Kosova Sot

Ja cilat Projektligje miratoi sot Qeveria e Kosovės

Lajme >

Në mbledhjen e saj të rregullt, përveç nismës për lidhjen e Marrëveshjes për vijën shtetërore kufitare në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, Qeveria e Kosovës ka miratuar dhe...

21 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Arrestohen 9 shqiptarė pėr vjedhje nė Itali

Policia italiane ka shkatërruar një tjetër bandë...

7 minuta më parë

Ja cilat Projektligje miratoi sot Qeveria e Kosovės

Në mbledhjen e saj të rregullt, përveç nismës...

21 minuta më parë

24 tė vdekur nga pėrplasja e trenave nė Indi

Në Indi, dy trena pasagjerësh janë përplasur në...

39 minuta më parë

Ja si do tė finalizohet formimi i Speciales sipas BE-sė

Procesi i themelimit të Gjykatës Speciale dhe departamenteve të...

48 minuta më parë

Shoqėria kosovare nuk ėshtė e gatshme tė ballafaqohet me tė kaluarėn

Drejtoresha ekzekutive e Qendrës për Hulumtim, Dokumentim dhe...

52 minuta më parë

Afganistan, njė grua lind pesėnjak

Doktorët thonë se një gruaja 35 vjeçare ka lindur...

57 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

139.20

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.74

CNY

135.14

JPY

69.24

INR

1.48

AUD

3.03

TRY

3.99

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kur Morena provokon me kėmbėt seksi (Foto)

Ajo konsiderohet si një prej femrave më të nxehta të estradës sonë. Ndaj këngëtarja Morena Taraku nuk ka zhgënjyer as kësaj radhe në paraqitjen e saj. Ish-miss Kosova, aktualisht po shijon diku pushimet, prej nga po sjell poza provokuese për ndjekësit e saj. Në foton e fundit që Taraku ka postuar në ‘Instagram’, ajo shihet me një fustan të tejdukshëm me ngjyrë të verdhë, i cili i ka nxjerrë në pah format...

VIP

Miranda Kerr shkėlqen si Swarovski (Foto)

Modelja Miranda Kerr ka bërë një set fotografish për reklamat e modeleve...

Shėndetėsia

Mėnyra e duhur pėr pastrimin e mėlēisė dhe humbjen e peshės

Nutricistja Ann Louise Gittleman e ka menduar dietën me ndihmën e së cilës...

Femra

Ushtrimet mė tė mira gjatė ciklit menstrual

Ekzistojnë ditë, kur me të vërtetë vazhdojmë të ushtrojmë...

VIP

Taylor Swift guxon shumė me kėtė set tė nxehtė (Foto)

Taylor Swift do jetë në kopertinën e revistës Vanity Fair në...

VIP

Kjo do thotė tė konkurrosh tė pasmet e motrės tėnde (Foto)

Këto dy javë po flitet kaq shumë për një tjetër Kardashian. Jo...

Dashuri

Pse ai mund ta kėrkojė ndarjen?

Shkaqet për të cilat secila gjini mund të kërkojë ndarjen janë shpesh...

Reēeta

Ravioli me djathė e kėrpudha

Përbërësit:  400 g ravioli me djathë, 200 g kërpudha, 1...

Sport
 • Rekord historik: Shqipėria e 22-ta nė botė

  Historike. Shqipëria e futbollit e 22-ta në botë. Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës, për t’i dhënë fitoren në tavolinë Shqipërisë...

  Më Shumë
 • Kobe: Ky mund tė jetė sezoni i fundit

  Sezoni i ardhshëm mund të jetë i fundit i Kobe Bryant në NBA. Është vetë 36-vjecari që zbulon planet për të ardhmem, ndonëse vendimi përfundimtar do të merret në fund të...

  Më Shumë
 • Operohet Vidic, do tė mungojė 3 deri 6 muaj

  Mbrojtësi i Interit, Nemanja Vidic iu nënshtua me sukses një ndërhyrjeje kirugjikale në shtyllën kurrizore pasi ishte diagnostikuar me hernie diskale. Futbollisti serb do të mungojë thuasje gjatë...

  Më Shumë

Nesėr ditė historike, Shqipėria e 22-ta nė FIFA

Dita e nesërme mund të jetë ditë historike për...

1 orë e 47 minuta më parë

Futbollistėt mė tė nėnvlerėsuar tė historisė

Tabloidi britanik “Daily Telegraph” publikon një listë me...

2 orë e 12 minuta më parë

Kjo ėshtė dėshira e madhe e Bales

Gareth Bale ka thënë se dëshira e tij është që...

2 orë e 54 minuta më parë

Donis Avdiaj: Futbollin e mėsova mbi asfalt

Talenti shqiptar, Donis Avdiaj, i cili aktualisht luan për Sturm Graz...

3 orë e 2 minuta më parë

Gotze mesazh Guardiolės: Nuk e di nėse do tė mė flasė sėrish

Mario Gotze zhvilloi ndaj Milanit në “Audi Cup” një...

3 orë e 11 minuta më parë

Januzaj largohet tek kjo skuadėr angleze

Skuadra angleze Sunderland mendon për ta transferuar lojtarin kosovar, i...

3 orë e 16 minuta më parë
Opinione

Mos u jepni hua miqve tė Eurozonės!

Shkruan: Hans-Werner Sinn Rasti i Greqisë Marrëveshja e fundit...

Mėrgata ndihmoi Kosovėn financiarisht dhe politikisht

Shkruan: SHEFIK SHKODRA Më shumë monolog, por jo krejt...

Ministria e diasporės me show aksione

Shkruan: Sabri Maxhuni (Novosella) Ministria bën show aksione...

Ndarja tė cilėn duhet ta evitojė BE-ja, ėshtė ajo me Gjermaninė

Shkruan: Marcel Fratzscher Kriza greke dëmton besimin e...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Misteri i njeriut tė Somertonit

Rasti Taman Shud, i njohur edhe si misteri i njeriut nga Somertoni, është një rast i pazgjidhur i një njeriu të panjohur, të gjetur të vdekur në orën 6:30 para dite, më 1 dhjetor të vitit 1948,...

Misteri i njeriut tė Somertonit

Rasti Taman Shud, i njohur edhe si misteri i njeriut nga Somertoni,...

Foka gjendet 35 kilometra larg oqeanit

Foka në këtë vend jo të rëndomtë u gjet nga...

Alienėt shkaktojnė tollovi trafiku nė Itali

Një punëtor kimik, Leonardo, i cili jeton në Codroipo, ishte...

Krijesa misterioze qė trembi turistėt nė Britani

Një krijesë misterioze është gjetur një ditë...

Auto&Tech
9 muaj pas debutimit, Android Lollipop gjendet vetėm nė 18% tė pajisjeve Android

Statistikat më të fundit përsa i përket përhapjes së sistemeve operative, tregojnë rezultate të dobëta për versionin më të fundit të Android, Lollipop. Pothuajse 9 muaj pas...

Më Shumë

Doli nė treg BlackBerry Passport Silver Edition

BlackBerry prezantoi një version të ri të telefonit të saj...

1 orë e 5 minuta më parë

Samsung ul koston e Galaxy S6 dhe S6 Edge nė Europė me 100 Euro

Samsung premtoi gjatë raportimit të të ardhurave dhe fitimeve...

3 orë e 12 minuta më parë

Bateria e smartfonit apo laptopit mund tė pėrdoret pėr tė cėnuar privatėsinė tua

A mendoni se rreziku ju vjen vetëm nga shfletuesi juaj apo interneti? Jo...

3 orë e 27 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Momenti kur ai pėrplas Lamborghini-n (Video)

Quhet ‘schadenfreude’ kënaqësia që na jep kur dikujt i ndodh diçka e keqe. Këta tipat u gëzuan kur panë se si njëri aksidentoi makinën Lamborghini në rrugët e Liverpulit në...

Më Shumë

Kjo video do ju bėjė tė mos hani mė hamburgera

Shumë prej nesh kanë dyshime për mënyrën se si...

1 orë e 10 minuta më parë

Helikopteri fluturon rrezikshėm mbi rrugė (Video)

Ky është momenti kur një helikopter u bën një...

1 orë e 18 minuta më parë

Kamera e fshehtė e Ronaldos, maskohet si lypės nė rrugėt e Madridit (Foto/Video)

Pasi i dhuroi një ishull grek prej 4 milionë eurosh, agjentit të...

2 orë e 18 minuta më parë
OK KIDS
Mbajtėse e letrės nga luani

Çka ju duhet: Dy gurë (njëri dy herë më i madh se tjetri); Ngjitës artizanal; Ngjyra akrilik; Sy të lodrave; Marker; Fije pambuku. Si ta krijoni: Përdorni ngjitës artizanal...

Me Shume

Fakte tė Albert Einstein-it pėr fėmijė

Albert Einstein ishte një nga fizicientët më të mirë...

Balona qė fryhet vetė

Niveli i klasës: nga klasa e katërt deri në klasë të...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...