Kosova Sot

Forcat progresive ta shpėtojnė shtetin

Lajme >

Kosovës i duhet qeverisje e meritorëve. "Po, tani po shihet që e vetmja rrugë për të ndërruar këtë klasë politike të degjeneruar dhe materializuar deri në fund, është...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Kėto janė institucionet arsimore nė Kosovė qė Turqia dėshiron t’i mbyllė

Organizata operon në Kosovë përmes Fondacionit Gülistan dhe...

Reagon Komuna e Prishtinės: Konkursi pėr mėsimdhėnės ėshtė nė pėrputhje me ligjin

Komuna e Prishtinës ka reaguar lidhur me deklaratën e asamblistit...

Pėrfundojnė gėrmimet nė kampusin e UP-sė, nuk gjenden mbetje mortore

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), njofton...

Nisma: Qeveria Muja e mbėshtetur nga LDK, sfidojnė ministrinė e Isa Mustafės

Nisma për Kosovën dega në Prizren përmes një njoftimi...

Zjarrėvėnia nė spital, shkak konflikti pėr rradhėn e analizave

Ngjarja tragjike që shënoi katër të vdekur në mjediset...

Franca dhe Britania kėrkojnė qė t’i jepet fund rrethimit tė Aleppos

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Marc Ayrault dhe homologu i tij...

Arrestohet njė person i dyshuar pėr veprėn penale ‘fajde’

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve...

1 EURO =

1.11

USD

133.40

ALL

0.84

GBP

1.09

CHF

7.38

CNY

116.41

JPY

74.39

INR

1.48

AUD

3.34

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Lufta ndaj ekstremizmit, Donald Lu: SHBA-tė janė pėrkrah KMSH-sė

   Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, thotë se SHBA-të...

   VIP

   Kim, ēdo ditė e mė e hollė (Foto)

   Kim Kardashian ka treguar trupin e saj shtathedhur përsëri të mërkurën, teksa u pa në rrugët e San Diegos. Ylli televiziv 35-vjeçar, ka deklaruar se fundmi se ka humbur shumë kilogramë pas lindjes së djalit të saj Saint West në nëntor të vitit të kaluar, transmeton gazeta Kosova Sot Online. E veshur me një fustan dhe xhaketë ngjyrë kremi, Kim dukej më joshëse se kurrë. (Kosova Sot)  

   VIP

   Godet 'Nihani', zbulon trupin me bikine (Foto)

   Aktorja turke Neslihan Atagul e njohur për rolin e saj si ‘Nihani’ tek seriali...

   Shėndetėsia

   Pėr ēdo mėngjes nė njė gotė ujė hidhni kėtė erėz, prisni mrekullinė

   A e keni ditur se uji me kurkumë mundet të sjellë veti të shumta për...

   Femra

   Kujdes nga grimi i vjetėr

   Asgjë nuk zgjat përjetësisht, e kështu as grimi. Hiqeni qafe me kohë,...

   VIP

   Kendall del sėrish pa sytjena (Foto)

   Kendall Jenner ka vazhduar shfaqjet e saj pa sytjena. Modelja 20-vjeçare edhe të...

   VIP

   Si ju duket Marina pa grim(Foto)

   Kështu nuk kemi rastin ta shohim shpesh Marina Vjollcën, pasi vetë profesioni i saj...

   Shėndetėsia

   Arrat ju mbrojnė nga kanceri, sėmundjet e zemrės dhe diabeti

   Nga të gjitha frutat me lëvozhgë të fortë, arrat përmbajnë...

   VIP

   Chloe e mund kancerin e lėkurės, shikojani format seksi nė bikine (Foto)

   Ajo njoftoi fansat e saj të mërkurën se është shëruar e tëra nga...

   Sport
   • Reprezentuesi i Kosovės vazhdon me Barcelonėn

    Basketbollsiti i përfaqësueses së Kosovës, Justin Doellman, ka vazhduar edhe për një stinor kontratën me ekipin e Barcelonës. Njoftimin e ka bërë të ditur Eurobasket.com, ndërsa...

    Më Shumë
   • Ibrahimovic i bashkohet nė stėrvitje Unitedit (Foto)

    Zlatan Ibrahimovic ka kompletuar stërvitjen e parë si lojtar i Manchester Unitedit Një ndër transferimet më të mëdha të kësaj vere, Zlatan Ibrahimovic, i cili iu bashkua Manchester Unitedit si lojtar i...

    Më Shumë
   • Armando Sadiku flet pėr tė ardhmen

    Armando Sadiku është pajtuar me faktin se do ta vazhdojë karrierën te skuadra e Zyrihut e cila këtë sezon militon në kategorinë e dytë të futbollit zviceran. Por i gjendur përballë...

    Më Shumë

   S’do tė besoni se ēfarė veshė nėn fanellė Messi (Foto)

   Zbulohet pajisja të cilën Lionel Messi e kishte bartur gjatë...

   FASK-u, ditė e natė po punon pėr Drag Race

   Organizimi i garës “Drag Race”, pa asnjë dyshim do...

   “Milik u josh nga parat e Napolit, unė jo”

   Kapiteni i Ajaxit, Davy Klaassen, ka thënë se Arkadiusz Milik u...

   Dardan Berisha shokon Sigal Prishtinėn: Nuk jam mė pjesė e skuadrės (Foto)

   Basketbollisti më i mirë në Kosovë, Dardan Berisha ka...

   Cassano e krahason Higuainin me njė pėrbindėsh

   Sulmuesi i Sampdorias, Antonio Cassano, është shprehur se Gonzalo...

   Dirk Nowitzki imiton penalltinė e Zazės nė "Euro 2016" (Video)

   Penalltia e humbur nga Simone Zaza ndaj Gjermanisë, ende po bën...

   Opinione

   Fati i Turqisė gjendet nė duart e Erdogan-it

   Shkruan: David Gardner Trauma pas puçit të dështuar ISIS...

   Vezirėt dhe Bimbashėt e Sambollit i ēojnė "selam" Kosovės

   Shkruan: Reshat Badallaj -Zhuriani   E hu, burra! Vezirët,...

   Komunikimi ynė i terrorizuar

   Shkruan: Liri Loshi Ne duhet të pushojmë me opinionet që...

   Shoqėria civile kundėr terrorizmit

   Shkruan: Dominique Moisi Ndjenja e frikës dhe e dhimbjes Ne duhet...

   Dossier

   Historitė e rralla tė pijetarėve tė famshėm shqiptarė

   Nga Konica, Agolli e deri te Nano Faik Konica habiste diplomatët e huaj si njohës i verërave Kanë drejtuar shtetin, kanë bërë art, janë shquar në fushat e tyre. Por në jetë kanë pasur...

   Planeti X

   Gjendet njė specie misterioze nė fund tė oqeanit

    Një qenie e pazakonshme është gjetur në ujërat e ishullit Chanel afër Kalifornisë, ndërsa shkencëtarët supozojnë se bëhet fjalë për një gocë deti dhe shtojnë...

   Gjendet njė specie misterioze nė fund tė oqeanit

    Një qenie e pazakonshme është gjetur në ujërat e...

   Misteret qė e rrethojnė planetin Ceres

   Më i afërti nga të gjithë planetët xhuxhë,...

   Zbulohet misteri i ujit nėn piramidėn antike

   Piramida, që gjendet në hapësirën e rrënojave të...

   Incizimet mė tė frikshme tė kamerave pėrcjellėse

   Ju pëlqeu shkrimi i së djeshmes? Lexojeni edhe vazhdimin...

   Auto&Tech
   “Windows 10” edhe sot ėshtė falas, nga nesėr duhet ta blini- ja si mund ta instaloni

   Duke nisur që nga dita e nesërme “Windows 10” nuk mund të merret falas. Mësohet se më pas, përditësimi nga sistemi që keni do të kushtojë e pakta 110 dollarë. Bëhet e ditur...

   Më Shumë

   “iPhone 7” do tė dalė mė 16 shtator

   Nëse kjo del të jetë e vërtetë, atëherë...

   E meta e “iMessage”-s qė mund tė komprometojė iPhone-t, iPad-ėt, Mac-ėt

   Kontrolloni edhe një herë se cilin version të platformës...

   Mania “Pokemon Go”

   Është loja më e fundit virtuale që po çmend disa...

   KOSOVA SOT TV
   E kap tė dashurin duke e tradhtuar me njė femėr, ja reagimi i saj (Video)

   Ky është momenti kur një vajzë mbetet pa fjalë, pasi e kap të dashurin duke e tradhtuar. Vajza iu drejtua personave të kanalit “Si të kapësh një tradhtar” në YouTube dhe ata i...

   Më Shumë

   Pasagjeri rrah me grushta tre policė nė aeroport (Video)

   Një britanik nuk e përmbajti veten kur forcat e sigurisë në...

   Lamborghini tėrheqė rimorkion me dhi (Video)

   Tani me të vërtetë pamë gjithçka, edhe momentin kur...

   OK KIDS
   Cili akull shkrihet mė shpejtė?

   Si të veproj? Merrni dy gota të ujit boshe. Njërën prej tyre mbusheni me ujë, kurse tjetrën jo. Në të dyja gotat hedhni një kub akulli (ashtu siç e shihni në foto) . Cili kub me akull do...

   Me Shume

   Si mund tė qėndrojnė aeroplanėt nė qiell?

   Çelësi për të mbajtur aeroplanin duke fluturuar janë...

   Mėsoni se si ta bėni njė tortė me fytyra tė ndryshme (Foto)

   Për ta bërë këtë tortë iu duhen disa...

   Vera

   Kaloi dimri Erdhi vera Me lulëzim Çelën lulet,...

   >