Kosova Sot

Kaēaniku: Arkės sė shtetit i mungojnė 3.5 miliardė euro

Lajme >

Kosova oazë e kntrabandës dhe evazionit fiskal Qeveria hesht raportet për informalitetin deri 38 për qind  "Mosinteresimi për këtë evazion të rëndë fiskal dëshmon për...

23 orë e 49 minuta më parë

Princi i Arabisė jep pėr bamirėsi 28,8 miliardė euro

Princi miliarder i Arabisë Saudite,  Alwaleed bin Talal do të...

8 orë e 30 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Kinė, ligji i ri pėr sigurinė kibernetike

Kina ka miratuar një ligj të ri të mërkurën mbi...

7 orë e 53 minuta më parë

Festohet 239-vjetori i Pavarėsisė sė SHBA-ve

Pallati i Brigadave priti sot krerët më të lartë të...

8 orë e 1 minuta më parë

Kush ishte gjermani i vetėm qė refuzoi tė pėrshėndeste Hitlerin?

E miratuar nga Partia Naziste në vitin 1930, thënia e famshme...

8 orë e 21 minuta më parë

Vdiq Nicholas Winton, shpėtuesi i 669 fėmijėve nga kampet e pėrqendrimit

Sër Nicholas Winton, i konsideruar si “Schindleri britanik”...

8 orë e 25 minuta më parë

Mediat serbe: Kosova me kod telefonik 383 me fusnotė

Sipas burimeve të “Blic”, thuhet që Telekomi i...

8 orë e 26 minuta më parë

Princi i Arabisė jep pėr bamirėsi 28,8 miliardė euro

Princi miliarder i Arabisë Saudite,  Alwaleed bin Talal do të...

8 orë e 30 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.62

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.87

CNY

136.53

JPY

70.39

INR

1.45

AUD

2.98

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
Elita
VIP

Rikthehet Arilena? (Foto)

 Këngëtarja dhe fituesja e X FACTOR ALBANIA 2, Arilena Ara, ka vendosur të rikthehet pas një kohe jo shumë të gjatë transmeton Kosova Sot. Së fundmi ajo po poston foto nëpër rrjete sociale ku shihet duke e xhiruar këngën 'Vegim'. Pritet të shohim suksesin e këngës. (Kosova Sot)      

Femra

Veshjet, tė cilat krijojnė pėrshtypjen sikur keni linja tė pėrsosura trupore

Nëse nuk keni linja të përsosura trupore, atëherë mund t’i krijoni...

VIP

Publikohet 'te ti' nga Dafina (Video)

Dafina ka publikuar më në fund këngën më të re të titulluar...

VIP

Gjon Karrica sjell 'Virgjėreshėn' (Video)

‘E du një virgjëreshë’ është kënga e radhës e...

Shėndetėsia

7 arsye pėr njė konsumim mė tė madh tė fikut

Fiku, pema e parajsës, e cila të përtërin, të forcon, ta ruan...

VIP

Kim zbulon sekretin pėr tumorin nė tru tė Kyliet

Njëra ndër femrat më seksi në botë, Kim Kardashian ka zbuluar një...

VIP

Meda sjell baladėn 'Kurrė mos thuaj kurrė' (Video)

Meda ditë në parë ka publikuar këngën ‘Çika jeme’,...

Dashuri

Frazat e duhura dhe tė ndaluara, pas aktit seksual

Momentet më të bukura të jetës sonë janë gjithashtu edhe më...

Sport
 • UEFA i heq kufizimet, tani PSG merkato pa limite

  Paris Saint Germain nuk do të ketë më kufizime në merkato. Uefa vendosi të heqë zyrtarisht barrierën e fair-play financiar për klubin francez, që nga tani e mbrapa do të jetë i lirë të...

  Më Shumë
 • Chelsea me ofertė speciale pėr Pogban

  Sipas lajmeve të fundit nga mediat, mësojmë se Chelsea ka bërë një ofertë pothuajse të parefuzueshme për shërbimet e mesfushorit të Juventusit, Paul Pogba, pasi ka ofruar 50 milionë euro...

  Më Shumë
 • Turan shumė pranė Barcelonės?

  Sipas raporteve më të fundit që arrijnë nga mediat sportive, mësojmë se mesushori i Atletico Madridit, Arda Turan është pranë transferimit te skuadra e Barcelonës.  Arda Turan është...

  Më Shumë

Danimarkė-Shqipėri: Mė 3 Korrik biletat nė shitje

Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet faqes së saj online...

10 orë e 49 minuta më parë

Zyrtare: Gundogan nė Dortmund

Mesfushori i Dortmundit, Ilkay Gundogan i ka befasuar të gjithëve,...

11 orë e 23 minuta më parë

Robben: Bayerni nuk ka nevojė pėr blerje

Arjen Robben është kundër blerjeve të reja te Bayerni i...

12 orë e 13 minuta më parë

Zyrtare: Miranda nė Inter

Interi ka kompletuar në mënyrë zyrtare transferimin e Mirandas...

12 orë e 29 minuta më parë

Danny Blind, trajner i ri i Holandės

Danny Blind është trajneri i ri i Holandës.  Pas...

13 orë e 0 minuta më parë

Danilo: Neymar e di pse jam transferuar te Reali

Mbrojtësi i Real Madridit, Danilo ka thënë se Neymar e kupton...

13 orë e 17 minuta më parë
Opinione

Shqetėsimet nga Gjykata Speciale

Shkruan: Shefik Shkodra NUK MUND TË TEPROHET ME DISA SJELLJE EDHE NGA...

Mos heshtni!

KOMENT REDAKSIONAL "Kosova Sot", e hapur për mendimin e...

Larg duart nga gazeta kombėtare numėr Njė, "Kosova Sot"

Shkruan: Riza Greiçevci  TI, O PUSHTETARI ANALFABET, SHPESH...

Ku do tė mbesin ata qė e kundėrshtuan Specialen?

Shkruan: Reshat Sahitaj  RAPORTI I DICK MARTY-t NUK AKUZON...

Dossier

Ura e Ibrit nė vitin 1913

Këto janë pamje nga Ura e Ibritnë vitin 1913-të. Në foto duken dy burra, të cilët mbajnë qeleshe në kokë. Plisat në kokën e burravedëshmojnë se në...

Planeti X

Alieni e shpėton fukaranė nga vdekja e sigurt

Në një incizim, që është paraqitur në internet, shihen xhirimet e kamerave të sigurisë, autenticiteti i të cilëve zor se mund të vihet në pikëpyetje. Aty shihet sesi një...

Alieni e shpėton fukaranė nga vdekja e sigurt

Në një incizim, që është paraqitur në internet,...

Qyteti mė “shpirtėror” i Floridės

Në Florida ekziston një qytet shpirtëror dhe kjo nuk d.m.th. se...

Zhdukja misterioze e indianėve anasazi

Anasazi në përkthim d.m.th. popull i lashtë, e bëhet...

Zbulohen piramidat antike qė fluturonin

Disa tekste të gjetura tregojnë për Viamanet ose pallatet...

Auto&Tech
Facebook ndryshon logon

Facebook sapo ka bërë një ndryshim delikat në logon e tij, e cila ishte projektuar fillimisht në vitin 2005, sipas Brand New – një blog që mbulon ridizenjimet e markave dhe produkteve. Ja si do të...

Më Shumë

“Disney” ndalon shkopinjtė pėr “selfie”

Disney ka ndaluar përdorimin e shkopinjve selfie në parqet e saj...

12 orë e 20 minuta më parë

Ja BMW X5 i ri

Kompani gjermane për rregullimin e veturave, Hamanndhe Automobile DS...

13 orë e 12 minuta më parë

Playstation 4, “lider i paprekshėm” nė Europė

Sony thotë se konsola PlayStation 4 është “lideri i...

15 orë e 29 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
A ėshtė ky polici mė budalla qė keni parė! (VIDEO)

Të gjithë ata që ishin dëshmitarë në këtë skenë të çuditshme dhe komike, nuk menduan ta ndihmonin, por vetëm u shkrinë së qeshuri. Çfarë ndodhi në të...

Më Shumë

Ja si veprojnė fėmijėt kur gjejnė armė zjarri (Video)

A ju ka shkuar mendja ndonjëherë, se si veprojnë...

10 orë e 14 minuta më parë

Ja si e pėson, kur e gacmon krokodilin (VIDEO)

Mos ngacmo asnjëherë krokodilin, madje duhet të qëndroni sa...

11 orë e 5 minuta më parë

Pulėbardha shkaktoi pėrplasje tė veturave, bllokon trafikun pėr disa orė (Video)

anë shpendë të butë e simpatikë, që...

15 orë e 5 minuta më parë
OK KIDS
Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i kimisë në Universitetin e Teksasit në Ostin, shpjegoi që shumë gjëra që ne i hedhim në plehra, dekompozohen, kur ato i hanë...

Me Shume

Njihuni me Chavez, Supermenin njerėzor (Foto)

Një jetë të tërë për t’u bërë si...

Si e cakton termometri temperaturėn?

Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

Mėsuesja ime

Mësuesja  ime është, Njeriu i parë që...