Kosova Sot

Thaçi izolohet në MARRËZINË E TIJ

Lajme >

As vetë bashkëpunëtorët e tij nuk e mbështesin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbetur i vetëm në iniciativën për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë. Ai nuk e...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Çfarë u tha Esat Pasha emisarëve të Tiranës para se të vritej?

Në vitin 1920 Esat pasha banonte në Paris. Ishte koha kur në...

Merkel e Putin zgjedhin natyrën “për të qarë hallet e botës”

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane Angela Merkel u takuan...

Bekim Jashari publikon ditëlindjen e vërtetë të Adem Jasharit (Foto)

Kryetari i komunës së Skënderajt dhe familjar i komandantit Adem...

Duhanpirja pasive shton sëmundjet kronike të mushkërive

Njerëzit që nuk tymosin rrezikohen më shumë të vdesin...

Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë

Shoqata ‘Atlantiku’, sot organizon tubim përkujtimor për...

A u lind apo jo më 28 nëntor komandanti Adem Jashari? Vazhdon debati në mes Spahiut e Jasharit

Analisti Nexhmedin Spahiu, nxiti debat në opinion rreth ditëlindjes...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Një 'seks simbol' si Ronela Hajati, ju lë pa frymë (Foto)

   Nga fillimet e saj këngëtarja Ronela Hajati, suksesin më të madh në karrierë, e ka arritur në vitin 2018, kjo falë këngëve të saja, përformancave shumë të pëlqyera, dhe ndryshimeve në stil, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në profilin e saj në Instagram, këngëtarja ka postuar fotografinë e radhës, ku aq seksi duket, saqë do t'ju lë pa...

   VIP

   Leonora Jakupi, 'pehri' e rrallë, do t'ju 'çmend' me këtë pozë (Foto)

   E famshmja Leonora Jakupi, edhe pse jo aq aktive me projekte të reja muzikore, ajo vazhdon...

   VIP

   INTERVISTË PËR 'KOSOVA SOT' ME KËNGËTAREN TRINGA KAY: 'GJITHMONË LUFTO, PËR ATË QË E DO NË JETË'

   Këngëtarja Tringa Krasniqi, e njohur me emrin artistik Tringa Kay u lind më 4 Gusht...

   VIP

   Besiana feston ditëlindjen, ja si e uron Shkodrani (Foto)

   Këngëtarja dhe profesoresha e njohur shqiptare Besiana Mehmedi, sot më shumë se...

   Shëndetësia

   Herniaria -bima që pastron veshkat, fshikëzën dhe ul shtypjen e gjakut

   Mjekët popullorë për këtë bimë pohojnë se posedon shumë...

   Shëndetësia

   ‘Dieta Suedeze’ që po çmend botën

   "Dieta Suedeze" është shndërruar në mënyrë shumë...

   Femra

   SI TA RREGULLONI 'BISHTKALIN' E PËRSOSUR?

   1. I thani flokët mirë. Krijoni një shkëputje dhe me shkumë strukturoni...

   Reçeta

   Receta e Cekës - Tespishte

   PËRBËRËSIT: 1/2 kg gjalpë, 1/2 lit qumësht, 1/2 lugë...

   Sport
   • Lojtari i Milanit ka probleme me zemër

    Mbrojtësi i krahut të majtë, Ivan Strinic, i cili erdhi në këtë verë nga Sampdoria si transferim i lirë në Milani, ka probleme shëndetësore të zemrës. Kroati i cili ishte...

    Më Shumë
   • Ancelotti në ankth për ndeshjen kundër Milanit

    Trajneri i ri i Napolit, Carlo Ancelotti, ka thënë se ndjehet në ankth, por edhe është i lumtur për ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Milan. Ancelotti kishte qenë trajner i Milanit për tetë...

    Më Shumë
   • Mahrezi e komenton transferimin e tij në City

    Riyad Mahrez ka thënë se është i lumtur me kalimin e tij në Manchester City nga Leicesteri. Algjeriani u transferua në City gjatë kësaj vere për 67 milionë euro. “Është një...

    Më Shumë

   Presidenti i Federatës së Futbollit të Gjermanisë flet përsëri për Ozilin

   Presidenti i Federatës së Futbollit të Gjermanisë, Reinhard...

   Real ofron 70 milionë euro për sulmuesin e PSG-së

   Real Madridi e dëshiron me çdo kusht një sulmues para se...

   Milinkovic-Savic afër rinovimit të kontratës

   Lazio i ka refuzuar të gjithë ofertat për largimin e mesfushorit...

   Mbappe: Neymari është më i mirë se unë

   Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, e ka lavdëruar...

   Pippo Inzaghi: Dua të luaj ende

   Filippo Inzaghi do të debutojë si trajner i Bolognas kundër...

   Sarri: Ishim të mirë për 75 minuta, për pjesën tjetër më mirë do të kisha pirë cigare

   Trajneri i ri i Chelseat, Maurizio Sarri, nuk ka qenë i kënaqur me...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Nëse Koreja Veriore nuk denuklearizohet, ja çka duhet të bëjë SHBA-ja

   Shkruan: Christian Whiton  Këshilltari i Sigurisë...

   Thoni jo 'këmbimit' të territorit shqiptar-shqiptar me Serbinë e Madhe kolonialiste dhe gjenocidale

   SHKRUAN: PROF.DR. MEHDI HYSENI Kësaj teme iu kam referuar (shqip e...

   A mundet Turqia t'i rishkruajë rregullat e menaxhimit të krizës?

   Shkruan: MOHAMED A. EL-ERIAN Qoftë rastësisht, apo në...

   Hashim Thaçi duket se nuk di çfarë thotë, as çfarë bën!

   SHKRUAN: ENVER BYTYÇI  Presidenti i Kosovës, Hashim...

   Dossier

   Flamuri grek mbi kullat e kalasë së Janinës, “edhe Aliu i Hankos do kthehej përmbys në varr po ta shihte”

   Nga Artan Lame Përsihatje flamujsh. Bajraku i Junanit mbi karakoll te Janin’ kalase. Ose e thene ne shqipe me te llagarte: Flamuri grek mbi kullat e kalase se Janines.   Duket pak kiç ai flamur mbi ato kulla, se...

   Planeti X

   Vende të cilat janë po aq misterioze sa Trekëndëshi i Bermudës

   Secili ka dëgjuar ose lexuar për Trekëndëshin e Bermudës dhe misteret rreth tij. Teoritë për këtë temë ndryshojnë nga të arsyeshme në qesharake, sidoqoftë, pa marrë parasysh...

   Vende të cilat janë po aq misterioze sa Trekëndëshi i Bermudës

   Secili ka dëgjuar ose lexuar për Trekëndëshin e...

   Alienët po dërgojnë sinjale nga një galaktikë e largët

   Një breshëri valësh të rralla kozmike janë duke i...

   Çka gjendet në anën tjetër të Hënës?

   Shembulli më tipik i asaj se, ajo që nuk e shohim, na frikëson,...

   Si t'i ndihmoni personit, të cilit i është bërë magji e zezë?

   Gjëja më me rëndësi është vetëdijesimi se...

   Auto&Tech
   Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?

   Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me rregullat...

   Më Shumë

   Lexus nuk pritet të krijojë ndonjë makinë, që ka edhe pjesën për bartjen e mallrave

   Po që se Mercedes e ka modelin X-Class, pse edhe Lexus mos ta ketë...

   Silver Ghost Collection nga Rolls-Royce, në nderim të “veturës më të mirë në botë”

   Në fillim të këtij vitit, Rolls-Royce ka njoftuar se do ta...

   Golf 2 përbën rreth 10% të makinave në Kosovë

   Një nga veturat më të hasura në rrugët e Kosovës...

   KOSOVA SOT TV
   Polici hero që shpëtoi vajzën dy muajshe (Video)

   Oficeri i policisë së Gjeorgjisë Nick St Onge është duke u përshëndetur si një hero për shpëtimin e një vajze 2-muajshe që gati po vdiste. Ai ishte përgjigjur në një...

   Më Shumë

   Fenomeni “Kiki Challenge”: këto dy fermerë indianë shpallen yje absolutë (Video)

   Rrjetet tashmë janë pushtuar nga fenomeni i ri viral “Kiki...

   Kamera xhiron gjithçka: Pronari i dyqanit e lufton hajnin me armë (Video)

   Është publikuar një video shokuese që shfaq një hajn...

   Papagalli i arratisur e shan zjarrfikësin

   Një aksion i pazakontë i shpëtimit të papagallit u zhvillua...

   OK KIDS
   Sigurisht nuk e keni ditur

   Krokodili nuk mund ta nxjerrë gjuhën jashtë. Kërmilli mund të flejë tre vjet. Foshnjat lindin pa kapakë të gjunjëve. Ato nuk shfaqen deri kur fëmija t’i mbushë 2 deri në 6...

   Me Shume

   Zgjidhet sekreti i kuzhinës

   Ajo që i bën ëmbëlsirat të fryhen Çfarë...

   Kush e bëri taksinë e parë?

   “Gottlieb Daimler” e prodhoi taksinë e parë në...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >