< Kosova Sot

Qeveria "kineze", zhvatje e taksapaguesve kosovarė

Lajme >

EMËRIMET NUK KANË TË NDALUR, NË MUNGESË TË LIGJIT Për Kosovën e varfër, ky luks tregon babëzinë e partive "Mbi 22 milionë euro i kushtojnë Kosovës postet në krye...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Nėndetėsja argjentinase mund tė ketė shpėrthyer

Nëndetësja argjentinase “ARA San Juan” që u zhduk...

Ndalohet fotografimi dhe filmimi i dy xhamive tė shenjta nė Mekė dhe Medinė?

Arabia Saudite ka ndaluar fotografimin dhe filmimin e dy xhamive më...

Tė shtėna me armė zjarri nė Pejė

Policia e Pejës ka dalë në vendin ku rreth orës 21 ka pasur...

Kosova, kryesuese e CEFTA’s mė 2018

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë...

Trump vizitoi Rojėn Bregdetare nė Ditėn e Falėnderimeve

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zonja e parë Melania, për nder...

Berisha publikon emrat: Kėta janė 43 narko – deputetėt dhe lidhjet e tyre me drogėn

Ish- kryeministri Sali Berisha publikon një listë me emrat të...

Rusia thotė se Amerika po e shtyn Korenė e Veriut drejt njė katastrofe

Rusia akuzoi sot SHBA-në se po shtyn Korenë e Veriut drejt një...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Gripi vret 20-VJEĒARIN

   Një familje e dëshpëruar tregon se si gripi mori jetën e...

   VIP

   Bleona me njė dedikim prekės pėr prindėrit (Foto)

   Bleona ka mbushur faqet rozë për pozat e saja të nxehta, transmeton Kosova Sot Online. Bukuroshja kësaj here na ka ardhur me një dedikim prekës për prindërit e saj, të cilët ajo i vlerëson si mbështetja më e madhe në jetë. Bleona ka postuar një foto në Instagram ku shihen dy prindërit e saj, ndërkohë që i ka falenderuar për gjithçka që kanë sakrifikuar që e bija e tyre të arrijë lartë e më...

   VIP

   Aktorja turke nė prag tė martesės, merr propozimin e ėndrrave

   Ajo ka luajtur rolin e Sulltaneshës Hyrem, duke u kthyer në një nga aktoret më...

   VIP

   Vesa Luma ti merr sytė nga bukuria (Foto)

   Këngëtarja e njohur Vesa Luma, edhe pse ndoshta nuk është shumë...

   Shėndetėsia

   Lėngu qė shėron shumė sėmundje: Antioksiduesi mė i fortė nė botė

   Ky lëng është shumë i fuqishëm dhe shëron shumë sëmundje,...

   Shėndetėsia

   Limoni i ngrirė shėron diabetin, tumoret dhe mbipeshėn

   Limoni është shumë i shëndetshëm. Është i pasur me vitamina C...

   VIP

   Modelja mė e paguar e vitit

   Kendall Jenner ka larguar nga maja e listës Gisele-n si modelja më e paguar për...

   VIP

   Shokon Xhensila Pere: Kam kryer marrėdhėnie mbi deve

   Konkurrentja e “Dance with me”, Xhensila Pere vazhdon të mbetet një nga...

   Sport
   • A mund ta ndalė kush kėtė PSG me Mbappen, Neymarin e Cavanin?

    PSG-ja shihet si favoriti kryesor për të triumfuar në Ligën e Kampionëve. Nëse në fillim të edicionit Barcelona, Manchester City, Manchester United e Real Madridi, janë parë si favoriti për...

    Më Shumë
   • Skėnderbeu 3-2 Dinamo Kiev, notat e lojtarėve (Foto)

    Skënderbeu i Korçës ka marrë një fitore të rëndësishme në përballje me Dinamon e Kievit. Klubi shqiptar arriti të mposhtë me rezultat të ngushtë 3-2 gjigantin ukrainas duke...

    Më Shumë
   • Legjenda e Arsenalit trajner i Amerikės? (Foto)

    Legjenda e Arsenalit, Sol Campbell shumë lehtë mund të bëhet trajneri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ish-lojtari “topçinj” përmes një interviste me “ESPN”, ka...

    Më Shumë

   Andre Silva thellon edhe mė shumė epėrsinė e Milanit ndaj Austria Viennas (Video)

   Milani ka gjetur edhe golin e katërt në ndeshjen e tyre në...

   Super Skėnderbe, dy gola tė mrekullueshėm ndaj Dinamos sė Kievit (Video)

   Ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme...

   Austria Vienna nė epėrsi ndaj Milanit pas gafės fėmijėrore tė Bonuccit (Video)

   Austria Vienna ka kaluar në epërsi në ndeshjen e tyre në...

   Dy gola tė shpejtė nė ‘Elbasan Arena'

   Ka nisur furishëm ndeshja mes Skënderbeut dhe Dinamos së...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Raportet e ngushta, tė rrezikshme, tė Trump-it me Arabinė Saudite

   Shkruan: Fareed Zakaria POLITIKA E JASHTME E PRESIDENTIT...

   Korrupsioni, krimi dhe droga po e shkatėrrojnė kombin

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Shqipëria e Kosova po i paguajnë...

   Rinumėrimi i votave nė Prishtinė, domosdoshmėri

   SHKRUAN: RESHAT SAHITA Heshtja e VV-së, Albin Kurtit e Shpend...

   Trafikantėt e drogės mėsuan tė pasurit qė t'i fshihnin paratė nė parajsat tatimore

   Shkruan: Roberto Saviano Kanë kaluar vetëm 19 muaj që nga...

   Dossier

   Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencės shqiptare nė Luftėn e Dytė Botėrore

   Nga Roland Qafoku* Mes Vasil Shantos, Reshit Rusit dhe forcave të xhandarmërisë ka pasur shkëmbim zjarri. E, megjithatë, Vasil Shanto ka mundur të eliminojë disa materiale kompromentuese. Pranë trupit...

   Planeti X

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët nëpër filmat Hollivudit, shumë gjëra rreth tyre janë krejt ndryshe. Profili i jashtëtokësorëve mund të mos jetë ajo që...

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët...

   Rrėfime tė tmerrshme tė punėtorėve tė morgut

   Kur ishim fëmijë, zor se ndonjëri prej nesh kishte...

   Zbulohet shpella mė e thellė nėnujore

   Një ekip hulumtuesish pretendojnë që kanë zbuluar një...

   Parashikimi i frikshėm: 2018 do jetė viti i tėrmeteve shkatėrrimtare

   Parashikime te frikshme na vijne per vitin 2018 nga shkencetaret, e cilet thone...

   Auto&Tech
   Opel pėrgatit “ofensivė” nė Afrikėn Jugore

   Përveç shitjes së automjeteve të saj me ndihmën e një partneri të ri, Opel po përgatit modele të reja në Afrikën e Jugut. Në të njëjtën kohë, ish-pronari i...

   Më Shumë

   Facebook do tė lajmėrojė pėrdoruesit nėse po ndjekin faqe Ruse

   Autoritetet kanë kritikuar vazhdimisht firmat teknologjike të cilat...

   Ja sesi tė dėrgoni vendodhjen nga aplikacioni WhatsApp

   Dërgimi i vendodhjes me një kontakt mund të jetë tepër...

   Strategjisti i Deutsche Bank u kėrkon investitorėve tė shmangin bitcoin

   Stephan tha se luhatjes e saj janë tejet të larta dhe rregullimi...

   KOSOVA SOT TV
   Refuzon tė dorėzoj drogėn, polici e “shpėrblen” me dajak (Video/Foto)

   Një video shokuese ku shihet një polic duke e goditur me grushta një të dyshuar i cili i reziston arrestimit dhe përpiqet të thithë kokainë ka shpërthyer në Internet, transmeton Kosova Sot...

   Më Shumë

   Tmerruese: E ndajnė milimetrat nga vdekja, pėr pak goditet nga treni (Video/Foto)

   Veprimet e shpejta të tre punëtorëve të stafit të...

   Postet e zėvendėsministrave tė Kosovės pėr tė zhvatur qytetarėt (Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se Kosova nuk ka pasur...

   OK KIDS
   Ē'kanė tė pėrbashkėt tė gjitha gjallesat?

   Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për energjinë e cila është e nevojshme për të jetuar dhe për t’u rritur. Ato të gjitha qesin jashtë produktet e mbetura, dhe...

   Me Shume

   Kush e bėri taksinė e parė?

   “Gottlieb Daimler” e prodhoi taksinë e parë në...

   Pse karrota ka ngjyrė portokalli ?

   Kjo mund të tingëllojë e çuditshme  por pse karrota...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >