Kosova Sot

Qindra miliona dėme nga informaliteti

Lajme >

Shteti i dobët, ekonomia mbytet nga paligjshmëria Kosova, terren i përshtatshëm për pastrimin e parave të pista Vetëm një importues, me vetëm një produkt, për vetëm 10 vjet i ka...

4 orë e 7 minuta më parë

Kabineti 'Mustafa' duhet riformatuar

4 orë e 15 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Ēfarė duhet tė keni parasysh kur tė udhėtoni nė Kosovė?

Udhëzime rreth asaj se çfarë ju duhet në rast...

6 minuta më parë

Mėrgimtarėt kanė bėrė mbi 30 orė pėr tė hyrė nė Kosovė

Gjatë vikendit të kaluar mërgimtarët shqiptarë që...

8 minuta më parë

Njė 31 vjeēar nė Elbasan, vdes nė rrethana tė paqarta

Një djalë i ri në Elbasan ka humbur jetën në rrethana...

21 minuta më parë

Fotoja e ēiftit turk qė po mahnit botėn!

Një çift i sapomartuar në Turqi kanë bërë...

42 minuta më parë

Ukrainė: Bisedimet paqėsore – pa progres

Bisedimet për paqe ndërmjet palëve në konflikt në...

44 minuta më parë

Sa shi ra dje nė Kosovė?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë matjet e...

1 orë e 2 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.74

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.81

CNY

135.84

JPY

70.05

INR

1.48

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Dafina merr dhuratė, por kush i'a dhuroi? (Foto)

Ajo njihet për një stil të veçantë të veshjes dhe poashtu për eksperimentet e saj. Por, në paraqitjet e saj publike, këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri më shumë preferon stilin sportiv, transmeton Kosova Sot Online. E  duke e ditur këtë, asaj i ka ardhur një dhuratë pikërisht me veshje sportive. “Faleminderit @adidas_reebok_albania për dhuratën #stellamccartneyadidas #Adidas ata e dinin që jam një fanse...

VIP

'Ėngjėlli' i Argjentinės tashmė po qeshė (Video)

Argjentina Ramosaj, ditë më parë solli në jetë fëmijën e...

VIP

Rita, perfekte nė plazh (Foto)

Ajo është duke shijuar disa ditë pushimi pas javëve me shumë stres...

Shėndetėsia

Shėroni gjėndrat tiroide pėrmes recetės popullore!

Sipas mjekëve popullorë, bari i erës (galium verum) dhe mëllaga (malva...

Femra

Preparat kundėr rrudhave rreth syve

Nëse jeni duke e kërkuar një zgjidhje për rrudhat rreth syve, atëherë...

VIP

Big Mama ngushėllon familjet e viktimave tė Tetovės (Foto)

Këngëtarja shqiptare nga Tetova, Besiana Kasami e njohur më mirë si Big Mama ka...

Shėndetėsia

Ja ēfarė ndodh me trupin nėse ēdo ditė konsumoni fara tė lirit

Ky ushqim me plot të drejtë quhet edhe si superushqim. Farat e lirit janë pjesë...

Dashuri

9 gjėra qė secila grua duhet t’i dijė pėr burrin e saj

 Leximi i gjërave të reja do të duhej t’ju shërbejë si...

Sport
 • “Dora e Hekurt” e UEFA-s ndėr vite pėr klubet shqiptare

  Ka gjithmonë një herë të parë. Vendimi i Komisionit të Disiplinës së UEFA-s për të dënuar Kukësin me humbje në tavolinë 3-0 për shkak të dhunës së...

  Më Shumë
 • Duka tregon nėse do tė ketė kosovarė nė takimin Shqipėri – Serbi

  Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka ka reaguar menjëherë pas lajmit të publikuar se në ndeshjen e kthimit mes Shqipërisë dhe Serbisë tifozë nga Kosova dhe Maqedonia nuk do...

  Më Shumë
 • A do tė largohet Goetze nga Bayerni, tregon Guardiola

  Trajneri i Bayern Mynichut, Pep Guardiola ka konfirmuar se mesfushori Mario Gotze nuk do të largohet nga Allianz Arena. “Mario është një nga lojtarët e mi më të preferuar. Ju e dini  dhe kemi biseduar...

  Më Shumë

Ja vendimi zyrtar i Komisionit tė Disiplinės pėr Kukėsin

Jepet më në fund vendimi për Kukësin. Komisioni i...

1 orë e 41 minuta më parë

Lideri i ri i Prishtinės

Yll Kaçaniku edhe zyrtarisht pjesë e klubit bardhekaltër...

2 orë e 42 minuta më parë

Zhdrella i Ferronikelit

Mentor Zhdrella vendos t’i bashkohet kampionit Katër herë...

2 orë e 46 minuta më parë

Triumfon Arton Ajvazi

Gara Drag Race në automobilizëm Interesim i madh i shikuesve...

2 orë e 49 minuta më parë

Mediat e huaja zbulojnė transferimin e ri tė Sigal Prishtinės

Pas Gjorgji Çekovskit, Yll Kacanikut dhe Gëzim Morinës,...

13 orë e 10 minuta më parë

Pogba nėnshkruan me Patrick

24 vjeçari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me...

13 orë e 47 minuta më parë
Opinione

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Koalicioni PDK-LDK me ditė tė numėruara

Shkruan: Blerim Burjani  Pushteti në kurriz të...

Ja pse nuk mund tė ribėhet LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Një parti që po fundoset LDK-ja Rugoviane...

Lufta e Hillary-s kundėr kapitalizmit tremujor

Shkruan: Edward Luce E vëmendshme ndaj ideve të reja Ajo po...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Zogjtė gjigantė, qė kanė terrorizuar Australinė nė vitin 1920

Zogjtë gjigantë, që ndryshe quhen edhe ‘zogj të vetëtimës’, janë pjesë shumë e rëndësishme e historisë. Ka pasur raporte të ndryshme përgjatë historisë,...

Zogjtė gjigantė, qė kanė terrorizuar Australinė nė vitin 1920

Zogjtë gjigantë, që ndryshe quhen edhe ‘zogj të...

Shtėpia e vrasėsit serik Jeffrey Dahmer

Dahmer ishte punëtor fabrike i cili, pasi që u arrestua në vitin...

Burgu shtetėror nė Misuri

“Vendi më i përgjakshëm në Amerikë”, kjo...

Nata kur ėshtė raportuar pėr shumė raste tė UFO-ve nė Amerikė

Zakonisht, kur njerëzit thirrin për të raportuar në...

Auto&Tech
Yahoo blen sajtin e modės Polyvore

Yahoo ka vendosur të bëjë një tjetër blerje. Kompania njoftoi para disa ditësh se do të blejë kompanisë Polyvore, një biznes shitblerjesh i fokusuar tek moda, që është themeluar...

Më Shumë

Testimi final i automobilit “2017 Mercedes-AMG C63 Coupe”

Ende me një kamuflazh të lehtë, ua paraqesim automobilin...

2 orë e 19 minuta më parë

Aplikacioni qė lejon dėrgimin e mesazheve pa lidhje interneti

Në mars të vitit të kaluar, për herë të parë...

13 orë e 57 minuta më parë

Kina ndėrton super teleskopin

Një radio teleskop, me një sipërfaqe pranuese me dimensione...

15 orë e 14 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
I hedhin njė panine portierit, ja si reagon ai (Video)

Në ndeshjen e kampionatit argjentinas mes Racing Club dhe Belgranos ka ndodhur një episod mjaft i veçantë me protagonist portierin e miqve Juan Carlos Olave. Tifozët kundërshtarë i hodhën një panine...

Më Shumë

Lopa aventuriere ēudit pushuesit nė plazhin e Sarandės (Video)

Një lopë është bërë qendra e vëmendjes...

1 orë e 9 minuta më parë

Modelet e flokėve tė nuseve nė 50 vite brenda 2 minutave (Video)

Në një video të postuar në Youtube tregohen modelet e...

1 orë e 34 minuta më parë

Momenti kur rrėzohen 2 vinēa nė Holandė dhe lėnė 20 tė lėnduar (Video)

Të paktën 20 persona mendohet të kenë marrë...

14 orë e 54 minuta më parë
OK KIDS
Sigurisht nuk e keni ditur!

-Më 1889, mbretëresha e Italisë, Margherita Savoy, porositi një picë, duke shënuar shpërndarjen e parë të saj. -Bishti i një maceje përmban thuajse 10 % të të gjithë eshtrave...

Me Shume

Pse mbeten balonat pa ajėr?

Goma është më e dendur se shumë materiale tjera. Por...

Lulet gjigande me faculeta

Këto lule gjigande me faculeta janë të mahnitshme për...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...