Kosova Sot

Rreziku 450 milionėsh debatohet nė Kuvend

Lajme >

Mirëpritet realizimi i nismës së deputetes së pavarur, Margarita Kadriu  Të enjten do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, ndërkaq si pikë e veçantë e rendit të ditës...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Masakėr nė Pakistan, vriten 59 studentė nė njė shkollė ushtarake

59 kadetë dhe një roje sigurie kanë mbetur të vrarë...

Beteja pėr Mosulin, ISIS bėn rezistencė tė fortė

Koalicioni ushtarak që po përpiqet të çlirojë...

Türel: Nuk ka dyshime pėr sulm terrorist ende

CNN Turk i cili ishte duke e intervistuar live  kryetarin Menderes Turel...

Pamje nga shpėrthimi i fuqishėm nė Antalia, 10 tė plagosur(Foto/Video)

Një shpërthim i fuqishëm që ka tronditur Antalyan sot...

Tronditet Turqia nė orėt e para tė mėngjesit,ja ēfarė po ndodh (Video)

Një shpërthim ka dridhur parkingun e vetura të Odës...

Digjet makina nė mes tė Tiranės (Video)

Një makinë është përfshirë nga flakët...

Aksident nė Prishtinė,vetura del nga rruga

Mbrëmë pas mesnatës ka ndodhur një aksidente komunikacioni...

Rreziku 450 milionėsh debatohet nė Kuvend

Mirëpritet realizimi i nismës së deputetes së pavarur,...

1 EURO =

1.09

USD

133.10

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

7.37

CNY

113.61

JPY

72.77

INR

1.43

AUD

1.43

TRY

3.99

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Lidhjet kriminale amnistojnė pushtetarėt

   Politikanët, mburojë e krimit Privilegjet e filluara nga misioni...

   VIP

   Ēifti i lumtur (Foto)

   Chrissy Teigen dhe John Legend janë dukur për mrekulli në aeroportin e Londrës, nga ku po ktheheshin në Los Anxhelos,transmeton gazeta Kosova Sot. Ata kanë kaluar kohë kualitative në Londër, ku kanë shkuar për performancen e John Legend-it në ‘X Factor’-in e mbajtur të dielën dhe duket se Chrissy Teigen nuk e ka pasur ndërmend që të pushojë së dukuri bukur për as edhe një moment, meqë ka tërhequr vëmendjen e...

   VIP

   Talenti i Kim-it (Foto)

   Kim Kardashian ka thënë se ka talent për t’i bërë njerëzit...

   Femra

   Preparati pėr zbardhjen e fytyrės dhe largimin e rrudhave

   Janë të shumta femrat që kanë probleme me lëkurë, dhe për...

   Shėndetėsia

   Metoda me limonėt e ngrirė, qė ju ndihmon kundėr sėmundjeve

   Limoni është shumë i shëndetshëm dhe i shkëlqyeshëm si preventiv...

   Shėndetėsia

   Shprehitė e mėngjesit qė ju ndihmojnė tė jeni tė fortė dhe tė shėndetshėm gjatė vjeshtės

   Zgjoheni me shpejtësi nga shtrati në mëngjes, pini kafenë me shpejtësi,...

   Dashuri

   Testi qė tregon a do tė ndaheni me partnerin, apo jo

   Ekspertja e çifteve, Kate Wray, ka përpiluar një test të thjeshtë, i...

   VIP

   Divorcohen modelja kosovare dhe ish portieri i Manchesterit(Foto)

   Ish-portieri i njohur i skuadrës së futbollit Manchester United, danezi Anders Lindegaard...

   VIP

   Lodhet nga zhveshja, vishet Enca (Foto)

   Këngëtarja Enca Haxhia po vazhdon me  koncertet e saj edhe pse sezona e verës...

   Sport
   • Veteranėt e NBA-sė

    Vitet kalojnë, por ata vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes sepse klasin e kanë me bollëk madje u tepron. Janë të shumta skuadrat e NBA-së që kanë në ekipin e tyre...

    Më Shumë
   • Kampioni qė nuk pėrkrahet nga askush!

    Xhoxhaj mendon të boksojë për një shtet tjetër  Boksi është njëri nga sportet më me traditë në Kosovë. KB Prishtina ka lënë gjurmë në ish-Jugosllavi, derisa...

    Më Shumë
   • Deri kur nė lloē?

    Viti i ardhshëm shpresohet të sjellë investime në infrastrukturë Nëse në Evropë shohim duke u zhvilluar ndeshjet e futbollit në fusha te gjelbra, tek ne po ndodh e kundërta,shkruan gazeta Kosova...

    Më Shumë

   Dy ish sulmuesit e Kombėtares nė garė pėr pėrzgjedhės tė U21

   Erjon Bogdani dhe Alban Bushi, dy miq të mirë, janë në...

   Katastrofė pėr Diaby, pėson tjetėr lėndim tė rėndė

   Abou Diaby ka pësuar një tjetër lëndim dhe do të...

   Chelsea kėrkon mesfushorin kroat

   Chelsea është në garë për mesfushorin Milan...

   Befason Majlinda Kelmendi: Ja pse kurrė nuk kam shkuar nė diskotekė

   Kampionia e botës xhudo Majlinda Kelmendi e ftuar në emisionin...

   E pabesueshme: Ja pas sa viteve Anglia ka njė kandidat pėr Topin e Artė (Foto)

   Jamie Vardy është njëri nga 30 kandidatët për Topin e...

   Shqiptari Fabian Duro mahnit lojtarėt e Bayernit (Video)

   Ata janë yje të futbollit botëror, por një shqiptar i ka...

   Opinione

   Votuesit nė Shqipėri dhe nė Kosovė nuk i gėlltisin mė pehlivanllėqet e politikanėve tė tyre

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Politika është mashtrim pasi ajo...

   Pse ‘sulmet tinėzare’ tė Trump-it nuk do ta mposhtin Shtetin Islamik

   Pjesa më e madhe e qeverive do të ishin të lumtura sikur SHBA-ja...

   Enver Hoxhaj nuk foli nė emėr tė Kosovės!

   Në këtë shkrim nuk do ta mbroj Edvin Kristaq Ramën, jo...

   Dossier

   Konti Gjuriē Vladani, historia e nipit aristokrat tė Skėnderbeut

   Skënderbeu u besonte dy nipërve momentet më të rëndësishme të betejave të tij, që ai kishte zhvilluar kundër ushtrisë osmane. Tre Aranitët e famshëm, Moisi Golemi, Muzaka i...

   Planeti X

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na shkojnë në mendje, kur flitet për dukuritë paranormale, megjithatë ka shumë fakte, që nuk i keni ditur për këtë dukuri...

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na...

   'Exomars' mund tė ketė shpėrthyer pas futjes nė atmosferėn e Marsit

   Duket që roboti për aderim 'Schiaparelli' është...

   Misteri qė e rrethon objektin e gjetur nė Rumani

   Një objekt i çuditshëm alumini ishte zbuluar në Rumani...

   Shkencėtarėt: Energjia e errėt nuk ndikon nė zgjerimin e universit

   Gjatë dy dekadave të fundit, shkencëtarët e kanë...

   Auto&Tech
   AT&T blen Time Warner pėr 85.4 miliardė dollarė

   Është zyrtare – AT&T ka njoftuar se do të blej Time Warner për një shifër rekorde prej 85.4 miliardë dollarësh, në para të gatshme dhe stoqe. Kjo lëvizje i jep kontroll njërit...

   Më Shumë

   iPod mbush 15 vjet

   Pesëmbëdhjetë vjet më parë, më 23 tetor 2001,...

   A keni ditur kėtė sekret nė iPhone?

   Me iPhone 7 i cili është diku 6.7cm i gjerë, mund të...

   Lajme tė mira pėr ata qė kanė Galaxy Note 7

   Samsung do t’ua shesë poseduesve të Note 7 50% më...

   KOSOVA SOT TV
   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të jetesës dhe fiksimin pas garave të shpejtësisë, postoi sërish një video online. Një vit pasi Mara Bagdasaryan u përfshi në...

   Më Shumë

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   Nuk ka duar, ja si ushqehet vogėlushja (Video)

   Në këtë video do të shihni se si një vajzë e...

   OK KIDS
   15 aktivitete shkencore pėr tė zbavitur fėmijėt

   Kemi thënë që fëmijët janë të gjithë shkencëtarë sepse ata njihen me natyrën dhe çdo fenomen te saj për herë të parë, ndaj kurioziteti i tyre është i...

   Me Shume

   A e dini se cilat shtete bėjnė pjesė nė Amerikėn qendrore

   Amerikën e përbëjnë 54 shtete, këtë e...

   Thėnie tė menqura pėr fėmijė

   S'është vështirë të bëhesh baba, por...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >