Kosova Sot

Nėna e tradhtuar

Lajme >

Viktimë e dhunës, përbuzjes, abuzimit të burrit  “Burri e solli në shtëpi atë gruan tjetër e unë për hatër të fëmijëve kisha vendosur që të rrija edhe si e...

22 minuta më parë

Prishtina vėrshohet sėrish (Foto)

1 orë e 42 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

14 vjeēarja: ISIS qėlloi nėnėn time shtatzėnė para syve tė mi (Foto)

‘’Unë përjetova në jetën time dicka shumë...

14 minuta më parë

Arrestohet sepse ndiqte vejushėn nga Italia

Policia e Durrësit ka arrestuar 46-vjeçarin me inicialet A.GJ, pasi...

15 minuta më parë

Nėna e tradhtuar

Viktimë e dhunës, përbuzjes, abuzimit të...

22 minuta më parë

Arratisen nga spitali tė dyshuarit e incidentit tė pėrgjakshėm nė Ferizaj

Dy nga të dyshuarit për sulmin ndaj policëve në Spitalin e...

34 minuta më parë

'Nuk kam shpifur, do tė akuzohen Thaēi, Vesli e Syla'

Milaim Zeka, gazetar dhe analist politik, ka thënë se listën me...

1 orë e 5 minuta më parë

Bavaria, pėr refugjatėt nga Ballkani, mė sė shumti 6 javė strehim

Landi i Bavarisë në Gjermani planifikon që azilkërkuesit e...

1 orë e 10 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.09

ALL

0.70

GBP

1.07

CHF

6.80

CNY

135.83

JPY

69.77

INR

1.48

AUD

3.04

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Bleona sėmuret, shtrihet nė emergjencė (Foto)

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bleona Qereti shtrihet në spital. “Pas studios, mbrëmjen e kaluar unë kam nxituar për në spital. Ndonjëherë duhet ta dëgjojmë trupin tonë. #Puna e shumtë, rraskapitja, #jeta në aeroplan”, është një pjesë e shkrimit që këngëtarja ia ka bashkangjitur fotografisë në rrjetin social Instagram transmeton Kosova Sot. Të menjëhershëm kanë qenë komentet e...

Shėndetėsia

Pėrzierja e ēajeve kundėr alergjive nė ambrozi

Zbutni simptomat e alergjive me këtë pije shëruese. Nëse alergjia në...

VIP

Eni Koēi vjen e nxehtė (Foto)

Filloi të këndonte qysh kur ishte 14 vjeç, dhe këtë këngë...

Femra

6 mėnyra tė lehta pėr trajtim tė lėkurės sė irrituar

Ashtu siç e kemi cekur edhe më herët, lëkura është pjesa më e...

VIP

Ku e kuptojnė mė sė miri Erėn? (Foto)

ra Istrefi duket se është senzacioni i kësaj vere. Ajo ka një sezon të...

VIP

Elvana, e dyta nė Monako (Foto)

Këngëtarja Elvana Gjata është ndër më të pëlqyerat e...

Dashuri

17 gjėra tė vogla qė bėn ai pėr ty: Mė shumė sesa fjalėt “Tė dua”

Nëse ke njohur ca meshkuj në jetë, duhet ta dish që ata çfarë nuk...

Sport
 • Kush i bėri “pazaret” mė tė mira nė Premierligė kėtė verė?

  Këtë verë deri më tani, Liverpooli dhe Manchester United, kanë qenë skuadrat më aktive në tregun e transferimeve. Të kuqtë e Liverpoolit, kanë shpenzuar plotë 86 milionë funte,...

  Më Shumë
 • Milani po e pret Ibrėn

  Te Milani askush nuk i ka humbur shpresat për një rikthim të mundshëm të Zlatan Ibrahmoviç në Milanello. Adriano Galliani ka deklaruar se ka ende kohë për këtë çështje, pasi...

  Më Shumë
 • "Tėrbimi" i Matės bėhet hit nė internet (Foto)

  Para disa ditësh Manchester United ka prezantuar uniformat e reja për sezonin e ri, ndërkohë që nuk mungonte as një mjetë i veçan të lufte si për të treguar se këtë sezon...

  Më Shumë

Nderohet “Ekipi i Vitit”, FC Kosova e Cyrihut

Para afër një muaji, rreth 1100 futbollistë dhe futbolliste,...

3 orë e 19 minuta më parë

Miranda: Objektivi i Interit, zona Champions

Joao Miranda flet për herë të parë si interist që prej...

3 orë e 31 minuta më parë

Alonso: Mė josh ideja qė tė garoj nė njė tjetėr kategori

“E dua sportin e motorëve dhe të gjitha kategoritë që...

3 orë e 34 minuta më parë

Ndryshon rregulli i pozicionit jashtė loje nė Premier League

Një ndryshim në rregullin e pozicionit jashtë loje do të...

4 orë e 13 minuta më parë

Zėdhėnėsi i FSHF-sė: S'ka qėndrim pėr biletat

Pas lajmit të publikuar se në ndeshjen e kthimit mes...

4 orë e 20 minuta më parë

Mėrgimtarėt tė interesuar tė ndihmojnė sportin nė Malishevė

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe drejtoresha...

4 orë e 39 minuta më parë
Opinione

Ndarja tė cilėn duhet ta evitojė BE-ja, ėshtė ajo me Gjermaninė

Shkruan: Marcel Fratzscher Kriza greke dëmton besimin e...

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Koalicioni PDK-LDK me ditė tė numėruara

Shkruan: Blerim Burjani  Pushteti në kurriz të...

Ja pse nuk mund tė ribėhet LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Një parti që po fundoset LDK-ja Rugoviane...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

A ėshtė zbuluar pėrfundimisht jeta nė Mars?

Janë të shumtë ata që thonë se “Curiosity” përfundimisht solli pamje të një krijese të gjallë në planetin e kuq Roveri “Curiosity” i NASA-s ka sjellë edhe...

A ėshtė zbuluar pėrfundimisht jeta nė Mars?

Janë të shumtë ata që thonë se “Curiosity”...

Ēka nėse nė Diell do tė ndodhte ndonjė stuhi e madhe?

Hera e fundit kur shpërthimi i një mase të koronës së...

Si do tė ndikonte zbulimi i alienėve te krishterimi?

Kohët e fundit shkencëtarët me të madhe insistojnë se...

Auto&Tech
Bluesi i piperit bllokon sinjalet Wi-Fi pėr t’iu pėrkushtuar familjes (Video)

Vakti i darkës është koha kur mblidhen rreth tavolinës të gjithë pjesëtarët e familjes dhe bisedojnë me njëri-tjetrin se si ia kanë kaluar gjatë ditës. Teknologjia, nga ana...

Më Shumë

Robotit ia “kėpusin” kokėn nė SHBA (Video)

Ky është momenti kur një vandal shkatërron një robot...

33 minuta më parë

Helmeta e parė inteligjente pėr ēiklistėt ofron siguri dhe argėtim

Çiklistët duhet të përdorin me patjetër një...

3 orë e 23 minuta më parë

30 mijė njėsi OnePlus 2 janė shitur nė vetėm 64 sekonda

Mbi 1 milion njerëz kanë bërë kërkesën për...

4 orë e 20 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Koncert nė njė stallė me lopė (Video)

Nëse mendoni se muzika klasike, tingujt e pianos apo violinës janë një luks i njeriut, gaboni. Tre muzikantë me famë ndërkombëtare dhanë një koncert vetëm për lopët. “Happy...

Më Shumë

Filmon vėllanė nė dush: Reagimi i tij do ju shkrijė (Video)

Një dhuratë ditëlindje të tillë nuk e keni parë...

42 minuta më parë

Ja si ndėrrohen shqiptarėt nė timon (Video)

Kemi parë shpesh drejtues mjetesh që vetëm sa e hedhin rripin e...

44 minuta më parë

Kėshtu edukohet fėmija?! Kėrcim erotik nė tub me vajzėn e mitur (Video)

Kjo video ka ngjallur shumë debat dhe kritika në rrjet. Në...

4 orë e 25 minuta më parë
OK KIDS
Pse nuk mund tė fluturojnė pinguinėt?

Trupi i një pinguini nuk është i dizajnuar për të fluturuar. Krahët e tij janë të shkurtër dhe të cunguar. Disa zogj të tjerë duke përfshirë edhe strucin nuk mund të...

Me Shume

Gjithēka qė nuk keni ditur pėr qenin e gjahut Labrador

Qeni i gjahut i llojit Labrador është një nga llojet e shumta...

Me ēfarė kafshe ka lidhje zebra?

Si mund të mendoni pasi t’i shikoni ato, zebrat janë pjesë...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...