Kosova Sot

Kaēaniku: Arkės sė shtetit i mungojnė 3.5 miliardė euro

Lajme >

Kosova oazë e kntrabandës dhe evazionit fiskal Qeveria hesht raportet për informalitetin deri 38 për qind  "Mosinteresimi për këtë evazion të rëndë fiskal dëshmon për...

11 orë e 25 minuta më parë

Asociacioni i Komunave Serbe, nyje pėr kompromis

Kosova është e gatshme që të vazhdojë dialogun me...

1 orë e 51 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Vdes nė aksident 70-vjeēari

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradë...

20 minuta më parë

Nė Gjermani Kosovės ju ofrua projekt pėr “Kosovėn A” thotė Abrashi

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Zëdhënësi...

23 minuta më parë

Rusia bojkoton pjesėmarrjen nė Asamblenė Parlamentare tė OSBE-sė

Rusia tha se do të bojkotojë sesionin e Asamblesë Parlamentare...

25 minuta më parë

Avokatėt e prokurorja ankohen pėr dėnimin e djemve tė Adem Grabovcit

Edhe prokurorja edhe mbrojtësit e Ngadhnjim dhe Guxim Grabovcit kanë...

28 minuta më parë

Thaēit i duhet edhe njė javė pėr t’i bindur deputetėt e vet pėr Specialen

Qeveria e Kosovës do të kërkojë nga Kuvendi që të...

29 minuta më parë

Franca ka pezulluar 2 ushtarė, ja arsyeja

Franca ka pezulluar 2 ushtarë të saj pasi akuzohen për ngacmime...

39 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.86

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.87

CNY

136.33

JPY

70.50

INR

1.45

AUD

2.98

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
Elita
VIP

Meda sjell baladėn 'Kurrė mos thuaj kurrė' (Video)

Meda ditë në parë ka publikuar këngën ‘Çika jeme’, një këngë që i dedikohet vajzës. Tani, ai ka sjell një baladë prekëse, e cila titullohet ‘Kurrë mos thuaj kurrë’. Më poshtë mund ta dëgjoni baladën më të re, e cila është mjaft e dhimbshme… (Kosova Sot)  

VIP

Zhvishet modelja 'superseksi' (Foto)

Modelja seksi, Fanny Neguesha ka treguar format e saj përfekte. Ish e dashura e Balotellit,...

VIP

Edhe dy javė pėr Argjentinėn (Foto)

Këngëtarja Argjentina Ramosaj së shpejti do ta sjell në jetë...

VIP

Rihanna tregon shumė (Foto)

Rihanna është fotografuar në Santa Monica teksa dilte nga një restorant me...

Femra

8 ilaēe natyrale qė trajtojnė kruajtjen e kokės

Kruajtja e lëkurës së kokës shumë shpesh ndërlidhet me mungesën...

Femra

Hiqni lodhjen nga fytyra me miell misri!

Pas qëndrimit gjithëditor në zyrë dhe në ambient të mbyllur,...

Dashuri

Ēfarė nuk pėlqejnė meshkujt te njė femėr?

Shumica e femrave dinë si t’i zgjojnë ndjenjat e meshkujve, por janë disa...

Shėndetėsia

Dėrrasa e kuzhinės, burim i infeksioneve

Dërrasa, e cila në kuzhinë përdoret për prerje dhe grirje, mund të...

Sport
 • Zyrtare: Miranda nė Inter

  Interi ka kompletuar në mënyrë zyrtare transferimin e Mirandas nga skuadra e Atletico Madridit. Ky është transferimi i dytë i madh i Mancinit te Interi, pasi ditë më parë ai transferoi edhe Geoffrey...

  Më Shumë
 • Danny Blind, trajner i ri i Holandės

  Danny Blind është trajneri i ri i Holandës.  Pas dorëheqjes së papritur të Guus Hiddink, Federata Holandeze e Futbollit nuk humbi kohë për të gjetur drejtuesin e ri të stolit të...

  Më Shumë
 • Danilo: Neymar e di pse jam transferuar te Reali

  Mbrojtësi i Real Madridit, Danilo ka thënë se Neymar e kupton vendimin e tij për t’u transferuar te skuadra e Los Blancos. Danilo ka thënë se Neymar e kupton vendimin e tij për t’u transferuar te...

  Më Shumë

Messi: Dua ta fitojė Kupėn e Amerikės

Lionel Messi ka thënë se dëshira e tij momentale është...

1 orë e 2 minuta më parë

Mustafi tregon ku e ka nisur karrierėn

Shkodran Mustafi e ka postuar një fotografi në Facebook, ku shihet...

1 orë e 35 minuta më parë

Granit Xhaka, donacion prej 15 mijė eurosh pėr Vėllaznimin

Granit Xhaka tregohet edhe një herë zemërgjerë. Mesfushori...

2 orë e 9 minuta më parë

Berlusconi: Ftesė Ibrės (Foto)

Pier Silvio Berlusconi ka rihapur mundësinë e rikthimit të...

2 orë e 23 minuta më parë

Reagon Xherdan Shaqiri

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka reaguar pas spekulimeve se Interi ka...

2 orë e 40 minuta më parë

Ja kundėrshtarėt mė tė vėshtirė sipas Mourinho-s

Jose Mourinho ka thënë se Manchester City dhe Southampton ishin...

2 orë e 43 minuta më parë
Opinione

Shqetėsimet nga Gjykata Speciale

Shkruan: Shefik Shkodra NUK MUND TË TEPROHET ME DISA SJELLJE EDHE NGA...

Mos heshtni!

KOMENT REDAKSIONAL "Kosova Sot", e hapur për mendimin e...

Larg duart nga gazeta kombėtare numėr Njė, "Kosova Sot"

Shkruan: Riza Greiçevci  TI, O PUSHTETARI ANALFABET, SHPESH...

Ku do tė mbesin ata qė e kundėrshtuan Specialen?

Shkruan: Reshat Sahitaj  RAPORTI I DICK MARTY-t NUK AKUZON...

Dossier

Tė huajt: Vetėm shqiptarėt janė pasardhės tė ilirėve

Më poshtë janë citime të studiuesve të shquar, por edhe të strategëve të popujve të ndryshëm për shqiptarët dhe origjinën e tyre ilire. Vetë citimet e tyre,...

Planeti X

Djaloshi qė u takua me alienėt shtatshkurtėr

Gjatë pushimeve verore, një djalosh francez kishte vendosur që të mos shkojë në pushime së bashku me familjarët e tij, në mënyrë që të qëndrojë në shtëpi për...

Djaloshi qė u takua me alienėt shtatshkurtėr

Gjatë pushimeve verore, një djalosh francez kishte vendosur që...

Botėt paralele ekzistojnė dhe ndėrveprojnė me botėn tonė

Konfirmohet edhe nga shkencëtarët Teoria e re shpjegon shumë...

Anija e zhdukur nė Arktik gjendet pas 160 vjetėsh

Njëra nga dy anijet e mëdha eksploruese, që ishin zhdukur...

A ėshtė bėrė ky ēekiē 100 milionė vjet mė parė?

Në London të Teksasit, në vitin 1934, ishte gjetur një...

Auto&Tech
Ja BMW X5 i ri

Kompani gjermane për rregullimin e veturave, Hamanndhe Automobile DS & Auto kanë promovuar programin e tyretuning për modelin BMW X5M50d. Pjesë e risive të parashikuara për këtë model...

Më Shumë

Playstation 4, “lider i paprekshėm” nė Europė

Sony thotë se konsola PlayStation 4 është “lideri i...

3 orë e 5 minuta më parë

Nis transmetimin shėrbimi muzikor Apple Music

Apple lëshoi versionin e fundit të sistemit të saj operativ...

3 orë e 37 minuta më parë

Huawei prezanton telefonin Honor 7

Huawei prezantoi sot telefonin inteligjent Honor 7. Ky telefon është...

4 orë e 45 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Pulėbardha shkaktoi pėrplasje tė veturave, bllokon trafikun pėr disa orė (Video)

anë shpendë të butë e simpatikë, që ndonjëherë marrin ushqim nga tavolinat e ikin pa shkaktuar telashe. Por, një pulëbardhë nuk ka qenë aq e dashur me drejtuesit e disa makinave, që...

Më Shumë

Propozimi pėr martesė nė mes tė shkollės, nuk pėrfundoi si duhet (Video)

Adoleshenti ka zgjedhur korridorin e shkollës për t’i propozuar...

4 orë e 5 minuta më parë

Kėrcimi qė po ēmend rrjetin (Video)

Një nënë shtatzënë dhe vajza e saj e vogël u...

5 orë e 19 minuta më parë

Yjet qė kanė kryer krime tė tmerrshme (Video)

Ne mund ti adhurojmë njerëzit e famshëm dhe ti mendojmë ata...

6 orë e 20 minuta më parë
OK KIDS
Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i kimisë në Universitetin e Teksasit në Ostin, shpjegoi që shumë gjëra që ne i hedhim në plehra, dekompozohen, kur ato i hanë...

Me Shume

Njihuni me Chavez, Supermenin njerėzor (Foto)

Një jetë të tërë për t’u bërë si...

Si e cakton termometri temperaturėn?

Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

Mėsuesja ime

Mësuesja  ime është, Njeriu i parë që...