Kosova Sot

Kozmetikat qeveritare zhvendosin vëmendjen NGA LIGJI ANTIMAFIA DHE VETTING-u

Lajme >

Ahmeti: Ligji Antimafia dhe Ligji për VETTING-un janë imperativ i kohës që të iniciohen, qoftë nga pozita apo opozita parlamentare! "Deri më tani, për asnjërin nga shpërdoruesit e buxhetit...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Hulumtuesi i njohur, Krenar Gashi, alarmon për vjedhje në ‘Shell’

Studiuesi dhe anëtari i shoqërisë civile, Krenar Gashi,...

Parisi dhe Berlini, shumë pranë një marrëveshjeje për reformimin e eurozonës

Pas disa muajve ndarje, Parisi dhe Berlini janë tashmë shumë...

Misioni “top sekret”, Titanic u zbulua rastësisht

Kërkimi që u finalizua me zbulimin e titanikut të famshëm,...

Trump, Macronit: Të gjithë terroristët janë në Paris

Nuk ka të ndalur publikimi i deklaratave “bombë” që...

KUJDES:Vjen një grip i ri shpendësh, vret shumicën e njerëzve që prek

Janë ngritur shqetësime mbi përhapjen potenciale të...

Princi i Kamboxhias lëndohet në aksident, e shoqja vdes

Një princ kamboxhian që dikur ka qenë kryeministër i atij...

Familja kërkon 43 mijë euro dëmshpërblim për aksidentin me fatalitet

Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur shqyrtimi kryesor...

Pitoni gjigant gëlltit gruan 54-vjeçare (Video +18)

Një piton shtatë metër i gjatë ka gëlltitur një...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Një seks simbol, si Mihrije Braha (Foto)

   Hit këngëtarja shqiptare, Mihrije Braha, e cila në vitet 90', ishte ndër artistet më të preferuara, vazhdon t'a ruajë imazhin e saj me shumë sukses, shkruan 'Kosova Sot Online'. Pavarësisht viteve në skenë, ajo vazhdon të duket për mrekulli, duke i kushtuar rëndësi pamjes dhe stilit, rrjedhimisht duke ruajtur epitetin e një seks simboli shqiptar, 'alla' Merlin Monro. Shikoni fotografinë e postuar në profilin e saj në...

   VIP

   Adelina Emini, pozon si 'loçkë' (Foto)

   Këngëtarja e njohur Adelina Emini, e cila është tejet aktive në rrjetet...

   VIP

   Shota Baraliu, i 'kallë' pushuesit me këtë veshje (Foto)

   Aktorja dhe këngëtarja Shota Baraliu, e cila njihet për karakterin e fortë...

   VIP

   Dona Janova, lanson 'Problematik' (Foto)

   Këngëtarja e re në moshë, por shumë e talentuar, Dona Janova, sapo ka...

   Shëndetësia

   Osteoporoza, si ta luftojmë që në fëmijëri

   Të parandalosh një sëmundje është më e lehtë sesa të...

   Femra

   Ilaç për majat e plasaritura të flokëve

   Majat e plasaritura mund të paraqiten gjatë larjes së flokëve, për...

   Shëndetësia

   Qimnoni ul kolesterolin dhe largon yndyrën nga trupi

   Qimnoni zakonisht përdoret si erzë ose zbukurim kur përgatitet gjellë, por nuk...

   Reçeta

   Receta e Cekës - Agu me brinjë mështjerre

   PËRBËRËSIT: 1 kg. mish nga brinjët, 2 qepë të mëdha, 3...

   Sport
   • “Rusi 2018”, nuk bindin favoritët: Fillimisht Spanja, më pas Gjermania e tani edhe Brazili

    Përveç Francës, që fitoi me shumë mund, favoritët tjerë që shiheshin para Kupës së Botës për të triumfuar në Rusi, nuk kanë bindur, duke përjashtuar paksa Spanjën...

    Më Shumë
   • Federer heq kapelën për gjuajtjen e lirë të Cristiano Ronaldos

    Federer ka lavdëruar Cristianon, pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Spanjës. Ylli i Real Madridi, Cristiano Ronaldo, shkëlqeu në barazimin 3-3 të Portugalisë me Spanjës, duke realizuar...

    Më Shumë
   • Legjenda e të gjitha kohërave në futboll thotë që Shaqiri është i rrezikshëm

    Pele e ka lartësuar Xherdan Shaqirin para ndeshjes Brazil-Zvicër, duke paralajmëruar 5 herë kampionët e Botës për rrezikun që i kanoset nga ish anëtari i Bayern Munich e Interit. Para ndeshjes mes...

    Më Shumë

   “UFO-t erdhën për Kupën e Botës!”

   Një objekt i çuditshëm është filmuar së fundmi...

   Schweinsteiger tallet me Italinë, Materazzi e fundos

   Bastian Schweinsteiger nuk ka zgjedhur momentin e duhur për t’u...

   Kroos kritikon shokët e skuadrës pas humbjes nga Meksika

   Kroos e ka pranuar se nuk kanë luajtur mirë kundër...

   Trajneri i Anglisë: Do të shihni diçka që nuk e keni parë ndonjëherë

   Greth Southgate thotë se në Rusi të gjithë do të...

   Flet Xhaka pas barazimit me Brazilin

   Xhaka e konsideron start të mirë për Zvicrën në...

   Shpërblehet Philippe Coutinho

   Coutinho është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes nga...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Pse G7 është e barabartë me zero?

   Shkruan: Jim O'Neill  E dhe pse paraqitja e presidentit amerikan...

   Trump ka bërë më shumë sesa Clinton, Bush dhe Obama së bashku

   Shkruan: Newt Gingrich Unë besoj, megjithatë, se përmes...

   Pse rëndësia e Samitit Trump - Kim do të jetë më e madhe sesa që pritet?

   Ajo që bota do të shikojë është nëse Presidenti...

   Politika e jashtme e Trumpit po bën punë

   Trump ka vendosur të sjellë paqen nëpërmjet forcës dhe...

   Dossier

   Ndahet nga jeta ish-byroisti i njohur, besnik i Enverit dhe Ramizit. Si i shpëtoi puçeve të regjimit

   Është ndarë dje nga jeta, në moshën 98-vjeçare, Rita Marko, njëri prej liderëve të rëndësishëm të regjimit komunist, ishanëtar i Byrosë Politike dhe sekretar i Komitetit...

   Planeti X

   Mrekullia më e madhe e Egjiptit gjendet nën tokë

   Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti tepër të madh të nëndheshëm në Egjipt. Shumë shkencëtarë thonë se ky, në fakt, është zbulimi më i madh...

   Mrekullia më e madhe e Egjiptit gjendet nën tokë

   Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti...

   A u shkaktuan tërmetet në zelandë të re nga ufo-t?

   Ithtarët e teorive të konspiracionit thonë se, para se të...

   Mrekullia më e madhe e Egjiptit gjendet nën tokë

   Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti...

   Shenjat se ju ka vizituar engjëlli juaj rojtar

   Disa njerëz besojnë se engjëlli i tyre rojtar është...

   Auto&Tech
   Ford Mustang Shelby GT350, më e fuqishme dhe aerodinamike

   Janë publikuar fotot e para të Ford Mustang Shelby GT350. Makina e re është më aerodinamike dhe gjithashtu më e fuqishme. Pavarësisht se duket një mjet për performanca të larta, bëhet...

   Më Shumë

   Galaxy X vjen në 2019, pritet të kushtojë 1,400 funta

   Samsung së shpejti do të fillojë të marrë pjesët...

   ”Çmimet e Bitcoin janë manipuluar”

   Sipas një studimi nga Universiteti i Teksasit, monedha digjitale...

   Fals apo origjinal? Zbuloni çfarë është telefoni juaj!

   Ekziston një metodë për të parë nëse telefoni...

   KOSOVA SOT TV
   Si e vlerësoni vendimin e Qeverisë për rritjen enorme të rrogave(Foto/Video)

   Të anketuarit njëzëri pajtohen dhe thonë se rritja e rrogave nga pushtetarët tanë është edhe një turp i radhës së kësaj qeverie Enver Bajrami Vendimi ka qenë gabimi më i...

   Më Shumë

   Si e vlerësoni vendimin e Qeverisë për rritjen enorme të rrogave(Foto/Video)

   Të anketuarit njëzëri pajtohen dhe thonë se rritja e...

   Kosova ndjek modelin rus, oligarkët sundojnë popullin! (Video)

     Aliu: "Problemi më i madh, si në Kosovë ashtu...

   Kosova ndjek modelin rus, oligarkët sundojnë popullin! (Video)

     Aliu: "Problemi më i madh, si në Kosovë ashtu...

   OK KIDS
   Numri më i madh i qirinjve në tortë ditëlindje

   Numri më i madh i qirinjve të vendosur në një tortë ditëlindjeje është 72,585 dhe rekordi mbahet nga Qendra "Sri Chinmoy", ku është festuar ditëlindja e 85-të e një...

   Me Shume

   Kush e shpiku dinamitin ?

   Alfred Nobeli jë kimist suedez gjatë 1866-ës punonte me...

   Liqenet më të mëdhenjë në botë

   Ne do t’ju prezantojmë  disa  liqene më të...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >