Kosova Sot

Nga njė ish i burgosur, nė biznesmenin multimilioner

Lajme >

Rafati i varur nga droga, ishte afër vdekjes në vitin 2001 Trembëdhjetë vjet më parë, Khalil Rafati ishte i pastrehë, i varur nga heroina dhe jetonte në lagjen famëkeqe të Los Anxhelesit,...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Kosova do tė pėrballet me njė problem tjetėr demarkacioni

BANORËT E KARAÇEVËS KËRKOJNË PEZULLIMIN E...

Nxėnėsit gjakovarė vazhdojnė tė paguajnė vetė transportin

Një numri të nxënësve ua rrezikon vijimin e rregullt...

Universitetet publike nuk mbushin dot kuotat, shtyhet sėrish regjistrimi pėr maturantėt

Vitet e para në universitetet publike në Shqipëri kanë ende...

Ja kush janė tre shqiptarėt e arratisur nga burgu i Romės

Arratisja e tre shqiptarëve nga burgu Rebibbia në Romë ka ardhur...

Ashton: BE'ja s'ka ndryshuar qasje ndaj vendeve tė Ballkanit

Shqetësimet e vendeve të Ballkanit Perëndimor ndaj ndikimit...

Kamerat nė shkolla rritėn sigurinė e nxėnėsve

REDUKTOHEN PROBLEMET NË OBJEKTET MËSIMORE Policët tanë...

Vogėlushja me meningjit vdiq brenda 14 orėve

LINDI PAS 16 SHTATZËNIVE TË DËSHTUARA TË SË...

Ish-prokurori i shpėton burgut, gjykata e dėnon me shėrbim prove

Ish-prokurori i Fierit, Petrit Vukaj është dënuar me 2 vjet e 6...

1 EURO =

1.09

USD

133.50

ALL

0.90

GBP

1.08

CHF

7.40

CNY

114.62

JPY

72.86

INR

1.44

AUD

3.39

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Lindi ’me kėmishė’, e u fut nė qese tė sandviēit

   Pas qëndrimit në kujdesin e të sapolindurve për tre muaj e...

   VIP

   Enca e dashuron trupin e vet (Foto)

   Enca Haxhia nuk ngurron që në foto e publikuara në profilet e rrjeteve sociale të ekspozojë trupin e saj. Ajo ka postuar foto në instagram ku shkruan se grimin e ka bërë vet dhe e dashuron trupin e saj, shkruan Kosova Sot Online. "Life is only as good as your mindset ✨#SelfMade #KingEnca#LoveOnMyBody" ka shkruar Enca përkrah fotos. (Kosova Sot)       Life is only as good as your mindset ✨#SelfMade #KingEnca #LoveOnMyBody A...

   VIP

   Publikohen fotot e para tė Adelina Ismajlit shtatzėnė (Foto)

   Këngëtarja Adelina Ismajli e cila vitet e fundit po rri larg skenës shqiptare,...

   Shėndetėsia

   Adhuroni ushqimet me kalori negative, sa mė shumė qė i hani, mė shumė dobėsoheni

   Çfarë në fakt është bilanci negativ i kalorive? Përgjigjja...

   VIP

   Ēudia e radhės:Tara mbush 6 vjet e gjysmė,ja si uron Teuta (Foto)

   Aktorja Teuta Krasniqi ka uruar vajzën e saj të madhe Tarën që ka...

   VIP

   Kur Genta luan biliardo bėhet e rrezikshme (Foto)

   Këngëtarja Genta Ismajli e cila sapo lansoj klipin me këngën “Squat...

   Shėndetėsia

   Pijeni supėn "magjike", pėr 7 ditė humbni 4 kilogramė

   Dieta me supë është e bazuar në shujtat e lëngshme të cilat...

   VIP

   Stresi sėrish pas hekurave, kėrkon ndihmė nga burgu (Video)

   Duket se problemet me drejtësinë për Stresin nuk kanë fund. Reperi ka...

   VIP

   Xhesika Ndoja tregon momente me tė dashurin (Foto)

   Këngëtarja provokative, Xhesika Ndoja, po tenton të tërheqë sa më...

   Sport
   • Vazhdon interesimi i Liverpoolit pėr Coric

    Liverpooli do të provojë edhe një herë për Ante Coric gjatë janarit. Kroati shikohet nga Reds si një nga ata lojtarët që do të lënë gjurmë në futbollin evropian në të...

    Më Shumë
   • Barcelona dėshiron Glen Johnsonin, alternativė Srna

    Pas fjalëve se Barcelona ka shfaqur interesim për Glen Johnsonin, tashmë vijnë edhe konfirmimet nga Spanja. Sipas Mundo Deportivo interesimi i Barcës është serioz për mbrojtësin anglez të Stoke...

    Më Shumë
   • Ferguson: Kujdes nga Leicesteri nė Champions

    “Leicester City do të shkojë larg në Ligën e Kampionëve”, kështu mendon Sir Alex Ferguson Trajneri legjendar i Manchester Untiedit, Sir Alex Ferguson, beson se Leicester City mund të bëjë...

    Më Shumë

   Ronaldo me fjalė tė mėdha pėr Zidanin

   Cristiano Ronaldo ka thënë se Zinedina Zidane qëndron prapa...

   5 futbollistėt mė tė shpejtė nė botė, ku renditen Messi dhe Ronaldo? (Foto)

   Në listën e 5 futbollistëve më të shpejt në...

   Ferguson gėzon tifozėt e United, ja ēka thotė pėr Mourinhon dhe Guardiolan

   Alex Ferguson ka thënë se Jose Mourinho mund të rivalizojë...

   Shqipėri – Izrael, Federata ka gati “planin B” pėr stadiumin

   Shqipëria luan më 12 nëntor ndaj Izraelit, ndërkohë...

   Lewandowski – Bayern, lajm i madh nga Gjermania

   Drejtori i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka thënë të...

   Befason Ronaldo, ja ēfarė thotė pėr kundėrshtarėt

   Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, ka thënë se ka nevojë...

   Opinione

   Lufta pėr shpirtin konservator tė Amerikės

   Shkruan: Edward Luce Kriza e lidershipit, që i karakterizon...

   Ja ēka mund ta mėsojė Nixon-i Trump-in pėr humbjen

   Shkruan: Mark K. Updegrove  Kontestimi i procesit zgjedhor do të...

   Pse do tė fitojė Hillary?

   Shkruan: Paul Krugman  Ajo është e vërtetë, reale,...

   Dossier

   Zbulohen dokumentet sekrete qė dėnuan Shqipėrinė

   Drejtësia ndërkombëtare duhet ta rishikojë vendimin e saj. Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivit Britanik, lidheshin ngushtësisht me...

   Planeti X

   Shpirti i ushtarit tė vdekur terrorizon ekspertėt

   Shpirti i një ushtari të vdekur terrorizon ekspertët paranormalë në një burg të braktisur ku ishin ekzekutuar me dhjetëra të burgosur. Fotot e bëra në "Crumlin Road Gaol" në...

   Shpirti i ushtarit tė vdekur terrorizon ekspertėt

   Shpirti i një ushtari të vdekur terrorizon ekspertët...

   Studiuesi i UFO-ve sikur ta kishte parashikuar vdekjen e vet

   Kërkuesi shkencor britanik dhe mbështetësi i teorive të...

   Nazistėt, meritorė pėr pamjen e parė tė tokės nga gjithėsia

   Shtatë dekada më parë, shkencë- tarët në Nju-...

   Fantazmat merren me pastrime?!

   Pamjet nga kamerat e vëzhgimit kanë treguar objektet që...

   Auto&Tech
   OnePlus 3T do tė kushtojė 480 dollarė?

   Kohët e fundit është folur shumë në lidhje me një version të ri dhe të përditësuar të OnePlus 3. Modeli i ri i telefonit  pritet të quhet OnePlus 3T dhe tani duket se kemi disa detaje...

   Më Shumë

   Risi nė Facebook (Foto)

   Facebook ka kopjuar përsëri Snapchat, duke lansuar një...

   Ju ndodhin kėto gjėra me telefonin? Kujdes, po ju pėrgjojnė...

   Si ta dalloni nëse jeni duke u përgjuar? 1.Bateria harxhohet...

   KOSOVA SOT TV
   Momenti kur binjakėt ecin dhe bien sė bashku (Foto/Video)

   Binjakët zakonisht janë shumë të lidhur mes vete. Shpesh ata bëjnë gjëra së bashku, transmeton Kosova Sot Online. Këta dy binjakë janë të mrekullueshë. Lëvizjet e tyre u...

   Më Shumë

   Qeni qė e bėn tė lumtur pronaren, i sjell birrėn dhe e mbyll frigoriferin (Foto/Video)

   Keni parë ndonjëherë qen që ju sjell  birën pasi...

   E premtja e zezė, dita kur blerėsit rrahen me grushte me njėri-tjetrin (Foto/Video)

   E premtja e zezë , në Rio De Janerio të Brazilit nuk ka...

   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të...

   OK KIDS
   A e dini kush e emėroj planet Pluton?

   Një vajzë 11-vjeçare i dha emrin  planetit të Plutonit,transmeton gazeta Kosova Sot Online. Plutoni merr rreth 248 vjet të rrotullohet rreth Diellit. Hëna është më  e madhe se...

   Me Shume

   Fakte interesante pėr planetin e Venerės

   Një ditë në planetin Venera është më I gjatë...

   Mėsoni disa truqe tė reja me tullumbace (Video)

   Ju pëlqejnë tullumbacet por nuk ju kujtohet ndonjë mënyre e...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >