Kosova Sot

Milionat e tenderėve nuk e zgjojnė Prokurorinė

Lajme >

Korrupsioni me paranë publike, goditje e rëndë për ekonominë Pushtetarët dyshohet se po pasurohen me fondet buxhetore Deputetët dhe analistë vlerësojnë se për fat të keq dhënia e...

20 qytetet mė tė vizituara tė 2016-ės, kush kryeson

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global...

Prizreni dėnon dy ferizajas pėr trafikim me drogė

Gjykata Themelore e Prizrenit e ka aprovuar kërkesën e...

Raketa ruse shkaktoi tragjedinė e MH17(Foto)

Hetimi i përbashkët ndërkombëtar për rrëzimin e...

Presidenti palestinez: Jam i pikėlluar pėr vdekjen e Shimon Peres

Presidenti i autoritetit të Palestinës ka shprehur pikëllimin...

Reforma nė drejtėsi kushton 1.8 miliardė

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, bëri të ditur se “sot...

Alarm pėr bombė nė njė tren nė Gjermani (Foto)

Në stacionin hekurudhor në Laipzig, policia ka evakuuar zonën...

Kelmendi: Kupola e krimit tė japė pėrgjegjėsi pėr padinė 390-milionėshe

Profesori i së drejtës Muhamet Kelmendit, thotë se në...

1 EURO =

1.12

USD

134.50

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

112.90

JPY

74.56

INR

1.46

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   AAK: Sigurimet shėndetėsore, tė pazbatueshme!

   Për AAK, sigurimet shëndetësore përbëjnë një...

   VIP

   Rita Ora poza seksi pėr Vanity Fair (Foto)

   Rita Ora ka realizuar një set fotografik për revistën Vanity Fair. Këngëtarja shqiptare shihet tejet seksi në pozën që ka realizuar, e cila besohet se do të mbulojë edhe ballinën e revistës Vanity Fair,shkruan “Kosova Sot Online”. Ajo shihet me bikini të zeza të firmës “Tezenis”, ku padyshim duket perfekte. (Kosova Sot)       The oh so sexy @ritaora for @vanityfairitalia & @tezenisofficial...

   VIP

   Bagazhin plot e pa sytjena (Foto)

   Kim Kardashian zbarkoi në kryeqytetin francez të mërkurën me shumë...

   Shėndetėsia

   Ilaēi qė largon dhembjet nga trupi

   Për këtë ilaç natyror thuhet se zbutë dhembjen që është...

   Femra

   Bimėt e dobishme pėr rritjen e flokėve

   Kur bëhet fjalë për bukurinë, ajo që askush nuk e do është...

   VIP

   Edhe Madonna zhvishet pėr Hillary Clinton (Foto)

   Dje Katy Perry tërhoqi vëmendjen, kur publikoi një video nudo, për të...

   VIP

   Nusja e Shyhrete Behlulit i bėn ''temena'' vajzės sė saj (Foto)

   Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli ditë më parë ka...

   Shėndetėsia

   Ēaji qė pastron organizmin nga helmet dhe parazitėt

   Kurkuma shumë kohë më parë është përdorur në Indi për...

   Dashuri

   Kjo ėshtė arsyeja se pse ēiftet e lumtura postojnė mė pak nė rrjete sociale

   Instagram-i dhe Facebook-u janë kthyer në tregues për marrëdhëniet...

   Sport
   • Donnarumma nėnshkruan me njė super klub (Foto)

    Gianluigi Donnarumma është i gatshëm të konfirmojë të ardhmen e  tij. Gianluigi Donnarumma do të nënshkruajë kontratë të re në Milan para ditëlindjes së tij të...

    Më Shumë
   • Ndeshja e lamtumirės pėr Lorik Canėn, nisin pėrgaditjet

    Federata Shqiptare e Futbollit është duke punuar tashmë për organizimin e ceremonisë përshëndetëse për kapitenin shumëvjeçar. Panorama Sport ka njoftuar se Federata Shqiptare e...

    Më Shumë
   • Graniti ka njė mesazh emocionues para pėrballjes me Taulantin dhe Baselin (Foto)

    Granit Xhaka, mesfushori i Arsenalit, ka shkruar një mesazh emocionues në Facebook, para ndeshjes ndaj vëllait të madh, Taulantin, dhe skuadrës ku ka bërë emër si lojtar, Baselin. “Fëmijëria...

    Më Shumë

   Ja kur do tė dalin nė shitje biletat e ndeshjes Kosovė-Kroaci

   Ndeshja e shumëpritur që Kosova do ta zhvillojë kundër...

   Alvarez – McGregor, shikojeni ēfarė ndodhi nė konferencė pėr media (Video)

   Eddie Alvarez dhe Conor McGregor u ballafaquan mes vete në konferencë...

   Barcelona nė Gladbach, Messi nė market (Foto)

   Lionel Messi është shfaqur në një market të...

   Lamtumirė Arsenal, Wenger bėhet selektori i Anglisė? (Foto)

   Arsene Wenger, menaxheri i Arsenalit, shihet si kandidati kryesor për ta...

   Interi i shpėton penalizmit tė UEFA-s

   Drejtuesit e skuadrës së Interit kanë përmirësuar...

   Formacionet: Monchengladbach-Barcelona

   Ditën e sotme Barcelona do të luajë një transfertë...

   Opinione

   Pse gara presidenciale amerikane ėshtė kaq e ngushtė?

   Shkruan: Elizabeth Drew Hillary Clinton nuk e ka të lehtë dhe...

   Pse mungon Dita e Kėrpudhave nė Kosovė?

   Shkruan: Florim Zeqa Në mëshirën e fatit U shitën apo...

   Prapė pėr Kishėn ortodokse nė Prishtinė

   Shkruan: Ylber Vokshi Kërkohen analiza me forcën e...

   Premtimi i rrezikshėm i populizmit: para falas

   Shkruan: Anne Applebaum Plani i Trump-it është një rikthim...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Sonte Hėna e Kuqe, fenomeni i lidhur me fundin e botės?!

   Këtë vit, fenomeni do të zgjasë qe nga ora 3 deri në orën 4:30 të mëngjesit, pra rreth 1.5 deri në 2 orë, dhe kur efekti optik te venitet, sateliti ynë do...

   Sonte Hėna e Kuqe, fenomeni i lidhur me fundin e botės?!

   Këtë vit, fenomeni do të zgjasë qe nga ora 3 deri...

   Pse na tėrheqin vendet e tragjedive?

   Vendet ku kanë ndodhur tragjeditë më të mëdha në...

   Shefi i SpaceX prezanton planin pėr kolonizimin e Marsit

   Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të...

   Nė Mars vėrehet njė tempull, i ngjashėm me atė nė Japoni

   Sipas pamjeve satelitore nga Marsi, aty ekziston një tempull masiv, i cili...

   Auto&Tech
   “Skaneri i fytyrės”, elementi njohės i celularit, a e gjen siē duhet kopjen tuaj?

   Përdorimi i skanerit njohës së fytyrës suaj për të zhbllokuar smartphone-in apo përdorimi i algoritmeve të Google për të identifikuar miqtë apo familjarët tuaj është një nga...

   Më Shumë

   Shėrbimi profesional 'Facebook at Work' debuton muajin e ardhshėm

   Facebook akoma se ka thënë fjalën e fundit në...

   Kujdes kur ua kėrkon dikush celularin pėr thirrje, ja ēfarė mund tė ndodhė…(Foto)

   Tashmë teknologjia ka arritur shumë gjatë zhvillimit ku me...

   Samsung lanson zyrtarisht edhe modelin On8

   Samsung e ka prezantuar edhe zyrtarisht modelin e ri të telefonit të...

   KOSOVA SOT TV
   Shihni pse kjo video ėshtė klikuar mbi 20 milionė herė (Video)

   Derisa po i afrohemi fundit të vitit, kanë filluar të publikohen edhe përmbledhjet e ngjarjeve më interesante të këtij viti. Në një video, e cila deri më tani është klikuar mbi 20...

   Më Shumë

   Ja si feston gjyshja 100-vjetorin e lindjes(Foto/Video)

   Kur vjen puna te kërcimi, mosha nuk është një limit....

   Njė udhėtim qė ata kurrė nuk do ta harrojn, Shikoni se si shofer i tremb udhėtarėt (Video)

   Mendoni kur të hipnit në taksi dhe pa pritur shoferin do ta zëri...

   I dehuri “kruhet” me truprojėn 2 herė mė tė madh se ai, ja si e pėson (Video)

   Ky është momenti kur një i dehur përfshihet në...

   OK KIDS
   Pse na dhėmbin veshėt kur ngjitemi nė lartėsi ?

   Kur ngjitemi në lartësi na dhëmbin veshët sepse presioni i ajrit është më i madh, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Këtë gjë më së miri mundë ta vëreni kur udhëtoni...

   Me Shume

   Pse na dhemb fyti ?

   Dhimbja e fytit mundë të  shkaktohet nga viruset apo mikrobet...

   Pse qielli ėshtė i kaltėr?

   Qielli është blu për shkak se ajri reflekton dritë blu nga...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >