Kosova Sot

Diplomacia, nė vend tė investitorėve, na solli skandale

Lajme >

POLITIKA E JASHTME E HUQ MISIONIN E SAJ TË RËNDËSISHËM PËR SHTETIN Misionet diplomatike të Kosovës, të pasuksesshme, të investitorëve, na solli skandale "Ambasadat dhe...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Goditet banda e hajdutėve tė Vlorės, ja emrat e tė arrestuarve

Zbardhen një seri vjedhjesh të ndodhura  në Vlorë,...

Po nisej nga Italia pėr nė Londėr me dokumente false, kapet shqiptari nė aeroport

Një shtetas shqiptar 20-vjec, është arrestuar në aeroportin...

Aktorit ju bė atentat nė Tiranė, nėna e tij zbulon mrekullinė qė e pret

Nëna e aktorit, që i shpëtoi një atentati me pagesë...

Mysafirė nė shtėpitė e tyre

Tradita e mbajtjes së takimeve të vendlindjes, në Priboc të...

Konsiderohet i RREZIKSHEM! Nė kėtė lumė nė Shqipėri mos tentoni tė laheni

Rrjedha e lumit Drino që përfaqëson edhe pellgun e dytë...

Izraeli i kundėrpėrgjigjet Turqisė: Kanė kaluar kohėrat e Perandorisė Osmane

Ministria e Jashtme e Izraelit i është kundërpërgjigjur...

Arrestohen dy shqiptarė nė Itali, u kapėn me 1.5 kg heroinė

Gjatë një aksioni të zhvilluar ditën e djeshme nga policia...

Emini: Politikanėt po funksionojnė me modelin e "pashallarėve"

Politologu dhe filozofi Ridvan Emini thotë se bërja e politikës...

1 EURO =

1.16

USD

129.70

ALL

0.89

GBP

1.11

CHF

7.85

CNY

130.33

JPY

74.88

INR

1.47

AUD

4.13

TRY

4.27

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Qeveria holandeze urdhėrohet ta financojė shkollėn islamike

   Gjykata e Lartë e Holandës e ka urdhëruar sot qeverinë...

   VIP

   Urim emocionues pėr Edona Llalloshin nga motra (Foto)

   Edona Llalloshi sot feston ditëlindjen e saj të 38. Përgjatë këtyre viteve këngëtarja gëzon një status dhe një vend të veçante në skenën shqiptare. Ka qenë motra e Edonës, grimerja e njohur Fjolla Llalloshi, e cila në profilin e saj në rrjetet sociale i ka dedikuar një urim emocionues motrës së saj.   (Kosova Sot)

   VIP

   Ajo ėshtė elektrike

   Romee Strijd kishte ndaluar trafikun derisa kishte dalë në qendër të Nju-...

   VIP

   Vajzat e njohura tregojnė kur e kanė humbur virgjėrinė

   Virgjëria është një temë që na ngacmon të gjithëve dhe...

   VIP

   Gjėrat mė tė kėqija qė VIP-at kanė thėnė pėr Luana Vjollcėn: Na ēau t**pin kjo…

   Ajo është padyshim një prej personazheve më të njohur dhe më të...

   Femra

   5 stile verore tė flokėve, qė i rregulloni pėr pesė minuta

   Për sa i përket stinës më të ngrohtë të vitit, flitet për...

   Shėndetėsia

   Fiku i thatė, burimi i vogėl i shėndetit

   Këtë fryt të thatë e kujtojmë gjatë dimrit dhe agjërimit,...

   Shėndetėsia

   Fshehtėsi pėr t'i humbur kilogramėt pėr tė mos u kthyer mė

   Studimi që kishte përfshirë 50 njerëz të rritur dhe shprehitë e tyre...

   VIP

   Lindita merr poza nė Majami (Foto)

   Këngëtarja Lindita Halimi po vazhdon t’i provokojë fansat e saj me poza...

   Sport
   • Sadiku debuton me gol nė Ligėn e Kampionėve (Video)

    Armando Sadiku ka shënuar gol për Legian e Varshavën në humbjen 3:1 nga Astana, në kualifikimet për Ligën e Kampionëve Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku ka shënuar që në...

    Më Shumë
   • Milan kėrkon sulmuesin e Monacos

    Milan ka kthyer vëmendjen nga sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao Drejtuesit e Milanit janë në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri dhe tashmë në listë ka hyrë edhe Radamel...

    Më Shumë
   • Danilo zbulon prapaskenat e largimit nga Reali

    Danilo ka treguar se si ndodhi largimi i tij nga Real Madrid dhe transferimi në Manchester City Mbrojtësi brazilian, Danilo ditë më parë është transferuar nga Real Madrid në Manchester City për 30...

    Më Shumë

   Hasi nga Kosova e Shqipėrisė bėhet “hero” nė Greqi

   Olympiacosi ia doli të fitojë në Beograd duke e mposhtur...

   Konfirmohet largimi i Barkleyt nga Evertoni

   Ross Barkley me gjasë do të largohet nga skuadra e Evertonit...

   Zyrtare: Fatih Terim jep dorėheqje nga Kombėtarja e Turqisė

   Fatih Terim, 63-vjeçari është larguar nga Kombëtarja e...

   Monaco: Nuk kemi marrėveshje me asnjė klub pėr Mbappen

   Zëvendëspresidenti i Monacos, Vadim Vasilyev, ka thënë se...

   Conte: Spalleti njė nga mė tė mirėt

   Antonio Conte ka lëvduar Luciano Spallettin si një nga trajnerët...

   “Interi ta harrojė Vidalin”

   Carlo Ancelotti i ka thënë Interit që ta harrojnë...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Lufta e ardhshme e Lindjes sė Mesme

   Shkruan: Joschka Fischer NUK KA QETËSI NË BOTËN...

   Kritika ėshtė bėrė e lirė, por nuk ėshtė e lirė jeta tė cilėn po e bėjmė ?!

   Shkruan: SKËNDER MULLIQI Revolucioni i munguar Kot...

   Dy karafila kokėtharė diskriminues, qė ka Shkodra, s'i ka Amerika e as Evropa

   Shkruan: PROF.DR.MEHDI HYSENI Barometri kombëtar Këta...

   Shansi i humbur i Donald Trump-it

   Shkruan: Fareed Zakaria  GJASHTË MUAJ PAS MARRJES SË...

   Dossier

   Thirrja e kolonelit britanik drejtuar shqiptarėve nė vitin 1943: Vetėm bashkimi mban gjallė Shqipėrinė!

   Kolonel Dayrell Oakley-Hill si i ri është interesuar për çështjet ushtarake dhe ato policore. Para luftës ka shërbyer në Xhandarmërinë e Shqipërisë, ku kishte arritur të bëhet...

   Planeti X

   Sheh Krishtin derisa ishte “i vdekur”

   Zack Clements (17-vjeçar) ishte një nxënës normal i shkollës së mesme dhe një sportist i dalluar. Në orën e edukatës fizike në Akademinë “Viktor Life” në Braunvud, ai...

   Sheh Krishtin derisa ishte “i vdekur”

   Zack Clements (17-vjeçar) ishte një nxënës normal i...

   Ja ēka mund t'ju sjellė fat, e ēka fatkeqėsi

   Njerëzit në pjesë të ndryshme të botës kanë...

   ''Qyteti antik nėnujor'' ishte krijuar nga rrjedha e gazit natyror

   Mbetjet nënujore afër një ishulli grek kanë dalë...

   Auto&Tech
   "Galaxy Note 8" mund ta sjellė njė nuancė tė re tė ngjyrės sė kaltėr

   Kompania "Samsung" mund ta festojë lëshimin e pajisjes "Note 8" me një opsion të ri të ngjyrave. E kaltra e thellë është ngjyra e re në dispozicion që përflitet se do të...

   Më Shumë

   "Apple" tėrheq vėrejtjen: azhurnojeni iOS-in tuaj!

   "Apple" ka publikuar azhurnimin e ri për iOS dhe MacOS dhe...

   A do tė prezantohet "Nokia 8" mė 16 gusht?

   Pritet që "Nokia 8" ta ketë një çmim midis 500...

   Kjo ėshtė data kur do tė lansohet Samsung Galaxy Note 8

   Samsung ka caktuar datën e lansimit të Galaxy Note 8,...

   KOSOVA SOT TV
   Momenti shokues kur 18 vjeēari braktis fosnjėn e tij 2 javėshe nė parkingun e njė qendre tregtare (Video)

   Daniel Mitchel, 18 vjeçar, u filmua nga kamerat e vëzhgimit duke hyrë në një hapësirë parkingu në qendrën tregtare Sunset në qytetin Siusun të Kalifornisë, transmeton Kosova Sot...

   Më Shumë

   Momenti kur foshnja tre muajshe i drejtohet tė ėmės me "Tė dua" (Video)

   Një video në të cilën shihet një foshnje tre muajshe...

   Kėshtu fėrgohen vezėt nė Dubai (Video)

   Një njeri ka treguar se sa nxehtë është në Dubai duke...

   Maloku: Hisja korruptive pėr pushtetarėt (Video)

   Ramadan Maloku, nënkryetari Shoqatës së Naftëtarëve...

   OK KIDS
   Si din zemra tė rrah vet?

   Patricia Landry, M.D., një mjeke e mjekësisë familjare në Easley, Karolina Jugore, tha: “Zemra është një lloj i veçantë i muskujve. Ndryshe nga muskujt e duarve dhe...

   Me Shume

   A e dini se dhėmbėt mundė tė dėgjojnė

   Çfarë duhet të bëni Veshët mund të marrin...

   Si e formojnė mjegullėn nė filma?

   Llojet e mjegullës që ne shohim në filma janë të...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >