Kosova Sot

'Peshqit e mėdhenj' nuk janė tė paprekshėm!

Lajme >

Kur Prokuroria e shtetit e bën punën sipas ligjit Gashi: Me kryeprokurorin, Aleksandër Lumezi, punët po shkojnë shumë më mirë "Nga emërimi i z. Lumezi si kryeprokuror i shtetit, punët...

5 orë e 53 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Opozita, e koordinuar pėr seancėn e sė hėnės

Riprocedimi i amendamenteve kushtetuese, që do t’i hapte rrugë...

15 minuta më parë

Edi Rama, 17 vite mė parė (Foto)

Kjo është një foto e kryeministrit aktual në kohën...

26 minuta më parë

Haradinaj bėri homazhe nė Kamenicė

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i shoqëruar nga kryetari i...

32 minuta më parë

Gjendet njė granatė dore nė Batllavė

Një qytetarë ka lajmëruar në polici se ka gjetur një...

35 minuta më parë

Gėzim Kelmendi i pėrgjigjet Haradinajt, ja ēfarė i thotė

Deputeti Gëzim Kelmendi, ka reguar ndaj kreut të AAK-së, Ramush...

39 minuta më parë

Arrestohet e reja, protestė me reēipeta nė mbėshtetje tė saj

Në Hong Kong 30 vjeçarja Ng Lai-ying u dënua me burg pak...

43 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.07

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.44

JPY

70.45

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.04

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Elvana mban kokėn lart (Foto)

Elvana Gjata është ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe të vlerësuara të estradës shqiptare. Punon shumë për të lansuar projekte të reja dhe çdo këngë e saj pothuajse bëhet hit. Bukuroshja nga Shqipëria ka publikuar një foto në Instagram derisa ka lënë një mesazh.  "Koken lart", ka shkruar ajo.   Koken lart. A photo posted by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on Aug 2, 2015 at...

VIP

Enca Haxhia, sė shpejti duet me Erėn?

Këngëtarja seksi nga Shqipëria, Enca Haxhia ka bërë të ditur se...

VIP

Mesazhi i Kidės pėr ferizajasit (Foto)

Orhidea Latifi - KIDA është në mesin e këngëtareve të reja që...

Femra

Problemet mė tė shpeshta me rastin e formėsimit tė vetullave

Vetullat e bukura dhe të formësuara mirë janë zbukurim në fytyrën e...

Shėndetėsia

Lėpusha, bima qė ruan shėndetin

Ndihmon te reumatizmi, marramendjet, forcon zemrën dhe imunitetin, largon depresionin....

VIP

Era bėn qė Beyonce tė tregojė... (Foto)

Është një incident që u ndodh shumë femrave. Era i ka çuar fustanin...

Dashuri

10 gjėrat e ēuditshme qė eksitojnė meshkujt nė shtrat

Në një shkrim të publikuar i bazuar në një anketë me qindra...

Sport
 • Van Gaal: Duhet ta transferojmė Pedron

  Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka pranuar se skuadrës së tij i nevojitet kreativiteti dhe shpejtësia e një lojtari si Pedro Barcelona ka insistuar se deri tani nuk ka asnjë ofertë për 28...

  Më Shumë
 • Ēėshtjes Di Maria - PSG i erdhi fundi!

  Lojtari i Manchester Utd Angel Di Maria, do ti bëjë testet mjekësore, dhe do ti bashkohet Parisit në 24 orët e ardhshme. Mesfushori pritet të takoi sot zyrtaret e PSG, dhe të bisedoj rreth...

  Më Shumë
 • Benitez e do Moratan te Reali

  Skuadra e Real Madridit e dëshiron rikthimin e sulmuesit spanjoll, Alvaro Morata. Los Blancos lejuan largimin e Moratas për 22 milionë euro drejt Juventusit, por tani Rafa Benitez e dëshiron rikthimin e tij. Reali duhet...

  Më Shumë

Canės i dėshton pista e Katarit

Lorik Cana nuk do të shkojë drejt Katarit. Evropa dhe Amerika...

48 minuta më parë

Manaj shėnon golin e parė me Interin

Rey Manaj ka nisur aventurën tek Interi dhe këtë sezon...

59 minuta më parë

Manchester City, Pogba nė muajin Janar

Paul Pogba nuk do të largohet nga Juventusi… të paktën...

1 orë e 29 minuta më parë

Guardiola: Tani tė mendojmė pėr tė ardhmen

Pep Guardiola këmbëngul se Bayerni i Mynihut nuk luajti keq në...

2 orë e 10 minuta më parë

Cristiano Ronaldo: Nuk e kam menduar se do tė bėhesha profesionist

Cristiano Ronaldo e pranon se gjatë fëmijërisë nuk e...

2 orë e 13 minuta më parë

Skuadrat me rekordin mė tė mirė nė shtėpi

Skuadra e Liverpoolit është ajo me rekordin më të mirë...

4 orë e 21 minuta më parë
Opinione

Ja ēka nuk kanė marrėveshjet me Greqinė dhe Iranin

ANALIZË Shkruan: Dominique Moisi Politika fryn rezultatin e...

Kosova rrezikon tė bjerė nė tirani

Shkruan: Ali Hertica Drejtimi i shtetit, një sfidë e...

Deri kur do tė na mungojė vetėdija pėr shtet dhe pėr pėrgjegjėsi?

Shkruan: Mr. Bislim Aliu Kosova nuk e ka merituar keqqeverisjen Askush...

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Dossier

Letra e 1952/ Ish sekretari i Bajram Currit, pse dėshtoi protokolli i Aleksandrisė pėr shqiptarėt nė vitin 1948

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Misteri i statujės mė tė vjetėr nė botė

Bëhet fjalë për një statujë, e cila është e vjetër sa dyfishi i piramidave egjiptiane dhe përmban mesazhin më të vjetër të koduar në botë. Idhulli Shigir besohet se...

Misteri i statujės mė tė vjetėr nė botė

Bëhet fjalë për një statujë, e cila është e...

Njė rast interesant i magjisė sė zezė

Si ia largoi një njeri i panjohur mallkimin bebes, e cila sa nuk kishte...

Krateret e ēuditshme nė Siberi mund ta zbulojnė misterin e Trekėndėshit tė Bermudės

Më herët gjatë këtij vitit, në Siberi kishin filluar...

Njerėzit kanė prejardhje nga jashtėtokėsorėt?!

Hulumtuesit nga Universiteti i Shefildit dhe Universiteti i Bukinghemit...

Auto&Tech
Krijohet ora e parė nė botė pėr tė verbrit (Foto)

Një kompani teknologjike ka krijuar orën e parë në botë të Brailit. Kompania e Koresë së Jugut ‘Dot’, ka krijuar një pajisje që përdor një ekran të Brailit që...

Më Shumë

A po shkon Apple drejt rrugės sė Nokia?

Analistët thonë se Apple do ta humbë dominimin në...

20 orë e 2 minuta më parë

Facebook urdhėrohet tė lejojė pseudonimet nė Gjermani

Një mbikëqyrës i Facbook-ut në Gjermani urdhëroi...

20 orë e 24 minuta më parë

Google Glass u vijnė nė ndihmė mjekėve

Syzet inteligjente të Google janë ende në fazën e...

21 orë e 14 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Nė Kinė gjendet oqeani nėn shkretėtirė (video)

Shkencëtarë kinezë pohojnë se kanë gjetur një oqean të fshehur në njërin nga vendet më të thata në botë! Zbulimi është bërë në shkretëtirën...

Më Shumë

Pamjet e kėtij aksidenti do ju shokojnė (Video)

Një shofer i paduruar për të parakaluar një kamion e...

46 minuta më parë

Sėrfisti rrėshket, i mbijeton pėr mrekulli dallgės 8.2 metra te lartė (Video)

Nicolo Porcella është një serfist italian i cili arriti...

1 orë e 52 minuta më parë

Ajo qė bėn kjo dermatologe do ua shpifė (Video)

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Nëse jeni tipa që u pëlqen...

15 orë e 10 minuta më parë
OK KIDS
Disa nga llojet e kafshėve helmuese

Kobra Cili është dallimi në mesin e kafshëve helmuese? Kafshët helmuese përmbajnë toksinë (helm) në pjesë të trupit të tyre, sikurse lëkura, organet, apo kthimi në...

Me Shume

Miku mė i mirė i njeriut

Kush është miku, apo shoku më i mirë i njeriut? Qeni, me...

A e dini se ...

-E ëma e Adolf Hitlerit, derisa ishte shtatzënë në të,...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...