Kosova Sot

Deputetėt e PDK-sė s’po e dėgjojnė shefin pėr Specialen, shtyhet mbledhja e Grupit Parlamentar

Lajme >

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, siç duket assesi nuk po mund të bind anëtarët e partisë së tij, konkretisht deputetët kundërshtues që të votojnë pro...

13 minuta më parë

Rafuna&CO tė shkarkohen

4 orë e 35 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

DW: Gjermania ka nevojė pėr refugjatėt nga Ballkani

Vala e refugjatëve nga Ballkani në Gjermani vazhdon. Politikanë...

12 minuta më parë

Deputetėt e PDK-sė s’po e dėgjojnė shefin pėr Specialen, shtyhet mbledhja e Grupit Parlamentar

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi,...

13 minuta më parë

Arrestohet pejani, ja arsyeja

Është arrestuar një qytetar nga Peja, pasi i njëjti ka...

35 minuta më parë

Prizrenasi kanos djalin, prangoset

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nga Prizreni pasi që i...

39 minuta më parë

Rrahen mes vete serbėt nė Shtėrpcė

Në fshatin Sevce të Shtërpcës ka ndodhur një rrahje...

41 minuta më parë

Ngacmon seksualisht njė femėr, arrestohet

Është arrestuar një person në qytetin e Gjilanit, pasi...

44 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.25

ALL

0.71

GBP

1.07

CHF

6.88

CNY

136.89

JPY

70.86

INR

1.52

AUD

3.06

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Irina ekspozon kėmbėt e gjata (Foto)

I dashuri i saj Bradley Cooper është duke xhiruar filmin e tij më të ri “The Elephant Man” në Londër, andaj nuk është për t’u çuditur që Irina Shaky po kalon më shumë kohë se zakonisht atje. Modelja 29-vjeçare, së fundmi u fotografua deri sa po shkonte në hotelin ku po qëndron i dashuri i saj, transmeton Kosova Sot Online. Bukuroshja ruse kishte veshur një fustan të thjeshtë të zi, i cili i nxori në pah...

VIP

Njė qese me drogė nė tavolinėn e Rita Orės? (Foto)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka shokuar fansat me fotografinë...

Shėndetėsia

Bomba prej vitaminave, e cila shkrin celulitin dhe kilogramėt

Këtë pije mund ta konsumoni edhe në vend të kafjallit klasik, pasi që...

Femra

Stilet e flokėve qė do t’ju shpėtojnė sa herė qė zgjoheni vonė

Nëse nuk arrini të zgjoheni me kohë për t’i rregulluar flokët, nuk...

VIP

Martohet Kylie Jenner? (Foto)

I dashuri i saj Tyga mund t’i ketë propozuar dhe Kylie Jenner mund t’i ketë...

VIP

Enca i harron pantallonat (Foto)

Enca Haxhia vazhdon të mbajë koncerte anë e mbanë trojeve...

Dashuri

Tė mirat e lidhjes serioze

- Ju gjithmonë keni dikë për të cilin të gatuani. Gatimi për një...

Sport
 • Ronaldo vs Hazard, ja kė zgjedh Mourinho

  Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho sërish ka dhënë një deklaratë bombastike. Portugezi thotë se lojtari i tij aktual Eden Hazard është më i mirë se Cristiano Ronaldo. “Sezonin e kaluar po....

  Më Shumë
 • Balotelli gjithnjė e mė afėr Sampdorias

  Sulmuesi italian, Mario Balotelli është gjithnjë e më afër rikthimit në Itali. Skuadra angleze, Liverpool është gati ta shesë SuperMarion me një çmim tejet më të ulët se...

  Më Shumë
 • Bartomeu flet pėr Pedron dhe objektivat pėr edicionin e ri

  Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka folur për largimin eventual të Pedros dhe objektivat që ka skuadra në edicionin e ri. Presidenti katalan ka thënë se shoqëria dëshiron që ai...

  Më Shumë

E rrallė: Nga Uruguai, nė Lirinė e Prizrenit

Liria vazhdon të përforcohet, por ajo që befason më...

2 orë e 0 minuta më parë

Mancini thotė se Interi do tė luftojė pėr titull

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, përkundër se skuadra e tij nuk...

2 orë e 17 minuta më parë

Eurocup, njė tjetėr aventurė e mirėseardhur pėr Edon

Kapiteni i Prishtinës me padurim po e pret edicionin e ri Kapiteni...

3 orë e 36 minuta më parë

Skėnderbeu e Kukėsi, nė kėrkim tė historisė

Skuadrat shqiptare kërkojnë suksesin e radhës në garat...

3 orë e 38 minuta më parë

Trajnerėt kosovarė ankohen pėr joprofesionalizmin nėpėr klube

Vlerësojnë ata që nuk dinë Për dikë zeja e...

3 orë e 42 minuta më parë

Icardi e refuzon Realin

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, ka pranuar se ai ka refuzuar një kalim...

13 orë e 11 minuta më parë
Opinione

SHBA, na shpėtove e na ke fikė!

Shkruan: Haki N. Bunjaku PERËNDIMI IA QËLLOI ME RUGOVËN,...

Gjermania, Greqia dhe e ardhmja e Evropės

Shkruan: Jeffrey D. Sachs Presioni i tepruar mbi Athinën jep...

Kundėr pushtetit diktatorial

Shkruan: Faik Krasniqi Intelektualët duhet të ngrenë...

Marrėzia nuk krijon drejtėsi nė Kosovė

Shkruan: Mr. Ali Hertica  LEGJISLACIONI NUK DUHET TË DALË NGA...

Dossier

Letra e fratit franēeskan / Mbreti Zog A kishte sekretar privat gjerman?!

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

“Wendigo”, demoni qė i shndėrron viktimat nė kanibalė

Kolonët evropianë, kur shkuan në Amerikë, e morën këtë legjendë nga banorët vendorë, indianët. Wendigo, që në përkthim dmth “demoni që të ha”,...

“Wendigo”, demoni qė i shndėrron viktimat nė kanibalė

Kolonët evropianë, kur shkuan në Amerikë, e morën...

Pėrbindėshi misterioz nė Angli

Gjithçka kishte filluar në ditën e Shën Valentinit...

Vajza jashtėtokėsore qė u gjet nė Hėnė?

Në qendër të njërës prej teorive më të...

Djaloshi rus, i cili i ka mahnitur shkencėtarėt

I lindur më 11 janar të vitit 1996, në qytetin Volzhski, Borisi,...

Auto&Tech
Ēfarė ndodh kur e pyet Google Maps se “a mbėrritėm”?

“A mbërritëm”, kjo është një pyetje që të krijon shpesh bezdi. Por çfarë ndodh nëse e pyet Google Maps shpesh se “a mbërritëm”? Zëri robotik jo...

Më Shumë

“2017 Audi R8 V10 Plus”

Automobili i ri “new-age” pritet që të tërheqë...

3 orë e 25 minuta më parë

Njė virus i ri rrezikon miliona telefona Android

Ekspertët kanë zbuluar një virus të ri që ka prekur...

13 orë e 3 minuta më parë

Lamtumirė makthit tė videove vertikale nė “YouTube”

Sikleti i të shikuarit të videove vertikale me sfondin e zi në...

14 orë e 44 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Tenton tė kalojė urėn e lėvizshme, por ja si e pėson! (Video)

hoferi holandez u përpoq të bëjë një akrobacion të vjetër të Hollivudit, por nuk ishte ajo që ai e priste. Holandezi u përpoq ta kalojë urën e lëvizsshme me makinë, dhe...

Më Shumë

Urinon nė det, ja ēfarė i bėn shoku (Video)

Sigurisht se nervozoheni kur e shihni shokun, që ndotë apo të...

4 orë e 13 minuta më parë

E pabesueshme! Gazetarin e “Fox” e zė gjumi gjatė emisionit (Video)

Në 50 vite histori të këtij programi, besoj se nuk ka ndodhur...

12 orë e 24 minuta më parë

Nėna monstrum: Shetit vajzėn tė lidhur me litar (Video)

Në parkun e qytetit rus Ekaterinburg një qytetar ka filmuar një...

12 orë e 26 minuta më parë
OK KIDS
Fillimi i tė shkruarit

Shkrimi ishte zbuluar në Mesopotami, rreth vitit 3.200 para erës së re. Qytetet ishin rritur aq shumë, saqë njerëzit më nuk mund të bënin tregti duke mbajtur çdo detaj përmendësh....

Me Shume

Fakte rreth Gjeorgjisė

Sipërfaqja: 70,000 km2 Numri i banorëve (të gjitha të...

Kėnga e erės

Nga Kerol Mur Ishte një ditë e rëndomtë, sikur një...

OK KIDS

Një revistë me plot faqe, Pak të shkurtra, Pak të...