Kosova Sot

Kelmendi me pagė milionėshe merr grante qeveritare gati 1 milion euro

Lajme >

BIZNESMENI DHE DEPUTETI RAMIZ KELMENDI NDIHMOHET FINANCIARISHT NGA QEVERIA  Hertica: Kelmendi dhe Devollët, të përfshirë në aferat PRONTO dhe klanet e mafisë ekonomike "Pikërisht njerëzit si...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Policia nė lagjen “Dardania”, arrestohen dy persona (Foto)

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, të cilët kanë...

Pėrfundon seanca pėr rastin “Kumanova”, vazhdimi caktohet pėr tė premten

Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e...

Lekaj: Versioni i demarkacionit ėshtė i vdekur

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, i cili ishte i...

Sulm vdekjeprurės kundėr ushtrisė nė Turqi

Një shpërthim ka goditur një autobus të ushtrisë...

Sot mbahet raundi i pestė pėr votimin e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė

Gjatë ditës së sotme pritet të mbahet raundi i pestë i...

Mė 29 shtator Mustafa nė dy interpelenca

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot ka...

Shuarja e bizneseve nė Kosovė, shqetėsuese pėr ekonominė

Trendi i shuarjes së bizneseve në Kosovë ka vazhduar edhe...

Studentėt kėrkojnė qė Kisha Ortodokse nė UP tė shndėrrohet nė muze

Studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.87

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

113.06

JPY

74.96

INR

1.48

AUD

3.36

TRY

4.13

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Basha: S’ka ditė pa njė viktimė! Duhet reflektim, duhet zgjidhje

   Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shprehur shqetësimin e thellë...

   VIP

   Angelina e bllokon Brad-in edhe nė telefon (Foto)

   Angelina Jolie ka bllokuar numrin e telefonit të burrit të saj Brad Pitt. Aktorja 41-vjeçare thuhet se ka zgjedhur të injorojë çdo kontakt me bashkëshortin e saj, pasi ajo kërkoi divorcin prej tij, rreth një javë më parë, transmeton gazeta Kosova Sot Online. “Angelina ka bllokuar të gjitha mesazhet hyrëse me tekst dhe gjithashtu numrat e Brad-it”, ka thënë një i Us Weekly. Raportet pohojnë se aktori 52-vjeçar ka...

   VIP

   Biondina asimetrike (Foto)

   Eva Herzigova tregon bukurinë që nuk plaket Ajo ka ndriçuar shumë reklama...

   Shėndetėsia

   Pėr kėtė “vaj tė shenjtė” thuhet se shėron gjithēka, pėrpos vdekjes

   Banorët pranë lumit Nil, shekuj rresht vajin e qimnonit të zi e përdorin si...

   Femra

   Ten tė pėrsosur pa pudėr tė lėngshme

   Edhe pse preferoni preparatet e bukurisë, me dëshirë do ta anashkaloni aplikimin e...

   VIP

   Greta Koēi feston ditėlindjen e ''16-tė'' (Foto)

   Këngëtarja nga Shqipëria sot feston ditëlindjen e ''...

   VIP

   Afrona shokon me pamjen e saj, ja sa keq duket (Video)

   Është modele dhe pozon për marka të njohura botërore. Më shumë...

   Shėndetėsia

   Ja ēfarė ju ndodh nėse duroni urinėn

   Nëse nuk shkoni në tualet menjëherë kur kjo kërkohet nga organizmi juaj,...

   Dashuri

   Kėto janė shenjat e ndarjes

   Vajza, nëse edhe partnerët tuaj fillojnë të veprojnë gjërat e...

   Sport
   • Manaj: Nuk jam Messi apo Ronaldo

    Talenti shqiptar që luan me Pescarën Rei Manaj nuk e cilëson veten një talent individualist, ashtu siç është Messi apo Ronaldo. Në një deklaratë për mediat italiane, Manaj është...

    Më Shumë
   • Lojtarė tė mėdhenj pjesė e formacionit dėshtak tė Premier Ligės

    Portali i njohur ‘Goal.com’ ka publikuar formacionin e dështakëve të javës që lamë pas në Premier Leaguen angleze. Ajo që bie në sy është prezenca dominuese e lojtarëve...

    Më Shumë
   • Gabigol: Jam i lumtur pėr debutimin

    Më në fund ka ardhur edhe debutimi i Gabriel Barbosas te Interi. Për këtë braziliani u shpreh shumë i lumtur dhe shpreson që së shpejti të shijon edhe fitoren e parë me...

    Më Shumë

   Luiza Gega i nėnshtrohet testit tė dopingut (Foto)

   Nënkampionia e Europës Luiza Gega e ka nisur herët ditën e...

   Pėrplasja Ronaldo-Zidane, ky ishte debati i ashpėr i portugezit (Video)

   Cristiano Ronaldo nuk e ka mirëpritur aspak vendimin e Zinedine Zidane...

   Vonesat, pėrgjegjėsi e institucioneve tona

   Dallaveret në prokurorim në dhënien e tenderëve e kanë...

   Ndezin ‘motorėt’ pėr edicionin e ri

   Skuadrat kosovare të basketbollit në përgatitje jashtë...

   Ylli i Man.Cityt mungon nė ndeshjen kundėr Barcelonės

   Manchester City po kalon një formë të jashtëzakonshme pasi...

   Portieri gjerman i Liverpoolit, "kopje" e Manuel Neuerit (Foto)

   Lorik Karius është portieri gjerman që në dy ndeshje me...

   Opinione

   Kujdes nga zgjidhjet e thjeshta nė njė botė tė komplikuar

   Shkruan: Fareed Zakaria Kjo është java e mbledhjes vjetore të...

   Qeveria kuislinge e Kosovės nė derexhe tė vdekjes

   Shkruan: Reshat Badallaj- Zhuriani Ditët e fundit të kësaj...

   Ēka dėshiron nė tė vėrtetė Angela Merkel?

   Shkruan: Daniela Schwarzer KANCELARJA GJENDET NË NJË PRESION...

   Kisha serbe dhe gjenialiteti ynė mahnitės

   Shkruan: Liri Loshi Presidenti më tepër po nxit konflikti, sesa po...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Njė anije UFO-sh rrėzohet nė Mars

   Gjuetarët e UFO-ve pretendojnë se kanë dokumentuar rrëzimin e një anijeje jashtëtokësore në planetin e Marsit. Sipas tyre anija kozmike duket në fotot e bëra publike nga NASA. Ekspertët e...

   Njė anije UFO-sh rrėzohet nė Mars

   Gjuetarët e UFO-ve pretendojnë se kanë dokumentuar rrëzimin...

   Zyrtare: Njerėzit do tė shkojnė nė Mars!

   Është zyrtare, senatorët republikanë dhe demokratë e...

   NASA zbulon ‘evidenca tė aktivitetit’ nė hėnėn e Jupiterit

   NASA zbulon ‘evidenca të aktivitetit’ në hënën...

   pikėpamjet fetare pėr jetėn pas vdekjes

   Fetë besojnë në ekzistencën e shpirtit, andaj, sipas tyre,...

   Auto&Tech
   Nė WeChat mund t’i pėrdorni aplikacionet pa i shkarkuar mė parė

   Tani që WeChat ka filluar të testojë funksionin e tij Miniapp, ju mund të përdorni aplikacione të tjera brenda në WeChat. Po aplikacione brenda një aplikacioni tjetër. Ashtu si shpjegoi edhe Zhang...

   Më Shumë

   Gjermania ndėrton trenin e parė me hidrogjen

   Këtë javë kompania e transportit Alstom në Gjermani,...

   Kjo mund tė jetė risia e radhės nė Messenger

   Në 2014, Facebook prezantoi një aplikacion të quajtur Rooms, i...

   Ja pse nuk duhet tė publikoni biletėn e avionit nė rrjetet sociale

   A ju ka ndodhur t’i bëni fotografi biletës suaj të avionit...

   KOSOVA SOT TV
   I kalon sipėr partneres, lė me gojė hapur jurinė (Video)

   Ai ka rrëmbyer medalje ari në Lojërat Olimpike dhe në kampionate botërore me aftësitë e tij mahnitëse për kërcim për së gjati. Por këtë të premte në mbrëmjen e...

   Më Shumë

   ‘Fantazma’ rrėzon gjėra nga raftet e dyqanit (Video)

   Në një dyqan në Barnsley të Anglisë, janë filmuar...

   Vajza e goditur nga rrufeja varroset e gjallė, ja ēfarė ndodh mė vonė (Foto/Video)

   Një vajzë adoleshente  e cila rrugës duke shkuar në...

   Ja si hakmerret e dashura kur e zbulon se i dashuri po e tradhton (Video)

   Bjondia seksi ka zbuluar se i dashur i saj po e tradhton, raporton Gazeta...

   OK KIDS
   Fakte pėr jetėn e Napoleon Bonapartit

   1. Napoleon Bonaparti lindi në Ajacio të Korsikës, në një familje aristokrate të ardhur nga Toskana e Italisë. Ishte djali i dytë i Sharl Mari Bonopartit dhe i Maria Leticie Ramolinos. Ardhja e Napoleonit...

   Me Shume

   10 fakte tė rralla nėpėr botė

   Kemi mbledhur 10 fakte nga bota, që mbase nuk i keni ditur por janë...

   Ja pse i pėrdorin rrjetat merimangat

   Kërkuesit kanë zbuluar se mëndafshi mund të durojë...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >