Zbulohen detaje tė reja rreth transferimit tė Ledian Memushajt te Bari

   Janë zbuluar detaje të reja rreth transferimit të Ledian...

   Formacioni i javės nė Serie A

   Java e 21-të e Serisë A solli disa befasi teksa të gjitha klubet...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Pse Kim Jong-Un dėshironte bisedime me Korenė Jugore?

   E KA FILLUAR JANARIN ME NJË OFENSIVË DIPLOMATIKE Hapja ndaj...

   Njė Senat pėr Partinė Demokratike!

   Klima e besimit në parti SHKRUAN: ENVER BYTYÇI Partia...

   Dossier

   Eshtrat e ushtarėve grekė, historiani publikon dokumentin e rrallė: Ja e vėrteta e zhvarrimeve

   Pas gërmimeve në Dragot të Tepelenës të cilat nisën ditën e sotme për të gjetur eshtrat e ushtarëve grekë, ku sipas të dhënave të para janë gjetur eshtrat e 2 prej tyre, ka...

   Planeti X

   Si u shpėtua bebja, falė thirrjes pėr ndihmė nga e ėma, tanimė e vdekur?!

   Katër policë të dielën kanë gjetur një automobil, i cili kishte rënë në lum dhe e shpëtuan vogëlushen Lily Groesbeck. Ata kishin ndjekur një zë gruaje, i cili i kishte çuar deri...

   Si u shpėtua bebja, falė thirrjes pėr ndihmė nga e ėma, tanimė e vdekur?!

   Katër policë të dielën kanë gjetur një automobil,...

   Ēka ndodh pasi qė tė ringjallemi?

   Çështja e jetës pas vdekjes është një mister i...

   Toka po largohet nga Dielli

   Dielli është duke humbur ngadalë fuqinë tërheqëse...

   Ne kemi ADN jashtėtokėsor?!

   Mos u alarmoni, por ju keni ADN të jashtëtokësorëve në...

   Auto&Tech
   Bateria prej diamanti do tė japė rrymė pėr 5.730 vjet

   Materiali bazë i papërpunuar për prodhimin e baterive të diamantit do të jenë mbetjet bërthamore nga termocentrali. Sot ato janë ende në fushën e konceptit teorik, por tashmë është...

   Më Shumë

   WhatsAp mund tė kthejė mesazhet e fshira

   Ekziston një aplikacion i quajtur WhatsRemoved i cili zbulon dhe ruan...

   “Amazon Go”, blerje nė supermarket “pa paguar”

   Në një lëvizje që pritet të revolucionarizojë...

   ‘Instagram’ kopjon sėrish ‘Snapchat’, kėtė herė ndryshimi lidhet me…

   ‘Snapchat’ përveçse shumë i përdorur dhe...

   KOSOVA SOT TV
   Njė person shqyhet nga luani nė njė kopsht zoologjik

   Një njeri është vrarë nga një luan mashkull në parkun Muldersdrift, në Afrikën e Jugut. Katharine Euphrat ju dërgon në park, ku trupi është gjendur në orën pesë pasdite...

   Më Shumë

   Krimet e tmerrshme serbe nė Kosovė (VIDEO)

   Në Kosovë gjatë vitit 1998 lufta ndërmjet...

   Tė rinjtė me sy vetėm nga perėndimi (Foto/Video)

   Të anketuarit thonë se fajtore është mungesa e...

   Dua tė "martohem" me... (Foto/Video)

   Asher, katër vjeçar, deklaroi se donte 'të martohej me...

   OK KIDS
   Faktet, qė duhet t’i dini pėr sytė tuaj

   1. Sytë mund të “digjen” nga dielli Rrezet e diellit mund të ndikojnë në sytë tuaj, ashtu sikurse që ndikojnë në lëkurë. Ndonëse kjo gjë nuk vërehet shumë...

   Me Shume

   Ja disa fakte interesante pėr lulediellin

   Luledielli për shumëkënd është simbol i së...

   Ēfarė i bėn ngjitėsit tė ngjitshėm?

   Ngjitësit kanë një substancë paste që i bën ata...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >