Kosova Sot

Autoriteti i Konkurrencës, në shërbim të oligarkëve

Lajme >

Kelmendi: Autoriteti i Konkurrencës ka dështuar në raport me mafinë oligarkike në Kosovë  Njohësit e fushës së ekonomisë dhe të së drejtës konsiderojnë se, duke u nisur nga...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Vllasi: E paqartë se si do të përfundojë dialogu Kosovë-Serbi

Analisti dhe ish-zyrtari i lartë jugosllav, Azem Vllasi ka thënë...

Një ajsberg i madh kërcënon të fundosë fshatin, frikë për cunami

Një ajsberg me lartësi prej 100 metrash kërcënon një...

Trump luan golf përpara takimit me Putinin

Sot presidenti i SHBA, Donald Trump kaloi ca kohë duke luajtur golf...

Senatori amerikan tutet se Putini "do ta përdorë Trumpin e papërgatitur"

Senatori demokrat Mark Warner thotë se ka frikë se presidenti rus...

Mjeku tregon rastet e kafshimit të qenve: Disa i ka kafshuar dhe gomari!

Tre deri në pesë persona paraqiten çdo ditë pranë...

Përpjekje e re, pengesa të vjetra për transformimin e FSK'së

Plani i ri i Qeverisë për të transformuar forcat e Sigurisë...

Bebet në Parlament: Në Zelandën e Re, edhe burrat i marrin fëmijët në seancë

Kur kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern të kthehet...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   INTERVISTË PËR 'KOSOVA SOT' ME KËNGËTAREN MERA ZYMERI:'Ekspozimi i tepërt është kundërproduktiv'

   Me prejardhje nga Kosova, por e lindur në Gjermani, Mera Zymeri nisi pasionin e saj për muzikën në vitet e 90', gjegjësisht me këngën "Çka ka zogu" (1993), për të vazhduar suksesshëm me editimin e albumit të parë "Kur ka dasmë Shqiptaria" (1995), i cili u mirëprit nga publiku, e për të vijuar me sukses paraqitjet në festivale, ku veçojmë: "Xhelozia" (Polifest 2003), "Kjo bela" (Polifest 2007),...

   VIP

   Rikthehet Tuna, më në formë se asnjëherë (Foto)

   Që nga lindja e Tianit, këngëtarja e njohur Tuna nuk ka lansuar ndonjë...

   VIP

   Yllka Kuqin kaq seksi, as në ëndrra se keni parë (Foto)

   Këngëtarja e hitit të fundit "Je Dashnia", Yllka Kuqi, këto ditë...

   VIP

   Edona Llalloshi sot më e lumtur se kurrë, ja arsyeja (Foto)

   Këngëtarja e dashur për publikun, Edona Llalloshi, e cila tash e sa vite...

   Shëndetësia

   JU SJELLIM DISA FAKTE INTERESANTE PËR FIKUN, QË ME GJASË NUK I KENI DITUR

   Fiku përmban deri 80 për qind ujë, e njëkohësisht janë pemët me...

   Shëndetësia

   FSHEHTËSIA E NUTRICISTËVE, ÇFARË TË HANI PËR KAFJALL PËR TË HUMBUR NË PESHË

   Kafjalli është shujta më e rëndësishme e ditës. Ekspertët...

   Femra

   Alternativat interesante të llakut të thonjve

   Të dhënat historike tregojnë se llaku i thonjve ishte shpikur në vitin 1924, si...

   Reçeta

   Receta e Cekes:Fli Kosove

   PËRBËRËSIT 2 kg miell, 400 gr mazë ose gjalpë, 3 dcl ajkë...

   Sport
   • E zbulon mbrojtësi i Argjentinës: Po, pata konfrontim fizik me Messin

    Mbrojtësi Nicolas Burdisso ka zbuluar se ka pasur konfrontim fizik në zhveshtore me Lionel Messin në kohën kur luante për Argjentinën. Qendërmbrojtësi 37-vjeçar e ka kaluar shumicën e...

    Më Shumë
   • Trajneri i Kroacisë: Luajtëm ndeshje të madhe, duhet të jemi krenar

    Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka thënë se ekipit i tij duhet të ndihet krenar për ndeshjen e madhe që e bër në finale të Kupës së Botës, përkundër se u mund 4-3 nga...

    Më Shumë
   • Agjenti shqiptar e ndërmjetëson shitjen e dy yjeve të Juventusit në Chelsea

    Juventusi dhe Chelsea kanë nisur bisedimet për Daniele Ruganin dhe Gonzalo Higuanin, me ndërmjetësimin e agjentit me origjinë shqiptare, Fali Ramadanit, raporton Sportitalia. Maurizo Sarri është...

    Më Shumë

   Gjest i madh i Macron, në zhveshtore qetëson fëmijët e lojtarëve kroatë

   Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë një gjest...

   Puthja e ngrohtë Macronit për Kolindën, ajo ia kthen me ledhatim

   Presidentja kroate Kolinda Kitarovic është bërë...

   Modric me lot në sy: Të trishtuar, por në fund krenarë

   Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri...

   Zyrtare: Sampaoli nuk është më trajner i Argjentinës

   Federata e Futbollit e Argjentinës dhe trajneri Jorge Sampaoli kanë...

   Franca e sundon botën, por ‘Urime Afrikë!’

   Franca e fitoi Kupën e Botës 2018 në Rusi pasi e mposhti...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Kohë ideale për Trumpin në Britani

   Shkruan: Theodore R. Bromund  residenti Donald Trump do të duhet...

   Ronald jashtë, Donald brenda

   Shkruan: Fareed Zakaria Kërkesat e Trumpit janë, në fakt,...

   Të burgosen hajnat e majave të shtetit, se është duke u bërë hataja në Kosovë

   SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ ZHURIANI Bashkëpunojnë edhe banda...

   Pse vallë përherë po na mungon uniteti?!

   SHKRUAN: MR.BISLIM ALIU Dihet mirëfilli se pa unitet nuk ka shtet. Dhe,...

   Dossier

   Bashkimi i paralelizuar i Europës para Luftës së Dytë Botërore, kërkesa që iu drejtua shtetit shqiptar

   Rubrika “Historia e diplomacisë shqiptare” sjell në vëmendje këtë javë informacion mbi qëndrimin e qeverisë shqiptare në vitin 1930, ndaj propozimit të Ministrit të Jashtëm...

   Planeti X

   “Mbretëria e Hapësirës” kërkon njerëz që të jetojnë në Hënë

   Qytetarët e ardhshëm të një “mbretërie hapësinore” të sapoformuar mund të kenë nevojë të kalojnë një provë inteligjence për të qenë pjesë e...

   “Mbretëria e Hapësirës” kërkon njerëz që të jetojnë në Hënë

   Qytetarët e ardhshëm të një “mbretërie...

   Shkencëtarët zbulojnë mesazhet e çuditshme të jashtëtokësorëve

   Pretendimet e jashtëzakonshme kërkojnë prova të...

   UFO-t na vizitojnë kur jemi në gjumë

   Ndjesia e paralizës në gjumë është e frikshme,...

   Shkencëtarët: Vrima në shtresën e Ozonit ka filluar të mbyllet

   Vrima e madhe, që ishte vërejtur në shtresën e Ozonit,...

   Auto&Tech
   Versioni superluksoz i Mercedesit prej 105.000 eurosh

   Firma Carlex Design ka vendosur klasën Mercedes X në një trajtim të veçantë, për konsumatorët që dëshirojnë që pick-up e tyre të dallojnë nga rrobat e gatshme. Disa do...

   Më Shumë

   Twitter mbush 12 vjet

   Twitter më 14 korrik të vitit 2006, hyni në përdorim,...

   Arrin MINI elektrik (Foto)

   MINI ka paralajmëruar modelin elektrik kur ai paraqiti konceptin elektrik...

   Kjo është mrekullia që kanë prodhuar turqit e Qipros Veriore

   Nismëtar i këtij projekti është Prof. Suat Günsel,...

   KOSOVA SOT TV
   E bija i tregon nënës çdo ditë se është shtatëzën pasi ajo vuan nga sëmundja e harresës (Video)

   Një vajzë cdo ditë i tregon nënës së saj se është shtatëzen pasi që ajo vuan prej kohësh me sëmundejen e harresës e njohur si sëmundja e Alzheimer's E ëma e saj gjdo...

   Më Shumë

   Mësuesi e detyron të bëj ushtrime të rrezikshme, nxënësja humb jetën (Video)

   Nxënësja e një shkolle në Indi, ka humbur jetën pasi...

   Institucionet pak po bëjnë për ta fuqizuar sportin në Kosovë (Foto)

    Të anketuarit thonë se sporti është ambasadori...

   Vajzë e vogël, refuzon të besojë se nëna e saj është shtatzënë (Video)

   Perspektiva e një shtese të re për familjen ngjallë...

   OK KIDS
   Pse bie shi?

   Gjithandej përreth nesh ka ujë në formë të avullit. Në fakt, avull ka edhe në qiell dhe quhet lagështi. Çdo re në qiell është e përbërë nga ky lloj avulli. Ajri i...

   Me Shume

   Shpikjet që e kanë ndryshuar botën

   RROTA Para zbulimit të rrotës, në vitin 3500 para lindjes...

   Si u gjet Titaniku përsëri?

   Pampuri i pasagjerëve Titaniku u fundosë më 1912 pas një...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >