Kosova Sot

Milionat e pacientėve kosovarė i "ha" rajoni

Lajme >

Qytetarët tanë, të zhgënjyer shumë në shëndetësinë e vendit Valbona Krasniqi: Shkova në Shkup, u zhgënjeva në mjekësinë tonë "Me ketë buxhet nuk ka as...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Nuk ka mėsimdhėnės pėr fėmijėt me autizėm

Kosova nuk ka statistika të sakta se sa fëmijë jetojnë me...

Greqia propozon debat pėr tė ardhmen e Bashkimit Evropian

Bashkimi Evropian gjendet në një krizë dhe është...

Parashikimi i motit, lajme jo tė mira pėr ata qė janė nė bregdet

Gjatë paradites moti paraqitet me kthjellime e vranësira kalimtare,...

Zjarret pėrfshijnė edhe Velipojėn

Zjarret zgjerojnë hartën e shtrirjes në Shqipëri ku pas...

Ymeri e Ahmeti mbajnė konferencė pėr media

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, së bashku me...

Palin e kritikon Trump-in: Mjaft me qėndrime “e lagu, s’e lagu”

Ish-guvernatorja e Alaskës, Sarah Palin e ka paralajmëruar Donald...

Aksion kundėr terrorizimit nė Britani, 5 tė arrestuar

Pesë persona janë arrestuar në Angli, gjatë një...

1 EURO =

1.12

USD

135.80

ALL

0.85

GBP

1.09

CHF

7.47

CNY

114.03

JPY

75.20

INR

1.48

AUD

3.30

TRY

4.11

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Kėrkohet pėrgjegjėsi pėr viktimat nga vėrshimet

   Para seancës së këshillit të qytetit të Shkupit,...

   VIP

   Rita Ora mė elegante se kurrė (Foto)

   Ajo është parë shpesh me veshje rastësore. Por,  të premten, këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, u shfaq më elegante se kurrë në Neë York, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Bukuroshja bjonde fitoi vëmendjen e kalimtarëve me një fustan të zi të gjatë derisa po dilte nga hoteli i saj në Mahattan. Ylli 25-vjeçar dukej poashtu seksi, pasi fustani i saj ishte i hapur në gjoks, shpinë dhe...

   VIP

   Njė seks bombė si kjo! (Foto)

   Ne tanimë vendosëm çka të kërkojmë nga Babadimri sivjet, për...

   Shėndetėsia

   Ilaēi me hudhėr dhe limon kundėr dhjamit nė abdomen

   Shtresat yndyrore në abdomen janë një sëmundje që prekin miliona...

   Femra

   Kėtė sezon barten maskarat “laramane”

   Përzgjidheni atë që përshtatet më mirë me sytë tuaj Derisa...

   VIP

   Vashėza e artė! (Foto)

   Duket se Vanessa Hudgens ka mbetur e kënaqur nga stili i saj i ri i flokëve, meqë...

   VIP

   Epitomi i glamurit (Foto)

   Nëse nuk e dini se çka është epitomi i glamurit, atëherë shikojeni...

   Shėndetėsia

   Dy lugė tė pėrzierjes nė kafenė e mėngjesit dhe dhjami nga beli zhduket

   Kafeja e mëngjesit për shumicën është një ritual pa të cilin nuk...

   Dashuri

   E konfirmon shkenca: Kėto katėr gjėra i kanė tė pėrbashkėta ēiftet e lumtura

   Shkencëtarët dhe hulumtuesit kanë shpenzuar me vite të tëra duke i...

   Sport
   • Mourinho: Jemi nė grup tė vėshtirė

    Pasi mësoi grupin e vështirë në Europa League, trajneri i Manchester United-it, Jose Mourinho shprehet se përballë rivalëve kaq të vështirë, duket sikur ekipi i tij po luan në Champions....

    Më Shumë
   • Berisha ikėn nga Lacio, e zėvendėson njė tjetėr shqiptar

    Etrit Berisha ndodhet pranë largimit nga klubi i Lacios. Ai nuk është ftuar fare në ekip nga  trajneri, Simone Inzaghi për ndeshjen ndaj Juventusit, e cila luhet sot në orën 18:00, në kuadër të...

    Më Shumë
   • Anceloti i lumtur pėr Bayernin e tij: Luajtėm thjeshtė

    Bajerni i Mynihut e ka nisur fuqishëm sezonin e ri  dhe trajneri Karlo Anceloti është i lumtur me fitoren e thellë ndaj Verder Bremen me rezultatin tenistik, 6 me 0. Trajneri i bavarezëve është shumë i...

    Më Shumë

   Pellegrini bėhet me skuadėr tė re, ja ku shkon

   Ish-trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini është...

   Klubet ankohen, gjyqtarėt heshtin

   Java e parë shumë e nxehtë, e ngjashme pritet të jetë...

   Pasi pranoi Kosovėn, pėrforcimi i ri tregon arsyet emocionuese pse mori kėtė vendim

   Ardian Ismajli, mbrojtësi i Hajdukut nga Spliti u bë lojtari i fundit...

   Edhe njė tjetėr lajm i mirė pėr tifozėt e Interit

   Tifozët e Interit kanë edhe një arsye të tretë...

   Menaxheri i FFK-sė: Ja pse yjet e Zvicrės refuzuan Kosovėn

   Menaxheri i Përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, ka...

   Lewandowski e nis me het-trik sezonin e ri

   Robert Lewandowski e ka nisur me het-trik edicionin e ri të...

   Opinione

   Ta respektojmė betimin!

   Shkruan: Margarita Kadriu Të jesh përfaqësues i popullit,...

   Anne Frank sot ėshtė siriane

   Shkruan: Nicholas Kristof Frika e pashpirt nga refugjatët Frika nga...

   Ėshtė i papranueshėm kapitullimi para logjikės nėnshtruese

   Shkruan: Skënder Mulliqi Në këtë konglomerat...

   Cili ėshtė BOSI i aferės "Pronto"?

   Shkruan: Florim Zeqa Punësimet pa kritere nga ana e grupit...

   Dossier

   Jehona e fejesės dhe martesės sė Mbretit Zog nė gazetat franceze tė 1938

   Shtypi i huaj kishte interesim të jashtëzakonshëm për kurorën mbretërore shqiptare. Gazetat kanë trajtuar tema nga më të ndryshmet për këtë lidhje, si për shembull : moshën dhe...

   Planeti X

   Shkencėtarėt zbulojnė “galaktikėn e fantazmave”

   Shkencëtarët kanë zbuluar atë që e kanë quajtur “galaktikë të fantazmave”, një galaktikë me madhësi përafërsisht sa galaktika jonë, por të përbërë...

   Shkencėtarėt zbulojnė “galaktikėn e fantazmave”

   Shkencëtarët kanë zbuluar atë që e kanë quajtur...

   A mund tė shkojmė te Toka 2.0 brenda 20 vjetėsh?

   Zbulimi i një planeti të ngjashëm me Tokën rreth yllit...

   A vėrteton kjo fotografi ekzistimin e shpirtrave?

   Louise Murphy fotografoi atë që duket të jetë një...

   Numri i shtėpisė dhe fati i njeriut

   Me anë të numerologjisë të numrit të...

   Auto&Tech
   Ja si ta ndaloni WhatsApp tė shpėrndajė numrin tuaj tė celularit

   Dje doli lajmi se WhatsApp do të shpërndajë numrin e celularit të secilit edhe në Facebook për ata që kishin një llogari në të. Por nëse nuk ju pëlqen ideja se të dhënat...

   Më Shumë

   Me kėtė program Instagram mund ta pėrdorni qė nga kompjuteri

   Instagram nuk ka mbështetur asnjëherë zyrtarisht një...

   Prezantohet nė Kaliforni “Lamborghini Centenario Roadster”

   Modeli i “Lamborghini” me 759 kuaj fuqi, “Centenario...

   “Porsche 718 Cayman”, mė e vogėl por mė e fuqishme

   Në tentim të forcimit dhe shtimit të performancave, por në...

   KOSOVA SOT TV
   Burri vendos kamera nė banesė, zbulon diēka shokuese (Video)

   Një burrë që dyshonte tek gruaja e tij se dhunonte djalin e tyre të mitur, u tmerrua kur pa në filmimet e kameras së sigurisë që e kishte kapur në flagrancë gruan duke abuzuar në...

   Më Shumë

   Nxėnėsit e befasojnė mėsuesin ditėn e tij tė dasmės (Video)

   Një mësues – së bashku me klasën e tij fillore...

   E pabesueshme! Ja deri ku shkon dėshira pėr aventurė (Video)

   Jo shumë njerëz kanë guximin që të vozitin një...

   Pitbulli masakron qenin nė mes tė Durrėsit, tremben kalimtarėt (Video)

   Vazhdon të jetë një shqetësim i madh për të...

   OK KIDS
   Ēfarė i bėn ngjitėsit tė ngjitshėm?

   Ngjitësit kanë një substancë paste që i bën ata të rrinë në një sipërfaqe. Ngjitësit mund të bëhen nga materiale të ndryshme dhe të prodhuara në mënyra të...

   Me Shume

   Pse disa emra tė dinosaurėve pėrfundojnė me -saurus?

   Gati 200 vjet më parë, kur njerëzit filluan të...

   A flenė zogjtė gjatė fluturimit?

   Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >