Kosova Sot

Kryesia sot mbledhje urgjente, cakton seancėn pėr Specialen

Lajme >

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot në ora 12:00 mbledhjen e saj, ku pritet të caktohet seanca e re plenare për të shqyrtuar dhe votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit...

52 minuta më parë

Kuvendi miraton dy projektligje

Kuvendi i Kosovës ka miratuar për herë të dytë...

9 minuta më parë

Fatos Nano pėr postin e Presidentit?

Jo më larg se dje, gazetarët tentuan të ngacmonin kryeministrin...

18 minuta më parë

Deti i Vdekur po zhduket niveli i ujit ulet nga njė metėr nė vit

Niveli i Detit të Vdekur sa vjen e po ulet gjithmonë e më...

34 minuta më parë

1 vit e 9 muaj burg pėr kontraktuesin e kontratės koncesionare me Komunėn e Ferizajt

Trupit Gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, në...

41 minuta më parë

Kosovarėt gjatė majit vetėm 51 kėrkesa pėr azil nė Austri

Në gjysmën e parë të këtij, shteti i Austrisë ka...

45 minuta më parë

Kryesia sot mbledhje urgjente, cakton seancėn pėr Specialen

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot në ora...

52 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

139.59

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.79

CNY

135.83

JPY

70.05

INR

1.50

AUD

3.05

TRY

4.01

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Ku gjendet Fjolla Morina? (Foto)

Këngëtarja Fjolla Morina edhe pse në mujat e fundit të shtatëzanisë nuk i ndal udhëtimet.  Ajo gjendet në Amerikë  dhe nga fotot e postuara në instagram shihet mjaft në formë dhe duke u kënaqur, transmeton Kosova sot Online. Ajo ka publikuar foto pranë Statujës së Lirisë, pastaj në New York. Ndërka, Fjolla Morina së fundi ka lansuar klipin "Syn Syn"  ku edhe pse shtatëzënë shfaqet mjaft...

VIP

Bebe Rexha, tregon gjoksin (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, siç duket...

VIP

Ermali ndez gjilanasit (Foto)

Ermal Fejzullahu padyshim është ndër këngëtarët më të...

Shėndetėsia

Ushqimi qė vret kancerin e zorrėve dhe tė prostatės

Specat pikantë janë pjesë përbërës të secilës dietë...

VIP

Njė trup si tė Elvanės (Foto)

Elvana Gjata është bërë senzacion me këngën e fundit ‘Love...

Femra

Kėshilla grimi pėr forma tė ndryshme tė fytyrės (Foto)

Është shumë e rëndësishme të mësohen truqet e grimit për...

Femra

7 kėshilla palestre pėr t’u bėrė atlete mė e mirė

Pa marrë parasysh se a merreni me not, çiklizëm apo me vrapim, më poshtë...

Sport
 • "Guardiola do tė ikė nga Bayerni, e zėvėndėson..."

  Ish mesfushorin i Bayern Munchen dhe Kombëtares gjermane, Stefan Effenberg, është i mendimit se Pep Guardiola do të largohet nga kampionët e Gjermanisë në vitin 2016, kur i skadon edhe kontrata aktuale. Ish...

  Më Shumë
 • Ja si e komentojnė mediat polake incidentin nė stadiumin “Qemal Stafa”

  Ndërprerja e ndeshjes në stadiumin “Qemal Stafa” është komentuar edhe nga mediat polake, të cilat e kanë konsideruar skandaloze ngjarjen. “Skandal në Tiranë! Ndeshja ndërpritet pas...

  Më Shumë
 • Pėrforcimet e Prishtinės

  Sigal Prishtina vazhdon me përforcime Yll Kaçaniku, përforcimi tjetër i prishtinasve   Skuadra e Sigal Prishtinës ka vazhduar me përforcime. Pasi prezantuan Gjorgji Çekovski-n dhe vazhduan...

  Më Shumë

Vllaznia s’ka para pėr Ligėn Ballkanike

Vllaznia e Shkodrës me shumë mundësi nuk do të marrë...

2 orë e 9 minuta më parë

Sporti ėshtė degraduar, e ardhmja nė rrezik!

Trajnerë e futbollistë cilësorë çuditërisht...

2 orë e 14 minuta më parë

Tifozėt shqiptarė i rrahin polakėt (Foto)

Tifozët shqiptar të Tiranës të njohur si ‘Ultras...

12 orë e 5 minuta më parë

Hysaj arrin marrėveshje me Napolin

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka arritur...

12 orë e 13 minuta më parë

Barcelonė, a din ti kėshtu? (Video)

Nuk ndodhë shumë shpesh që të shënohen gola kaq...

12 orë e 28 minuta më parë

Hallaēi: Ndėrprerja e ndeshjes, vendim i gabuar

Shefi i klubit të Kukësit, Jonuz Hallaçi shprehu keqardhjen...

12 orë e 47 minuta më parë
Opinione

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Kėtu kultivohet politika e tjetėrsimit, e paaftėsisė pėr tė vetėvendosur!

Shkruan: Isuf B.Bajrami Nga po shkon Kosova? "Njeriu nuk...

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

Fshati i zhdukur

Në vitin 1930 erdhi deri te zhdukja e të gjithë banorëve të një fshati eskimez në veri të Kanadasë   Ajo që ndodhi atëherë, ka mbetur mister edhe sot e kësaj dite. Në...

Fshati i zhdukur

Në vitin 1930 erdhi deri te zhdukja e të gjithë banorëve...

Gjithēka rreth statujės satanike nė Detroit

Bafometi është perëndi pagane, që lidhet me shumë...

Njeriu-ujk i Londrės

E kemi fjalën për britanikun e quajtur Bill Ramsey, i cili kur ishte...

Filmi qė i bėn shikuesit tė alivanosen

Gjashtë njerëzve iu ka ra të fikët gjatë shfaqjes...

Auto&Tech
‘Angry Birds 2' nė dispozicion pėr pajisjet Android dhe iOS (Video)

Loja më popullore e kompanisë Rovio, Angry Birds, e krijuar në dhjetor të 2009, pasohet nga një version tjetër me i mirë, me veçori të reja që do t’ju bëjnë të harxhoni më...

Më Shumë

Volkswagen prodhuesi mė i madh i makinave, merr kurorėn nga Toyota

Volkswageni gjerman, në gjashtë muajt e parë të këtij...

13 orë e 29 minuta më parë

Sony shet 25 milionė njėsi tė PS4

Për tremujorin e fundit, Sony ka shitur 3 milionë njësi të...

14 orë e 11 minuta më parë

Mund tė bėsh zgjidhje edhe pa shkop pėr selfie

Selfiet mund të quhen edhe mania e viteve të fundit. Për të...

18 orë e 9 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Futboll, pėrplasja e frikshme e lojtarit (Video)

Gjate nje ndeshje ne kampionatin egjiptian, lojtari afrikan Rodi Ndaye pas nje perplasje me portierin e skuadres kundershtare, ka pesuar nje renie tronditese qe mund ta linte me pasoja. Koka e tij u perplas me token, dhe munt ta linte lojtarin...

Më Shumë

Fluturimi sekret mbi Korenė e Veriut: Fluturoni mbi Pyongyang (Video)

Koreja e Veriut është ende një vend sekret që mund të...

13 orë e 8 minuta më parë

Prekėse, ja reagimi kur sheh fytyrėn e tij pas 7 vitesh (Video)

Në video do të shikoni reagimin e një...

13 orë e 20 minuta më parë

Lotaria shtetėrore serbe mashtron qytetarėt (VIDEO)

Lotaria shtetërore serbe dyshohet se mashtronte qytetarët. Ajo...

13 orë e 48 minuta më parë
OK KIDS
Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9 °C dhe atyre u duhet ta mbajnë këtë temperaturë për të mbijetuar. Për t’u nxehur, ata i kthejnë pjesët e...

Me Shume

A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri...

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...