Kosova Sot

Identifikohet njė i dyshuar pėr vrasjen nė Parkun e qytetit

Lajme >

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arritur të identifikojë një person si të dyshuar të mundshëm për rastin që ka ndodhur në Parkun e qytetit, dhe se është duke punuar...

I heq burkinin "myslimanes", ja si reagojnė britanikėt (Video)

Në Britaninë e Madhe nuk ka pasur asnjë ndalim për...

Dhjetė pengmarrjet mė tė famshme nė histori (Foto)

Praktika e pengmarrjes është shumë e lashtë, dhe ajo...

VV: Ne asnjėherė nuk kemi bėrė aksione natėn dhe pa praninė e medieve

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në rrjetin...

Firmat turke nė Maqedoni: Nuk kemi asnjė lidhje me Gylenin

“Nuk kemi kurrfarë lidhje me imamin Fetulla Gylen”,...

SHBA: Tė marrin fund luftimet turko-kurde

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbajtur qëndrim rreth...

Identifikohet njė i dyshuar pėr vrasjen nė Parkun e qytetit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arritur të...

Labinot Tahiri mesazh prekės pėr nėnat e djemve tė vrarė (Foto)

Këngëtari kosovar, Labinot Tahiri përmes një statusi...

Nis asfaltimi i rrugės Hani i Elezit - Gorancė – Glloboēicė

Ka nisur sot asfaltimi i rrugës që ka një gjatësi 5.28...

1 EURO =

1.12

USD

135.80

ALL

0.85

GBP

1.09

CHF

7.46

CNY

114.13

JPY

75.06

INR

1.48

AUD

3.30

TRY

4.10

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet tė votohet marrėveshja e demarkacionit nga deputetėt me 1 shtator?

 • Po
 • Jo

   FDH: Nė Mushtisht u penguan lėvizja e lirė e liritė fetare

   Fondi për të Drejtën Humanitare Kosovë (FDH Kosovë)...

   VIP

   I kthehet realitetit (Foto)

   Gisele Bundchen është dukur e thjeshtë derisa është përgatitur që të kthehet në shtëpi pas paraqitjes në Lojërat Olimpike   Gisele ka mahnitur me fustan të shkëlqyer metalik me mëngë të gjata derisa po ecte për ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike në Rio, por ajo është përgatitur për largim nga shteti të shtunën, pas Lojërave, ndërsa është dukur mjaft e thjeshtë,...

   VIP

   Diva e artė (Foto)

   Britney Spears është kthyer në skenën e MTV VMA për herë të...

   Shėndetėsia

   Antibiotiku natyral qė forcon imunitetin

   Borziloku (lat. Ocimum basilicum) është bimë me aromë, me gjethe të...

   Femra

   Pesė stile tė lezetshme pėr flokė tė gjatėsisė mesatare (Foto)

   Flokët e gjatësisë mesatare zakonisht njihen si flokë universal. Pra,...

   VIP

   E pranon Armina Mevlani: Po kam quka! (Foto)

   Modelja e njohur shqiptare Armina Mevlani vazhdon të përflitet për format e saj...

   VIP

   Vajza e Eminės ėshtė rritur, ja si duket sot (Foto)

   Vogëlushja e modeles me origjinë shqiptare Emina Cunmulaj, Ella Faria tashmë...

   Shėndetėsia

   Tri lloje tė ēajit qė e mundin stresin!

   Situatat stresuese janë të pashmangshme, e stresi i grumbulluar mund të...

   VIP

   Ēfarė i dhuroi Sinani Andrrės nė pėrvjetorin e parė tė martesės?! (Foto)

   Andrra Destani ka zbuluar dhuratën që bashkëshorti i saj Sinan Hoxha I ka...

   Sport
   • Zyrtare: Valdet Rama bėhet me skuadėr tė re

    Mesfushori kosovar, Valdet Rama është transferuar te skuadra gjermane e Wuzburger Kickers. E cila militon në Bundesligën 2. Lajmi është konfirmuar nga trajneri i kësaj skuadre, Bernd Hollerbach i cili nuk...

    Më Shumë
   • Ancelotti mė 2 shtator nė Shqipėri

    Trajneri i Bajernit të Mynihut, Carlo Ancelotti më 2 shtator do të udhëtojë drejt Tiranës për të promovuar librin e tij. Tekniku italian do të ketë një takim special me kryeministrin Edi Rama...

    Më Shumë
   • Certifikohen 34 trajnerė

    Me organizim të Federatës së Volejbollit të Kosovës është mbajtur kursi për trajnerë të volejbollit. Gjatë këtyre ditëve ka ligjëruar instruktori i FIVB-së, Gustavo...

    Më Shumë

   "Viktima" e parė e Mustafit te Arsenali

   Nënshkrimi i Shkodran Mustafit me Arsenalin e ka bërë edhe...

   Zyrtare: Katėr skuadra kosovare nė Ligėn Ballkanike

   KB Trepça do të jetë skuadra e katërt kosovare që do...

   Ish-mjeku i Juventusit, tashmė pjesė e Kombėtares shqiptare (Foto)

   Në prag të miqësores kundër Marokut dhe ndeshjes së...

   Maradona telashe nė aeroport, pėrdor pasaportė tė falsifikuar (Foto)

   Ish-futbollisti i njohur Diego Maradona është sërish në...

   Emocionuese, lojtari qan si fėmijė nė ndeshjen e fundit me Sportingun (Video)

   Futbollisti i Sportingut të Lisbonës, Islam Slimani nuk i ka...

   Kėto janė ēmimet e biletave pėr dy ndeshjet e Kombėtares

   Kombëtarja shqiptare ditën e sotme nis grumbullimin e lojtarëve...

   Opinione

   Kampanja frikėsuese e Sarkozy-t

   Shkruan: Dominique Moisi Trimërohet nga mungesa e popullaritetit...

   1 Shtatori, dita "D" e Demarkacionit!

   Shkruan: Florim Zeqa Dita e 1 shtatorit 2016 do të mbahet gjatë...

   Qeveria kuslinge tė tėrhiqet

   Shkruan: Reshat Badallaj- Zhuriani Qeveria kuislinge e Republikës...

   Demarkacioni kosovar, jugu i Shqipėrisė dhe impotenca e Akademive tė Shkencave

   Nga: Ben Andoni Do edhe pak ditë që Kosova të votojë...

   Dossier

   Kur Stalini i tha delegacionit jugosllav: Gėlltiteni Shqipėrinė!?

   Në takimin e 10 shkurtit 1948 midis delegacionit jugosllav dhe atij sovjetik, të cilave ju prinin Eduar Kardeli dhe Josef Stalini, u shtrua çështja e zhvillimeve në Shqipëri. Stalini ishte i njohur në detaje me...

   Planeti X

   Del nė shesh obduksioni ndaj alienėve nė vitin 1969

   Në vitin 1969, në shtetin Sverdlovski ishte raportuar se një UFO ishte rrëzuar. Ishte menduar se ajo ishte përplasur dhe se ishte rregulluar nga forcat e armatosura ruse. Ishte zbuluar një video dhe një...

   Del nė shesh obduksioni ndaj alienėve nė vitin 1969

   Në vitin 1969, në shtetin Sverdlovski ishte raportuar se një UFO...

   NASA vėren njė objekt tė ēuditshėm, qė sillet pėrreth tokės

   Një objekt i çuditshëm, që duket si një...

   Shenjat se personi i vdekur ėshtė pranė jush dhe tenton tė komunikojė me ju

   Aroma e tyre Kur shpirti i personit të dashur është në...

   A do ta ndėrtojmė ndonjėherė sferėn e dyson-it?

   Ndërtimi i sferës së Dyson-it - topit gjigant të...

   Auto&Tech
   BT dhe Nokia nisin kėrkimet pėr brezin e ri tė internetit 5G

   Dy gjigantët e teknologjisë BT dhe Nokia kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për nisjen e hulumtimeve për zhvillimin dhe testimin e brezit të ri të internetit, 5G. Pavarësisht që...

   Më Shumë

   Mos e bėni kėtė nė veturė ose do tė vdisni!

   A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në...

   Tė ka rėnė telefoni nė ujė? Ja zgjidhja (Foto)

   Nëse telefoni të është lagur, ekzistojnë disa metoda...

   Me Lift, orėn tuaj smart mund ta karikoni edhe nė ajėr

   Lift quhet sistemi i vetëm i ndërtuar deri tani i cili mund të...

   KOSOVA SOT TV
   Parashutisti transmeton live vdekjen e vet nė Facebook (Foto/Video, +18)

   Parashutisti italian i cili vdiq në Alpe duke u lëshuar nga parashuta, kishte xhiruar gjithë ngjarjen. Armin Schmeider 28-vjeç u kishte thënë miqve të vet në rrjetin social: “Sot do të...

   Më Shumë

   Burri para striptistes, shikoni ēfarė i bėn gruaja (Video +16)

   Kjo video është kthyer menjëherë në hit dhe...

   Kamerat kapin momentet shokuese kur nėna abuzon fizikisht me djalin (Foto/Video)

   Një burrë i cili dyshonte se gruaja e tij po abuzonte fizikisht me...

   Dy vajza masakrojnė njėra-tjetrėn nė mes tė rrugės (Video)

   Një video e plasuar në internet tregon një sherr të...

   OK KIDS
   Shikoni se ēfarė ndodhė kur e shtrydhni njė peshqir tė lagur nė hapėsirė (Video)

   Bota e shkencës është duke bërë eksperimente të ndryshme,raporton Gazeta  Kosova Sot Online. Në këtë eksperimente që është bërë shihet se si gjërat në...

   Me Shume

   Gjithqka qė duhet tė dini pėr Australinė

   Fakte interesante për Australinë, që duhet ti dini ju sjell...

   20 fakte qė nuk i keni ditur

   Këto janë disa nga faktet të quditshme që vë bast...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >