Kosova Sot

UDB-ashėt nė shtet pengojnė hapjen e dosjeve

Lajme >

Kosova akoma larg nxjerrjes së ligjit të lustracionit ANALISTËT:Çlirimtarët u bënë bashkë me spiunët  "Jam nga familje e të burgosurish dhe të persekutuarish politikë dhe...

39 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Mbahet takimi i parė i Kėshillit Kombėtar pėr Investime

Nën kryesimin e Ministrit për Integrime Evropiane, Bekim...

10 minuta më parë

Kuvendi sot mban seancė, ja rendi i ditės

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë...

17 minuta më parë

Pėrfituesit nga falja milionėshe, sekret qeveritar

Falja e borxheve deri në vitin 2008 Deputetë dhe analistë...

27 minuta më parë

Ish-kryegjyqtari Mekaj, arrest si nė pushime

Neglizhimi i aktvendimit të Gjykatës Themelore të...

30 minuta më parë

Shėrbimi diplomatik, si ent social e korruptiv

Politika e jashtme e Kosovës në duart e rrjeteve...

34 minuta më parë

UDB-ashėt nė shtet pengojnė hapjen e dosjeve

Kosova akoma larg nxjerrjes së ligjit të...

39 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.59

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.21

JPY

70.19

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kėshtu e dridhė Angela Martini (Video)

Angela Martini është ndër modelet shqiptare më të njohura dhe kërkuara në botë. Ajo përfaqëson bukurinë shqiptare. Angela poston çdoherë fotografi në rrjete sociale, ku shfaqet tejet seksi. Këtë herë ajo ka postuar 3 video, ku shihet duke vallëzuar, transmeton Kosova Sot. Ajo vallëzon tejet seksi, teksa në një video e dridh mjaft mirë. (Kosova Sot)     Obsessed with this song can't stop...

Shėndetėsia

Si tė shėrohen bakteret nė lukth?

Bakteret në lukth janë sëmundje shumë e shpeshtë dhe është e...

VIP

Kim nuk pėlqehet si 'franceze'

Secili projekt që ka Kim Kardashianin pjesë të tij  pëlqehet, por...

Femra

7 maska fytyre pėr tejkalimin e problemeve me lėkurėn

Lëkura e irrituar shumë shpesh di të jetë një gjë me të...

VIP

Blero diss Teutės e Dhuratės (Foto)

Mbrëmë aktorja Teuta Krasniqi psotoi këngën e Dhurata Ahmetajt në...

VIP

Argjentina, nėna mė e lumtur nė botė

Argjentina Ramosaj po shijon çdo ditë të saj si nënë. Ajo tashmë ka...

Dashuri

Kėto janė 33 rekorde botėrore tė seksit

Rekorde, çmenduri dhe disa te dhena qe ndoshta nuk i dinit rreth seksit . Ndiqni me...

Shėndetėsia

Ja pozitat mė tė mira tė kurrizit

Ndonjëherë dhembja mund të paraqitet edhe derisa qëndroni ulur, pranë...

Sport
 • 'Nuk isha dėshtim te Chelsea'

  Filipe Luis thotë se qëndrimi i tij te Chelsea nuk duhet të konsiderohet si i dështuar. Braziliani u transferua në Stamford Bridge para një viti nga Atletico Madridi, mirëpo regjistroi vetëm 26 paraqitje...

  Më Shumë
 • Ramos, te Reali deri mė 2020-ėn

  Sergio Ramos do të vazhdojë kontratën gjerë në vitin 2020. Kapiteni i ardhshëm i Real Madridit tanimë zyrtarisht do të jetë mbrojtësi, Sergio Ramos. Mundo Deportivo raporton se Ramos do...

  Më Shumë
 • Juve ofertė tė re Draxlerit

  Juventusi është duke përgatitur ofertën e dytë për mesfushorin e Schalkes, Julian Draxler. Oferta e parë e Bianconerëve për gjermanin u refuzua, ndërsa klubi nga Bundesliga ka thënë se...

  Më Shumë

FSHF, deklaratė pėr ndeshjen Shqipėri – Serbi

FSHF ka dalë me një deklaratë para sfidës kundër...

10 orë e 25 minuta më parë

Ja si pėrgatitet Messi pėr sezonin e ri (Foto)

Lionel Messi ka filluar përgatitjet për sezonin e ri me skuadrën...

10 orë e 29 minuta më parë

Szczesny transferohet te Roma

Szczesny është transferuar te skuadra italiane, Roma. Ai ka shkuar...

12 orë e 20 minuta më parë

Milani ofertė tė re pėr Romagnolin

 Milani duket se nuk ka ndërmend të heq dorë nga...

12 orë e 58 minuta më parë

Neymar fotografohet me njė bukuroshe shqiptare (Foto)

Vera nuk ka qenë aspak e këndshme për Neymar, i cili...

13 orë e 39 minuta më parë

Ja ēfarė thotė Benitez pėr Mourinhon

Rafa Benitezit nuk i pëlqejnë polemikat me kolegët e tij, aq...

13 orë e 41 minuta më parë
Opinione

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Lufta Civile e Evropės

Shkruan: Anne-Marie Slaughter E ardhmja e...

Dossier

Letra e 1950/ Prifti pukjan, pse Fan Nolit i hyri “fort nė zemėr” Rusia me komunizmin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Figura e shahut

Në fund të viteve 1970, varreza qendrore në Hull me të vërtetë t’i vriste sytë. Ajo ishin plot drurë, shkurre dhe ferra dhe përdorej si vend për aktivitete ilegale. Shumica e njerëzve i...

Figura e shahut

Në fund të viteve 1970, varreza qendrore në Hull me të...

Hoteli i mallkuar, ėndėrr e fansave tė Harry Potterit

Magjistarët dhe shtrigat duhet të gëzohen. Në Londër...

Qendra e konferencave e pushtuar nga shpirtrat

Michael Jackson tregon peripecitë me shtëpinë e tij, të...

A mund t’ia vendosim vetes njė tru roboti?

Neuroshkencëtari Randal Koene parashikon një të ardhme, në...

Auto&Tech
Volkswagen bėhet prodhuesi mė i madh i automobilave nė botė

Volkswagen, dikur prodhuesi më i madh i makinave në Evropë, tani më i madhi edhe në botë, duke lënë prapa Toyata. Volkswageni gjerman, në gjashtë muajt e parë të këtij viti ka...

Më Shumë

Konstruktin e blerė nė hekurishte, e ktheu nė veturėn 1.5 milionė dollarė (Foto)

Mekaniku nga British Columbia e Kanadasë, e ka blerë për 400...

9 orë e 2 minuta më parë

Apple Watch tani edhe nė Best Buy

Apple Watch që nga muaji gusht do të fillojë të shitet edhe...

9 orë e 16 minuta më parë

Audi prezanton modelin A5 Coupe (Foto)

 Audi po bëhet gati për të sjellë në...

12 orë e 7 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Zyre praktike pėr punė tė shpejtė (Video)

“Shed Tetra” është një sistem modular gjeometrike i bërë nga goma dhe druri e cila përdoret si zyre për brenda objekteve apo edhe jasht në natyrë. Një gje interesante për...

Më Shumë

Gjyshja vrasėse me qesen e mbushur me copa trupi (Video)

Një pensioniste, e mbiquajtur Gjyshja Kasape, ka mbajtur një ditar ku...

11 orë e 48 minuta më parë

Ja njė mėnyrė pėr ta lėnė duhanin pėrgjithmonė (Video)

Ky tipi vendosi t’i punojë një rreng mizor shokut të...

12 orë e 54 minuta më parë

Ja si reagojnė meshkujt kur tė dashurat e tyre ngacmohen nė rrugė (Video)

Kjo video është një eksperiment social, por të gjithë...

13 orë e 58 minuta më parë
OK KIDS
Cili ėshtė vendi mė i thatė nė botė?

Në shkretëtirën Atakama të Kilit, të reshurat mesatare janë më të pakta se 1,3 centimetra (sa për krahasim, të reshurat mesatare të Torontos janë 81,75 centimetra dhe ato të Vankuverit...

Me Shume

Pse uji i oqeanit ėshtė aq i njelmėt?

Kur bie shi, në tokë bie ujë i freskët. Uji i shiut nuk ka...

Fakte rreth Francės

Njihuni me këtë vend mik, me popullin, kulturën dhe...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...