Kosova Sot

Sėmundja e gruas dhe varfėria ia shkatėrrojnė jetėn Hajdinit

Lajme >

Familja 8-anëtarëshe përballet me varfërinë e skajshme Selimi: Jam ankuar në Komunë dhe tek Avokati i Popullit, por askush nuk më ka bërë zgjidhje "Ma kanë ndalë pensionin me...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Aksident ajror nė Nju-Jork, rrėzohet avioni i Luftės sė Dytė Botėrore

Në lumin Hudson, mes Nju-Jorkut dhe Nju-Xhersit, është...

ISIS nė shqip bėn thirrje pėr xhihad gjatė Ramazanit

Një fjalim nga zëdhënësit të Shtetit Islam, i ashtu...

Turner: Anėtarėsimi i Kosovės dhe i Serbisė nė NATO stabilizon rajonin

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Michael Turner,...

24.6 vite burg Kapuranit dhe tatimorėve

Prokuroria e Korçës kërkon dënimin total me 24.6 vjet...

Putin: Hakmarrje e Rusisė pėr mburojėn amerikane nė Evropė

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska nuk ka zgjidhje...

Edhe njėherė nėpėrkėmbet Oda e Zejtarėve

Rishikimi i buxhetit në Gjakovë solli përplasje të...

Sejdiu: Largimi i Gėrvallės, pamje e pahijshme pėr LDK

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka kritikuar mbarëvajtjen e...

Mustafa: Kufiri me Malin e Zi ėshtė aty ku ėshtė nėnshkruar nė Vjenė

Në Kuvendin e Punës së LDK-së, kryetari i kësaj...

1 EURO =

1.11

USD

137.24

ALL

0.76

GBP

1.11

CHF

7.30

CNY

122.53

JPY

74.51

INR

1.55

AUD

3.29

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A i besoni sistemit tė drejtėsisė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

  AKK i kėrkon anulimin e tenderit Ministrisė sė Infrastrukturės

  Agjencia Kundër Korrupsion (AKK),të premtën i ka kërkuar...

  VIP

  Khloe mė seksi se Kim Kardashian (Foto)

  Ajo është një nga familjet më seksi në botë dhe fiton miliona vetëm falë pamjes. Kim mbahet si simbol, por duket se edhe Khloe Kardashian nuk mbetet mbrapa. 31-vjeçarja ishte në qendër të vëmendjes në Las Vegas, teksa zbriti në tapetin e kuq. (Kosova Sot)

  VIP

  Ditė e zakonshme pėr tė, por ta qet flakėn (Foto)

  Emily Ratajkowski me triko dhe xhinse të grisura shkëlqen në qytetin e...

  Shėndetėsia

  Krem nga majdanozi – pse jo?

  Keni probleme me qarkullimin e gjakut, venat e zgjeruara ose celulit – ja zgjedhja e...

  Femra

  Kėshtu mund t’i zgjeroni kėpucėt e ngushta

  Me siguri secila prej jush së paku një herë ka hasur në problemin e...

  VIP

  Zbulohet e dashura e Brunos (Foto)

  Këngëtari i hitit ‘Ajo’, Bruno, duket se e ka gjetur dashurinë e...

  VIP

  Kastro Zizo “zgjohet” me njė tatuazh gjigand (Foto)

  Kantautori Kastro Zizo ka vendosur të mos lë pjesë të trupit pa bërë...

  Shėndetėsia

  Vetitė shėruese tė bimės, pėr tė cilat nuk jemi aspak tė vetėdijshėm

  Mjekësia alternative qepën e re e konsideron me vlerë të pabesueshme dhe si...

  Dashuri

  5 arsye pėrse tradhtojmė

  Si është e mundur që dikush që është i lumtur në...

  Sport
  • Publikohet kėnga e Euro 2016, klipi hapet me flamurin kuqezi (Video)

   Pak ditë para fillimit të Europianit është publikuar në kanalin “Youtube” edhe videoklipi që do të çelë turneun më të madh futbollistik në kontinent. Kënga e David...

   Më Shumë
  • Ferdinand e zbulon ish idhullin e Januzajt (Video)

   Rio Ferdinand e ka zbuluar ish idhullin e Januzajt dhe shumë lojtarëve tjerë te United. Ravel Morrison ishte dikur idhuj i disa lojtarëve te United. Por Morrison po shuhet si futbollist pasi që nuk e ka kulturën e...

   Më Shumë
  • UEFA zbulon 11-shen mė tė mirė qė ka drejtuar Mourinho (Foto)

   UEFA ka publikuar një formacion 4-3-3 me lojtarët më të mirë që ka drejtuar në karrierën e tij, Jose Mourinho. Formacioni është i kombinuar me lojtarë të Chelseat, Interit, dhe...

   Më Shumë

  Cleveland nė finalen e madhe

  Vendi i të mëdhenjve është në finale, për të...

  Trajneri i Rumanisė: Shqipėria e fortė, ja kush e Europianin

  Trajneri i Rumanisë, Anghel Iordanescu është intervistuar nga...

  Ibra vendos pėr tė ardhmen

  Zlatan Ibrahimoviq ka thënë se ai e ka marrë vendimin për...

  Kotori, sfida e radhės pėr automobilistėt tanė

  Bardhyl Canolli, Valdet Krasniqi, Naim Dashaj, Përparim Dushi, Blerand...

  Manēa dhe Real-i, klubet mė tė vlefshme tė Evropės

  Manchester United dhe Real Madrid janë skuadrat me më shumë...

  Mourinho: Ka diēka mistike dhe romantike nė kėtė skuadėr

  Strategu portugez më në fund prezantohet te “Djajtë e...

  Opinione

  Trumpizmi “Made in Europe”

  Shkruan: E.J. Dionne Jr. Injorimi i rrezikut nga kandidati...

  Heroi i heshtur

  Shkruan:  Sylejman Krasniqi Për herë të parë...

  Llojet dhe ndryshimet nė Kushtetutė

  Shkruan:Ali Hertica Sot mund të mbështetemi mbi materialet më...

  Njohje e vonuar e presidentit Rugova nga "ēlirimtarėt" apo degradimi i familjes Rugova?!

  Shkruan: Florim Zeqa Njerëzve të mëdhenj me kalimin e...

  Dossier

  Shkrim botuar nė Francė, nė vitin 1653: Kush ishte Gjergj Kastrioti?

  Prifti, At Nicolas Caussin, ka lindur në vitin 1583 në qytetin francez të Troyes. Ndërroi jetë në 1651. Dy vite më vonë, më 1653, u publikua libri i tij me titullin “Oborri i shenjtë i At...

  Planeti X

  Zbulimi nė Brazil qė, pėr nga rėndėsia, mund tė matet me piramidat egjiptiane

  Një grup arkeologësh, të udhëhequr nga finlandezi Martti Pärssinen, kanë bërë një zbulim të rëndësishëm në Brazil, në Amazone, por ende thuajse askush nuk është...

  Zbulimi nė Brazil qė, pėr nga rėndėsia, mund tė matet me piramidat egjiptiane

  Një grup arkeologësh, të udhëhequr nga finlandezi Martti...

  Prodhohet ora mė e saktė deri mė tani

  Shkencëtarët kanë zbuluar një orë e cila...

  Policėt rrėfejnė pėrvojat e tyre mė tė frikshme

  Të jesh polic, dmth të kesh punë me turli njeriu dhe jo...

  Njė qytet australian pushtohet nga 100,000 lakuriqė

  Bejtmans Bej në Nju Sauth Uells është pushtuar nga një...

  Auto&Tech
  “2017 Mercedes-Benz C300 Coupe”

  Portlandi është një qytet në rritje, sidomos në dhjetë vjetët e kaluar. Përpos se është një qytet me shumë risi,është një vend shumë i bukur edhe për ta prezantuar...

  Më Shumë

  Ky ekran i pėrthyeshėm mund tė bėjė telefonat inteligjent tėrheqės pėrsėri

  Telefonat inteligjent janë bërë të mërzitshëm....

  "Peugeot 3008" ėshtė njė "Crossover"

  Vendimi i kompanisë ta ndryshojë qëllimin e automobilit të...

  "2017 Porsche Panamera", vozitja e parė

  Gungaçi nga Zufenhausen-i, po ashtu i njohur ndryshe edhe si...

  KOSOVA SOT TV
  Kjo ėshtė reklama mė raciste qė mund tė shihni (Video)

  Kjo reklamë ka shkaktuar tronditje në rrjetet sociale, edhe pse në Kinë, aty ku është shfaqur, duket se nuk ka shqetësuar autoritetet. Reklama e një kompanie detergjentësh është cilësuar...

  Më Shumë

  Shikoni ēfarė i ndodh kėsaj gruaje duke bėrė ski nė det (Video)

  Mund të jesh për qejfin tënd duke bërë ski në det...

  Sportistėt kėrcejnė si karkaleca (Video)

  Shikojeni videon e këtyre sportistëve me ADN të...

  Shoferit nga Klina, i del gjarpri nga vetura (Video)

  Në një xhirim të postuar në rrjetet sociale, shihet se si...

  OK KIDS
  Ja e pėrbashkėta e tė gjitha gjallesave

  Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për energjinë e cila është e nevojshme për të jetuar dhe për t’u rritur, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Ato të gjitha qesin...

  Me Shume

  Kafshėt mė tė shpejta

  Disa nga këto fluturojnë lart në ajër, ndërsa disa...

  Sigurisht nuk e keni ditur

  - Hartat e para gjeografike janë bërë nga babilonasit, rreth...

  Martiri I Koshares

  Shkruan: Flamur Shala Martiri I Koshares Salih...

  >