Kosova Sot

Fshati pa asnjė banor

Lajme >

Para luftës në këtë fshat jetonin 300 banorë Pas lufte në këtë fshat jetuan 8 familje, por duke parë se stili i jetës kishte ndryshuar, edhe ato familje u detyruan të ikin nga aty,...

4 minuta më parë

Zyrtarėt dėmtojnė MSH-nė

1 orë e 18 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Hiqet rregulli pėr dritat e ndezura pėr vozitje gjatė ditės

Me propozimin për ndryshim të ligjit për siguri në...

5 minuta më parë

Has, njė person humb jetėn nė minierė

Një person ka humbur jetën në minierën e Vlahenit në...

12 minuta më parë

OKB: Rusia pretendon territor nė Oqeanin Arktik

Rusia e ka paraqitur një kërkesë në Kombet e Bashkuara...

17 minuta më parë

6 tė lėnduar nė njė aksident nė Shėnkoll

Gjashtë persona të lënduar është bilanci i një...

39 minuta më parë

Limaj thotė se listat me emra, sport i kėndshėm pėr disa

Me të kaluar Gjykata Speciale në Kuvendin e Kosovës, në...

44 minuta më parë

Sulm terrorist nė Turqi, dy ushtarė tė vdekur

Në një Sulm të organizatës terroriste PKK në...

47 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.26

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.81

CNY

135.95

JPY

69.92

INR

1.48

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Will mohon lajmin e ndarjes nga gruaja (Foto)

Së fundmi u raportua që Will Smith është ndarë nga bashkëshortja e tij Jada. Por, aktori ka reaguar shpejtë duke mohuar lajmin tronditës. Përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ai ka thënë se nuk është ndarë nga ‘Mbretëresha’ e tij dhe se as që planifikon një hap të tillë. “Në rrethana normale, unë zakonisht nuk përgjigjem për marrëzi ... Por, kaq...

VIP

Edhe Gwen Stefani i jep fund martesės (Foto)

Raportohet se Gwen Stefani i ka dhënë fund martesës së saj me Gavin Rossdale,...

Shėndetėsia

Arrat dhe mjalti: Kombinimi shėrues

Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa...

Femra

Buzėkuqi i preferuar i artistėve tė grimit qė punojnė me tė famshmet

Me shumë gjasë lista e gjërave që keni për t’i blerë për...

VIP

Ja si duket Soni Malaj pa grim (Foto)

Ajo konsiderohet si një prej këngëtareve më seksi nga Shqipëria, e cila...

VIP

Swift, joshėse nė kopertinėn e re (Foto)

Ajo, javë më parë zyrtarizoi lidhjen e saj me Dj skocez Calvin Harris, dhe duket se...

Dashuri

Zakonet qė shkatėrrojnė lidhjen

Një lidhje  e kënaqshme sigurisht që ju bën të ndiheni mirë dhe...

Sport
 • Ndryshon rregulli i pozicionit jashtė loje nė Premier League

  Një ndryshim në rregullin e pozicionit jashtë loje do të hyjë në fuqi në futbollin anglez duke filluar nga sezoni i ardhshëm, pas disa rasteve të diskutuara në edicionin e fundi. Rregulli i...

  Më Shumë
 • Zėdhėnėsi i FSHF-sė: S'ka qėndrim pėr biletat

  Pas lajmit të publikuar se në ndeshjen e kthimit mes Shqipërisë dhe Serbisë tifozë nga Kosova dhe Maqedonia nuk do të lejohen në stadiumin “Elbasan Arena”, në një deklaratë për...

  Më Shumë
 • Mėrgimtarėt tė interesuar tė ndihmojnė sportin nė Malishevė

  Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport, Blerta Krasniqi, kanë pritur në një vizitë mërgimtarin nga Shkoza i cili jeton dhe vepron në Gjermani,...

  Më Shumë

Mario Balotelli shokė skuadre me Etrit Berishėn

Lazio po shfaq interes për të marrë nga Liverpooli sulmuesin...

1 orë e 9 minuta më parë

Ja kundėrshtarėt e Sigal Prishtinės nė FIBA Europa Cup

Klubi më i trofeshëm në basketbollin kosovar, Sigal Prishtina...

2 orë e 43 minuta më parë

Ja katėr kapitenėt e Barcelonės

Mesfushori Andres Iniesta do ta mbaj shiritin e kapitenit në edicionin e...

3 orë e 3 minuta më parë

Ja si kanė ndryshuar 10 ekipet e Serisė A (Foto)

Merkato e këtij sezoni ka bërë që disa skuadra të...

3 orë e 47 minuta më parë

Mavraj ėshtė gati, ja si i quan serbėt

Lajm fantastik pёr kombёtaren shqiptare dhe trajnerin Gianni De...

3 orë e 54 minuta më parë

Imituesi i Kobe Bryant, mė shumė se origjinal (Video)

Brandon Armstrong, ish lojtar në D-Ligën amerikane, kategori kjo...

4 orë e 12 minuta më parë
Opinione

Ndarja tė cilėn duhet ta evitojė BE-ja, ėshtė ajo me Gjermaninė

Shkruan: Marcel Fratzscher Kriza greke dëmton besimin e...

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Koalicioni PDK-LDK me ditė tė numėruara

Shkruan: Blerim Burjani  Pushteti në kurriz të...

Ja pse nuk mund tė ribėhet LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Një parti që po fundoset LDK-ja Rugoviane...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Laboratori i aktiviteteve paranormale nė Universitetin e Virxhinias

Divizioni i Studimeve të Perceptimit (DOPS) në Universitetin e Virxhinias, respektivisht në Shkollën e Mjekësisë të këtij universiteti, është një vend fascinues. I themeluar në vitin 1967...

Laboratori i aktiviteteve paranormale nė Universitetin e Virxhinias

Divizioni i Studimeve të Perceptimit (DOPS) në Universitetin e...

Eksperti i UFO-ve: Ekzistojnė tė paktėn 19 civilizime tė jashtėtokėsorėve

Eksperti në zhvillimin e ‘ekzopolitikës’ dhe studiuesi i...

A ėshtė kjo fotoja mė e vjetėr e njė UFO-je?

Me gjasë të gjithë të pasionuarit pas UFO-ve interesohen ta...

Zogjtė gjigantė, qė kanė terrorizuar Australinė nė vitin 1920

Zogjtë gjigantë, që ndryshe quhen edhe ‘zogj të...

Auto&Tech
30 mijė njėsi OnePlus 2 janė shitur nė vetėm 64 sekonda

Mbi 1 milion njerëz kanë bërë kërkesën për të blerë telefonin inteligjent OnePlus 2. Kompania njoftoi se në vetëm 64 sekonda ajo ka shitur 30 mijë njësi. Shitjet janë mbyllur...

Më Shumë

HTC One M9 merr pėrditėsimin Android 5.1 Lollipop nė Evropė

Përdoruesit amerikanë të HTC One M9 kanë marrë...

2 orë e 17 minuta më parë

Hidhet nė treg Samsung Galaxy S4 mini plus

Samsung ka nxjerrë në treg një version të ri të...

4 orë e 14 minuta më parë

Yahoo blen sajtin e modės Polyvore

Yahoo ka vendosur të bëjë një tjetër blerje. Kompania...

6 orë e 38 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Kėshtu edukohet fėmija?! Kėrcim erotik nė tub me vajzėn e mitur (Video)

Kjo video ka ngjallur shumë debat dhe kritika në rrjet. Në të shihet një nënë e cila kërcen me bikini në një tub në shtëpi në sy të vajzës së vogël. Por nuk...

Më Shumë

Njeriu mė i pistė nė botė! Ja prej sa dekadash nuk lahet (Video)

Ky është zyrtarisht njeriu më i pistë në...

3 orë e 28 minuta më parë

I hedhin njė panine portierit, ja si reagon ai (Video)

Në ndeshjen e kampionatit argjentinas mes Racing Club dhe Belgranos ka...

4 orë e 52 minuta më parë

Lopa aventuriere ēudit pushuesit nė plazhin e Sarandės (Video)

Një lopë është bërë qendra e vëmendjes...

5 orë e 33 minuta më parë
OK KIDS
Gjithēka qė nuk keni ditur pėr qenin e gjahut Labrador

Qeni i gjahut i llojit Labrador është një nga llojet e shumta të zagarëve. Ky lloj është shumë miqësor, inteligjent dhe me natyrë të mirë gjë që i bën miq të...

Me Shume

Me ēfarė kafshe ka lidhje zebra?

Si mund të mendoni pasi t’i shikoni ato, zebrat janë pjesë...

Pse bėhen mollėt tė kafenjta?

A e keni kafshuar ndonjëherë një mollë, e keni...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...