Kosova Sot

Legjendat pėr Drinin e Bardhė qė ‘ha’ ēdo vit nga dy kurbanė

Lajme >

Gashi: Lumi Drin ka forcë të madhe dhe është i hidhëruar Në Drinin e Bardhë, sipas njërës nga legjendat e shumta çdo vit mbyten nga dy vetë. Plaku Ahmet Berisha për "Kosova...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Punėtori nė bashkėpunim me shokun e tij grabisin kazinon nė Shtime

Policia e Kosovës përmes një komunikate tregon se...

Kryeministri Isa Mustafa takoi sekretarin e OKB-sė

 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka...

Me veturė zyrtare nė plazhin e Shėngjinit (Foto)

Veturat zyrtare  jo rrallë herë keqpërdorën nga...

Lekaj pėr vdekjen e Don Gjergj Gjergjit: U shua njė atdhetarė i madh i kombit

Deputeti dhe shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në...

Kryeministri kėrkon nga Ban Ki-moon vazhdimin e pėrkrahjes pėr Kosovėn

Isa Mustafa ka kërkuar nga Sekretari i Kombeve të Bashkuara vazhdimin...

Liderėt shqiptarė ngushėllojnė familjen e piktorit tė shquar Gjelosh Gjokaj (Foto)

Ka ndërruar jetë sot akademiku i njohur shqiptar Gjelosh Gjokaj rreth...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.87

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

113.48

JPY

74.88

INR

1.47

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Londra, Parisi dhe Uashingtoni kėrkojnė njė mbledhje tė Kėshillit tė Sigurimit

   Britania e Madhe, Franca dhe SHBA-ja kërkuan sot një mbledhje...

   VIP

   Ariana Grande "djeg" skenėn nė Las Vegas(Foto)

   Ariana Grande ka aftësi që me talentin e saj ta “djeg” skenën. Ndoshta kjo është arsyeja pse Ariana Grande kishte veshur një pallto të Zjarrfiksëve për të performuar në skenën e Festivalit e Muzikësnë Las Vegas, shkruan dailymail, transmeton “Kosova Sot Online”. Ajo me stilin e veçantë kishte kombinuar pantallona të zi me çizme me take të lartë, e gjithë kjo kombinuar me pallton e verdhë. (Kosova...

   VIP

   Adriana e trondit Milanon me linjat seksi (Foto)

   Adriana ka çmendur t gjithë në gala mbrëmjen në Milano. Raporton Gazeta...

   Shėndetėsia

   Shprehia qė parandalon aromėn e keqe nga goja

   Aroma e pakëndshme nga goja gjatë mëngjesit lajmërohet shpesh, e...

   Femra

   Ekspertėt tregojnė metodat e dėshmuara pėr "shfryrjen" e fytyrės

   Nëse jeni të dëshpëruar se nuk keni fytyrë të vogël dhe nuk keni...

   Dashuri

   Tri lloje tė vajzave qė duhen shmangur

   Për disa meshkuj, pothuajse secila vajzë është e mirë deri kur të...

   Shėndetėsia

   Ilaē pėr gjithēka: Recetat ku kaēja ofron shėrim

   S e kaçja është diçka që ofron shumë nga vetja e saj, e kanë...

   VIP

   Getinjo nė dietė?(Foto)

   Reperi kosovar Getinjo ka ndarë një foto me fansat në instagram duke...

   VIP

   Enca tregon linjat seksi (Foto)

   Këngëtarja Enca Haxhia ka publikuar një foto në Instagram ku ekspozon veshjen...

   Sport
   • Lajm i keq pėr Kosovėn:Ja cili mesfushor sapo refuzoi Pėrfaqėsuesn e Kosovės(Foto)

    Përparim Hetemaj ka vendosur të qëndrojë në ekipin kombëtar të Finlandës. Mesfushori i lindur në Kosovë, ka vendosur të mbetet të Finlanda, duke refuzuar Përfaqësuesen e...

    Më Shumë
   • Sulltan Erdogani nė Gostivar, stadium me emrin e tij

    Një ministër në Qeverinë e Shkupit, bashkë me kryetarin e komunës së Gostivarit, Nevzat Bejtën, sot në fshatin Banjicë e Epërme, me një ceremoni solemne kanë bërë hapjen e...

    Më Shumë
   • Shaqiri ka njė mesazh pėr tifozėt

    Xherdan Shaqirit ka falënderuar tifozët për mbështetjen pavarësisht rezultateve të skuadrës Anësori shqiptar Xherdan Shaqiori, u rikthye të luajë pas më shumë se një muaji. Ai u...

    Më Shumë

   Ky mesazh i Granit Xhakės i ka emocionuar tė gjithė(Foto)

   Granit Xhaka ka treguar skuadrën e parë dhe ka falënderuar...

   Befasohet Interi

       Interi nuk ka mundur të marrë më shumë...

   Celina nuk ka tė ndalur, shėnon kundėr skuadrės sė Rashicės (Video)

   Bersant Celina ka shënuar një tjetër gol në kampionatin...

   Marek Hamsik e bėn pėr herė tė 100-tė (Foto)

   Marek Hamshik ka shënuar golin e dytë për Napolin në...

   Lajm shumė i keq pėr Pėrfaqėsuesen e Kosovės(Video)

   Lajm shumë i keq për Përfaqësuesen e...

   Marquez fiton nė Aragon

   Fitore me aromë titulli për  Marc Marquez. Në Aragon...

   Opinione

   Ēka dėshiron nė tė vėrtetė Angela Merkel?

   Shkruan: Daniela Schwarzer KANCELARJA GJENDET NË NJË PRESION...

   Kisha serbe dhe gjenialiteti ynė mahnitės

   Shkruan: Liri Loshi Presidenti më tepër po nxit konflikti, sesa po...

   Na e lanė kopilin te dera?!

   Shkruan: Binak Maxharraj Kishës Ortodokse Serbe nuk duhet në...

   Kriza e lidershipit evropian

   Shkruan: Guy Verhofstadt Samiti që duhej të ishte pasqyrë e...

   Dossier

   Arrestimi pėr florinjtė pas luftės, si u gjet e masakruar shoqja e Nexhmijes?

   KRYQËZIMI I PAMËSHIRË I VAJZËS SË RE NGA KOMUNISTËT Nëna ia ruajti dhëmbët e saj që ia kishin shkulur me forcë Çuditërisht, lista e të kryqëzuarve, që kishin...

   Planeti X

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive paranormale, një objekt i paidentifikuar fluturues ka kaluar pranë sistemin tonë të brendshëm diellor më herët gjatë kësaj jave dhe ka...

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive...

   Njujorkezėt frikėsohen nga njė UFO ala “Star Wars”

   Një njeri dhe e dashura e tij besojnë se kanë kapur një UFO...

   Malet, qendra tė fenomeneve paranormale

   Ka shumë vende në botë, ku duket se në vazhdimësi...

   Zbulimi i ri sfidon ēdo gjė qė dimė pėr Tokėn

   Një studim i ri, i publikuar më herët, këtë javë,...

   Auto&Tech
   Ja pse nuk duhet tė publikoni biletėn e avionit nė rrjetet sociale

   A ju ka ndodhur t’i bëni fotografi biletës suaj të avionit kur jeni në aeroport e më pas ta postoni në Facebook ose Instagram për t’i treguar botës që po shkoni në një udhëtim?...

   Më Shumë

   Njė airbag i ri pėr mbrojtjen e kokės nė formėn kaskės (Video)

   Për ata që nuk kanë dëshirë të mbajnë...

   Microsoft mė nė fund po sjell aplikacionet Desktop tek Windows Store

   Windows Store fillimisht u lançua së bashku me Windows 8 gati...

   Si t'a hapni derėn e veturės kur i keni harruar ēelėsat brenda (Video)

   Edhe pse rrallë, ndodhë që secili nga ne mund t'i...

   KOSOVA SOT TV
   ‘Fantazma’ rrėzon gjėra nga raftet e dyqanit (Video)

   Në një dyqan në Barnsley të Anglisë, janë filmuar momentet e rrëzimit të gjësendeve nga raftet, që po dyshohet se janë bërë nga një fantazmë. Madje, në këtë...

   Më Shumë

   Vajza e goditur nga rrufeja varroset e gjallė, ja ēfarė ndodh mė vonė (Foto/Video)

   Një vajzë adoleshente  e cila rrugës duke shkuar në...

   Ja si hakmerret e dashura kur e zbulon se i dashuri po e tradhton (Video)

   Bjondia seksi ka zbuluar se i dashur i saj po e tradhton, raporton Gazeta...

   Ja si e shuan etjen maca dembele (Foto/Video)

   Një mace dembele e shtrirë në dysheme është aq...

   OK KIDS
   Sa palė rroba i marrin astronautėt kur nisen nė misione hapėsinore?

   Misionet hapësinore zgjasin me muaj të tërë, andaj qëndrimi në anije kozmike për një periudhë kaq të gjatë, pa i ndërruar rrobat, është një gjë e tmerrshme,raporton...

   Me Shume

   Ja pse fėmijėt nuk duhet tė pėrdorin pajisjet teknologjike

   Fëmijët nën 2 vjeç kurrë nuk duhet të...

   Pse insektet janė njė mrekulli inxhinierike?

   Insektet zgjidhin disa nga problemet e krisura biologjike thotë Dr Gregory...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >