Kosova Sot

Ik Rafuna, s’flet pėr shkeljet nė Dogana (Foto)

Lajme >

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike është treguar tejet miqësorë dhe i butë ndaj drejtorit të Doganave Lulzim Rafuna përkundër shkelejve që ka Auditori i Përgjithshëm ka...

2 orë e 7 minuta më parë

Komisioni parlamentar nuk shqyrton gjetjet e Auditorit pėr policinė, ja arsyeja

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike nuk ka pranuar të...

1 orë e 46 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Kodra: Mjacaj e vrau 13 vjeēarin pėr kanabis, jo pėr varėsen (Video)

Vrasja e 13-vjeçarit Agim Leraj në vitin 2010, krim për...

15 minuta më parë

Skenari i ri i fundit tė botės

Gjithçka që njohim (dhe s’njohim) lindi nga Big Bengu, por...

33 minuta më parë

Franca: Greqia duhet tė mbetet nė Eurozonė

Franca do të bëjë gjithçka të mundur për...

45 minuta më parë

Hungaria miratoi “gardhin kufitar”

Parlamenti i Hungarisë ka miratuar legjislacionin e ri, për...

47 minuta më parë

KS diskuton sot projekt-rezolutėn pėr Srebrenicėn

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara diskuton sot për...

49 minuta më parë

Kosova shkatėrron rreth dymijė armė

Me rastin e shënimit të Ditës së shkatërrimit të...

52 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

138.97

ALL

0.71

GBP

1.04

CHF

6.81

CNY

134.35

JPY

69.57

INR

1.48

AUD

2.94

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Enca, 'pijanecja' seksi

Enca Haxhia vazhdon të jetë ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe 'IN' të momentit. Çdo këngë e saj bëhet hiq, dhe çdo foto që publikon në rrjetet sociale merr shumë pëlqime e komente nga fansat. Bukuroshja nga Shqipëria së fundmi ka postuar një foto ku shihet duke konsumuar birrë derisa ka shkruar në gjuhën angleze se 'pushimet nuk shkojnë pa birrë". Shpresojmë të mos dehet...

VIP

Habit Rita, nxjerrė gjoksin (Foto)

Në javën e modës, e cila po mbahet në Paris nuk ka munguar as...

Femra

Shtatė mėnyrat e gabuara tė krehjes sė flokėve

Ndoshta duke pasur probleme me flokët keni përdorur shapone të ndryshme, por a keni...

Shėndetėsia

Ēfarė tė bėni kur ta teproni me ushqim?

Nëse e keni tepruar me ushqim e pije dhe keni turbulluar lukthin tuaj, lehtësojani vetes...

VIP

Ndėrkohė, ja si freskohet Aurela (Foto)

Kur bëhet fjalë për provokimet, aty patjetër se gjendet Aurela...

VIP

Kur Irina tregon kėmbėt (Foto)

Në Paris po mbahet  Java e Modës, ndërsa atje nuk kishte se si të mungonte...

Dashuri

Kundėr traditės, nė emėr tė dashurisė: Sa shpesh ai merr mbiemrin e saj?

Njihet fakti se në Evropë praktikohet që gruaja të marrë mbiemrin e burrit...

Sport
 • Valdes drejt Valencia-s

  Valencia pritet të bëjë ofertë zyrtare drejt gardianit spanjoll Victor Valdes që është pjesë e skuadrës se Man.United aty ku nuk po gjen hapësirë të mjaftueshme për të...

  Më Shumë
 • Casillas gati t'i thotė lamtumirė Realit

  Finalja e dytë e humbur brenda një viti. Dy goditje të rënda që nuk mund të mos lenë shenjë edhe në karrierën e një lojtari si Lionel Messi që me Kombëtaren e Argjentinës vazhdon...

  Më Shumë
 • Presidenti i Barcelonės flet pėr transferimin e Pogbas

  Nuk është risi interesimi i Barcelonës për mesfushorin francez Poul Pogba, por entuziasmi i katalanasve u shua javën e shkuar kur oferta e tyre prej 80 milionë eurosh u refuzua nga Klubi Juventin. Sipas presidentit...

  Më Shumë

Messi: E dhimbshme ta pėsosh nė finale

Finalja e dytë e humbur brenda një viti. Dy goditje të...

1 orë e 51 minuta më parë

Pėrleshje mes Guardiolės dhe Mullerit nė stėrvitje

Pep Guardiola kërkon gjithmonë maksimumin nga futbollistët e tij...

2 orë e 34 minuta më parë

I hiqet titulli, Floyd Mayweather s'ėshtė mė kampion bote nė boks

Floyd Mayweather mposhti më 2 maj Manny Pacquiaon në të...

4 orë e 42 minuta më parë

Valon Behrami kthehet nė Itali

Futbollisti  kosovar me pasaportë zvicerane Valon Behrami...

5 orë e 45 minuta më parë

Drita nuk po jep shenja drite

Skuadra gjilanase pa sinjale pozitive tash për tash Përderisa disa...

5 orë e 49 minuta më parë

Pak shanse pėr ekipet shqiptare nė Evropė

Futbolli shqiptar vazhdon të mos ketë rezultate në garat...

5 orë e 51 minuta më parë
Opinione

Qysh e lype, populli im, e gjete!

Shkruan: Riza Greiçevci ("NË MES ATYRE QË...

Kosova para kolapsit socio-ekonomik

Shkruan: Muhamet Kelmendi KOSOVA ME EKONOMI IMPERIALE, ME KONCENTRIM TË...

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Dossier

Origjinale e Vatikanit/ Njė letėr e Papa Kalistit III drejtuar Skėnderbeut

Speciale/ Një letër nga arkivat e Vatikanit, ekskluzive për “Standard” nga studiuesi Etnor Canaj 1) Në historiografinë shqiptare ekziston një anë ende e errët apo, thënë më...

Planeti X

Moteli mė i frikshėm nė Amerikė ėshtė i pushtuar nga palaēot

Në një vend në mes të Las Vegasit dhe Renos shtrihet qyteza e famshme Tonopa. Kjo është një qytezë shkretinore, mirëpo nuk është shkretëtira ajo që ka bërë që ky vend...

Moteli mė i frikshėm nė Amerikė ėshtė i pushtuar nga palaēot

Në një vend në mes të Las Vegasit dhe Renos shtrihet qyteza...

A e kemi tė gjithė nga njė engjėll roje?

Një tregim i vërtetë që konfirmon ekzistimin e...

Objektet e famshme, tė pushtuara, qė ua fusin frikėn nė palcė (Foto)

Pushtimi nga fantazmat zakonisht është i ndërlidhur me lokacione...

A do tė shpėrbėhet universi nga njė shpėrthim i madh?

Një ngjarje e njohur si ‘Shqyerja e Madhe’ mund të ndikoj...

Auto&Tech
Sė shpejti nė treg njė telefon Android me bateri 10000mAh

Kompania kineze Oukitel do të prezantojë së shpejti një telefon të ri inteligjent, i cili do të quhet Oukitel K10000. Çmimi dhe data e daljes në treg të këtij telefoni inteligjent nuk janë...

Më Shumë

Twitter do tė shfaqė tani edhe ditėlindjen e pėrdoruesve

Twitter do që të festoni ditëlindjen në rrjetin e saj...

2 orë e 12 minuta më parë

Zbulohet telefoni inteligjent Asus Pegasus 2 Plus

Asus ka përditësuar linjën e saj të telefonave...

3 orë e 18 minuta më parë

“Toshiba” prezanton laptopin “Kirabook”

Seritë “Kirabook”, nga “Toshiba” janë të...

5 orë e 13 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Gjyshi hidhet nė shina pėr tė shpėtuar mbesėn (Video)

Një gjysh u hodh në shina për të shpëtuar mbesën e vogël, e cila ishte në një karrocë bebesh. Karroca rrëshqiti dhe ra në shina. Gjyshi u hodh, edhe pse treni ishte 100 metra...

Më Shumë

Bėri seks nė plazh, 2.5 vite burg (Video)

Një burrë, që u kap duke bërë seks në një...

1 orë e 34 minuta më parë

Momenti horror kur klienti vret avokatin (Video)

Ky është momenti shokues kur një avokat qëllohet për...

3 orë e 21 minuta më parë
OK KIDS
‘How to Train Your Dragon 2’

Ngjarja në film zhvillohet pesë vite pas filmit të parë dhe ka si personazhe Hiccup-in dhe miqtë e tij si adoleshentë. DeBlois zbuloi në një intervistë në lidhje me historinë: ‘Në...

Me Shume

Pse janė stinėt tė ndryshme nėpėr botė?

Pse është dimër në Amerikën Veriore, kur...

Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë...

Nėnė

Nënë o nënë, Unë  të dua ty, Më...