description

Gjellë me spinaq

Publikuar: E shtune 18 Shkurt 2012, 18:48 0 Komente

Përbërësit:

 

500 gr spinaq, 1,5 l supë, 2,5 dl ajkë, 2 vezë, 2 patate, 1 lugë margarinë, kripë, piper...

 

Përgatitja:

 

Qëroni patatet, spinaqin priteni imët, përziejeni me supë, shtojini piper, më pas shtojini edhe patatet e qëruara, ziejini për disa minuta dhe krejt në fund shtojeni margarinën. Gjellën trasheni me ajkë dhe me vezë.

Printo Dërgo
  • di

Komente


arkivi i lajmeve