Kosova Sot

Rrahagjoksi Thaēi i do meritat pėr vete nė ndaljen e trenit

Lajme >

Ahmeti: LDK-ja e strukur në vazhdimësi po hesht karshi dinakut Hashim Thaçi Bërja politikë për përfitime personale nga ana e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me përpjekjen provuese...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

El Chapo po sulmohet seksualisht nė burg

Ish-lideri i kartelit të Sinaloas Joaquin Guzman i njohur si ‘El...

Ekonomia e SHBA'sė do tė rritet gjatė administratės Trump, parashikon FMN

FMN e la të pandryshuar ditën e sotme parashikimin e saj për...

NATO: ROSU nė veri tė Kosovės mundet pa lejen e KFOR-it

Bruksel - Selia e NATO-s ka thënë se KFOR-i nuk ishte informuar...

Kėshtu duket terroristi qė vrau 39 persona pasi i ra nė dorė policisė turke (Foto)

Mediat turke kanë publikuar fotografinë e terroristit që vrau 39...

Kapet shqiptari me kokainė nė Angli: Zoti polic, mė vjen keq jam portugez

Një i ri shqiptar është dënuar me 10 muaj burg nga ana e...

Policia do hapė dosjen, si u ekzekutua biznesmeni nė Durrės. Vrau ortakun e tij

Ekzekutimi i tre biznesmenëve të ndërtimit në Durrës:...

Sekretari Kerry kritikoi deklaratėn e Trumpit pėr kancelaren gjermane

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry e ka kritikuar deklaratën e...

1 EURO =

1.06

USD

134.20

ALL

0.88

GBP

1.07

CHF

7.33

CNY

121.12

JPY

72.11

INR

1.42

AUD

4.05

TRY

3.90

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet ndėrprerė menjėherė monopoli antikushtetues dhe antiligjor i homologimit tė veturave nga Devollėt, tė cilėt ua zhvatėn qytetarėve mbi 20 milionė Euro?

 • Po
 • Jo

   I ftohti siberian, rinisin reshjet e dendura tė dėborės nė Shqipėri

   I ftohti Siberian duket të mos jetë larguar ende nga vendi...

   VIP

   Loēka nė fustan (Foto)

   Jessica Biel ekspozon këmbët gjatë premierës "Just Add Magic" . Së fundmi ajo ka bërë me dije se nuk ka pasur një puthje me tani burrin e saj, Justin Timberlake, për 'një periudhë të gjatë kohore'. Dhe, Jessica Biel ka treguar përse saktësisht ka pushtuar zemrën e një ndër yjeve më të mëdhenj të muzikës pop, kur kishte dalë për premierën e sezonit të dytë të shfaqjes...

   VIP

   E keni karruar kėngėtaren Mirsa Kėrqeli?, ja ku ėshtė ajo aktualisht (Foto)

   Këngëtarja Mirsa Kërqeli e cila hyri fuqishëm para sa vitesh në...

   Dashuri

   Ja pse duhet tė flirtoni, sipas shkencės

   Me shumë mundësi, nëse nuk jeni tip flirtues, ju ka ndodhur që të...

   VIP

   Vrapimi i lirė (Foto)

   Suki Waterhouse nuk rri e "qetë" as në Meksikë . Ajo punon shumë...

   Reēeta

   Reēeta e Cekės - Ėmbėlsirė me mjaltė

   PËRBËRËSIT: 3-4 lugë supe mjaltë, e nëse është mjalti i...

   Shėndetėsia

   Metoda e thjeshtė pėr mposhtjen e stresit

   Stresi konsiderohet si shkas për shumë sëmundje, prandaj është e...

   VIP

   Fjolla zhvishet nė Maldive (Foto)

   Fjolla Morina ka vazhduar me pushimet e saja në ishujt Maldive,shkruan Kosova Sot...

   Shėndetėsia

   Shpesh ju dhemb lukthi: hiqni dhimbjet nė mėnyrė natyrale

   Xhenxhefili zvogëlon dhimbjet dhe inflamacionet, që ndihmon në zbutjen e artritit,...

   Sport
   • Interi i Piolit nga ‘ferri nė parajsė’

    Kohët e vështira duket se tashmë po kthehen në një kujtim të largët për zikaltrit. Pas një fillimi të vështirë, mes ndryshimit të pronarëve, drejtuesve, trajnerëve dhe...

    Më Shumë
   • “Sevilla mund ta mposht Realin dhe Barcelonėn nė garė pėr titullin kampion”

    Gazetari dhe eksperti spanjoll, Guillem Balague ka thënë se Sevilla mund ta fitojë La Ligën këtë sezon, përderisa ekipi i Jorge Sampaoli përfundoi ecurinë prej 40 ndeshjeve pa humbje të Real...

    Më Shumë
   • Pasi u largua nga Bayerni, Sammer sulmon presidentin Hoeness (Foto)

    Matthias Sammer është rikthyer për të kritikuar presidentin e Bayern Munichut, Uli Hoeness Ish Drejtori Sportiv i Bayern Munichut, Matthias Summer ishte larguar gjatë verës nga Bayern Munich për arsye...

    Më Shumë

   Mourinho dhe United nuk dorėzohen nė garėn pėr yllin e Serie A

   Manchester United këmbëngul për të pasur në...

   Vlerėsimet e lojtarėve Torino – Milan

   Ndeshja ndërmjet Torinos dhe Milanit ka përfunduar me rezultat...

   100 lojtarėt mė tė vlefshėm nė botė, ja ku renditen Musafi dhe Xhaka (Foto)

   Shkodran Mustafa dhe Granit Xhaka janë në mesin e 100...

   Torino shėnon dy gola tė shpejtė ndaj Milanin (Video)

   Torinon ka befasuar Milanin, duke shënuar dy gola të shpejtë...

   Belotti “ferri” i Milanit (Video)

   Torino ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër...

   Kampioni pranė eliminimit nga Liga Ballkanike

   Sigal Prishtina ka shënuar fitore pre 87:81 ndaj KB Bashkimit, por që...

   -- KOSOVA SOT --

   Opinione

   Tranzicioni i ēmendur i Trump-it

   Shkruan: Elizabeth Drew Shprehia e tij që të shkruajë në...

   Kush e ndali trenin!?

   SHKRUAN: FLORIM ZEQA Java që e lamë pas përfundoi me...

   Treni i bukur-modern rus, por me pėrmbajtje ēetniko-nazifashiste serbe, nuk kalon nė Kosovė!

   SHKRUAN: DR.MEHDI HYSENI Duke qenë se Kosova është shtet i...

   Ēka dėshiron nė tė vėrtetė Vladimir Putin nga Donald Trump?

   Shkruan: Philip Stephens Kremlini dëshiron një botë në...

   Dossier

   Katėrmbėdhjetė njerėzit qė mė 1924 shkruanin saktė gjuhėn shqipe

   Në vitin 1924, legata amerikane në Tiranë kishte një listë të 14 njerëzve që mund ta shkruanin saktë gjuhën shqipe. Nevoja e kësaj liste kishte lindur ngaqë një numër termash...

   Planeti X

   Tregimi pėr fantazmėn e shėrbėtores sė bukur, qė shėtitet nėpėr luginėn Irbaj nė Angli

   Tregimi, që fillimisht ishte publikuar në “Grimsby Telegraph”, në vitin 1954, zhytet thellë në historinë e fshatit Irbaj në Angli. Turistët, të cilët me nxitim mëtojnë të...

   Njeriu-bishė nė malet e Nevadės

   Më 27 mars të vitit 1907, gazeta 'Reno Evening Gazette' me...

   Historia e fshehtė e racės njerėzore

   Në vitin 1985, Alan Walker nga Universiteti "John Hopkins"...

   Zbulohet burgu ku kishte qėndruar drakula

   Me rastin e punëve të restaurimit në kështjellën...

   Auto&Tech
   Njihuni me Galaxy S8 (Foto)

   Galaxy S8 nuk do të lansohet edhe disa muaj, por celulari tashmë është bërë shumë i përfolur në internet. Faqet e internetit tani janë të mbushura me thashetheme se si do të mund të...

   Më Shumë

   Samsungu mė s'do tė ketė ''X'', arsyeja ėshtė e ēuditshme!

   Modelet e reja të Samsungut më nuk do të kenë X (iksa)....

   Kėso feste makinash nuk keni parė (Foto)

   Kompania e njohur e automobilizmit, McLareni, ka festuar ardhjen e vitit 2017...

   A keni pyetur se cila veturė ėshtė mė e fuqishme, Audi apo BMW? Ja fituesi i kėtij dueli (Video)

   Nëse keni pasur dyshime se cila është me e fuqishme në mes...

   KOSOVA SOT TV
   E fut tėrė mollėn nė gojė dhe e ha pėrnjėherė (Video)

   Përpjekja e një burri për ta futur tërë mollën në gojë, duke e ngrënë përnjëherësh ka rezultuar me sukses Në vend që të hajë një hamburger të madh...

   Më Shumë

   Kėto dy serbe po tmerrojnė dyqanet e Serbisė (Video)

   Kjo video tregon qartë se ato janë profesioniste. Në...

   Balerina e shėndoshė mahnit internetin me piruetėn e saj (Video)

   Një balerinë adoleshente plus-size ka mahnitur përdoruesit e...

   Mos i hudhni letrat e tualetit, ja ēfarė mund tė bėni me to! (Video)

   Duken letra të thjeshta tualeti të cilat duhet të hudhen në...

   OK KIDS
   A e dini ēfarė kanė shpikur suedezėt?

   Makinat "Volvo" dhe "Saab", kamionët "Scania", rrobat H & M dhe mobilet "IKEA" të gjitha vijnë nga Suedia. Disa mobile të "IKEA"-s vijnë të paketuara dhe...

   Me Shume

   A e dini ku janė mbajtur pėr herė tė parė Lojėrat Olimpike ?

   Për herë të parë janë mbajtur Lojërat Olimpike...

   Ēka ėshtė 'Deja Vu'-ja?

   Ndonëse nuk dihet sigurt, pasi që është një gjë...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >