Kosova Sot
description

Çfarë enterieri i përgjigjet shenjës suaj të horoskopit

Publikuar: E premte 27 Maj 2011, 23:14 1 Komente

Dashi

Më shumë se shtëpinë, Dashi adhuron një shtëpi të madhe me dyer druri me ngjyra të mbyllur nga të cilat futeni në një korridor të madh. Dhoma e gjumit është mjaft e madhe ku do të mund të vendosnit zbukurime në mur, ndërsa në banjë vendosni dushin me pllaka ngjyrë të kaltër dhe me ngjyra të bardha. Kjo i dhuron shtëpisë suaj e në veçanti banjës i dhuron dritë.

 

Demi

Demi krenohet me shtëpinë e tij, e sidomos me kopshtin e rregulluar përplot me lule dhe me bar të rregulluar dhe të gjelbëruar. Mobiliet në dhomën e pritjes janë të mbushura me jastëkë të vegjël, përderisa oxhaku është i rrethuar me pllaka ngjyrë të gjelbër. Trapezaria është e madhe me ngjyrë lajthie, si dhe enët janë shumë të radhitura. Në mesin e shtratit të drurit në dhomën e gjumit shihet një mbulesë ngjyrë rozë, që tregon se sa romantikë jeni në dhomën tuaj.

 

Binjakët

Këta persona janë të pasionuar pas dritareve dhe mbulesave të tyre. Ata persona nën shenjën e Binjakëve adhurojnë muzikën dhe dëshirojnë që shtëpia e tyre të jetë e pajisur me shumë muzikë. Mobiliet e këtyre personave janë të kombinuara nga druri dhe metali, e po ashtu ka vend edhe për aparatin e kafesë ngase adhurojnë kafenë. Dhoma e fjetjes me ngjyrë të verdhë, ndërsa në dysheme shihen yje për të ndriçuar errësirën.

 

Gaforrja

Në kuzhinë shihen zbukurime që vetëm imagjinata e gaforres mund të bëjë një gjë të tillë. Në një kënd afër dritares vendosni akuariumin. Në dysheme keni të vendosur një tepih prej leshi, banja është e pajisur me ngjyra të ndritshme.

 

Luani

Luani sipas të gjitha gjasave, shtëpinë e tyre do ta pajisin me shumë dyer, ngase ata duan ta ndiejnë sigurinë. Ata e adhurojnë shumë ngjyrën metalike. Në mbarë murin tuaj ka të vendosura shumë dritare, ndërsa adhuroni abazhurët e mëdhenj. Afër oxhakut kanë dëshirë të vendosin fotografi me luanë ku tregon trimërinë e tij. Mobiliet e rregulluara nga lëkura në kombinim me detaje të zeza.

 

Virgjëresha

Virgjëreshat më tepër adhurojnë banesat se sa shtëpitë, e më e rëndësishmja për to është siguria. Në murin e dhomës së ditës vendosin rafte të mbushura me plot libra të ndërtuara prej druri. Në shtratin e dhomës së gjumit shihen mbulesa dhe çarçafë me ngjyrë ari, ndërsa banjën e rregulloni me stil antik.

 

Peshorja

Dhoma e ditës tek peshoret mban ngjyrë livande. Tepihu është me ngjyrë rozë, me formë të rrumbullakët. Fotot e varura në mur janë piktura ku pasqyrohet dashuria dhe pasioni. Dhoma e gjumit është mjaft e madhe, ndërsa banjën e rregulloni me vaskë për masazhe.

 

Akrepi

Banesa e akrepit është e rregulluar me pajisjet më moderne, duke filluar me sistemin më të sofistikuar të sigurisë. Në dhomën e ditës shihen mobile prej lëkurës, përderisa adhuron parketin nga druri i bambusit. Shtrati i madh në dhomën gjumit është i pajisur me çarçafë me ngjyra të mbyllura.

 

Shigjetari

Dyert e hyrjes në shtëpinë e shigjetarit janë të mëdha, të bardha dhe të zbukuruara, përderisa korridorin e adhurojnë dhe ndërtojnë në formën e shkronjës “G”. Në dhomën e ditës ka një shtrat me dy dhe një tjetër me tri ulëse. Shumë libra zbukurojnë murin e tyre. Në murin e dhomës së gjumit qëndron e varur një ikonë e madhe, ndërsa banja është mjaft e zbukuruar.

 

Bricjapi

Dyert hyrëse të Bricjapit kanë ngjyrë të errët, ndërsa në muret e tyre shihen shumë korniza të bukura prej druri. Në oxhak shihen shumë zbukurime prej kristali, si dhe gurë të ndryshëm të cilët i keni sjellë nga vende të ndryshme, ngase dihet fare mirë se Bricjapi adhuron udhëtimet. Mobiliet janë të ndërtuara nga druri i veçantë ngjyrë të mbyllët po ashtu. Një tepih persian, si dhe ngjyrat e murit janë pikërisht ajo që Bricjapi dëshiron.

 

Ujori

Ujori adhuron tarracat e mëdha, ndërsa dyert e hyrjes janë të blinduara. Në dhomën e ndejës posedojnë karrige të bëra nga metali dhe druri. Dyshemeja është e kombinuar nga parketi i bambusit, pllakë dhe abazhurë. Muzikën e duan të zhurmshme dhe kanë dëshirë që në shtëpinë e tyre të kenë zmadhues.

 

Peshqit

Adhurojnë ngjyrën e kaltër e cila ju përkujton ujin. Janë shumë të shoqërueshëm dhe shtëpinë e tyre e rregullojnë sipas shijeve të lehta. Dhoma juaj e ditës ka mjaft hapësirë. Përderisa në dhomën e gjumit mbizotëron ngjyra e kaltër dhe ngjyrat në shtrat, të cilat fare nuk ju tërheqin të zgjoheni nga aty, pra për pak kohë ju bëjnë për vete. Edhe pllakat në banjë janë të zbukuruara me peshq dhe guaska.

Printo Dërgo
  • di

arkivi i lajmeve