Kosova Sot

Dhurata korruptive e Devollėve pėr Jahjagėn nuk e zgjon Prokurorinė

Lajme >

ANALISTËT KOMENTOJNË DEKLARATËN E ISH-PRESIDENTES PËR DHURATËN E REFUZUAR NGA DEVOLLËT ZEQA:Çdo institucion në Kosovë, prej nivelit komunal deri tek ai qendror, çdo ditë iu "laget...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Avioni “parkon” mes pemėve, mister rrethanat

Turistë të shumtë janë duke vizituar një avion...

Burri qėlloi gruan dhe mė pas veten (DETAJE)

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja në Zyrih të...

Arrestohet tregtari mė i madh i armėve nė Brazil

Policia braziliane ka njoftuar sot se ka arrestuar një preson, i cili...

Ēfarė rreziku po na vie nga Rusia dhe Turqia?

Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por e para ende jo....

Pesė persona tė vrarė nga shpėrthimet nė Jemen

Dy shpërthime vetëvrasëse kanë ndodhur sot në qytetin...

Rexhep Selimi: "Plaēkė" ajo se ēfarė kanė bėrė

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka komentuar...

Bulliqi nuk ka koment pėr vendimin e kryeministrit Haradinaj

Shpejtim Bulliqi, i cili ishte emëruar kryetar i Komisionit Shtetëror...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Bėhuni gati pėr ditėt mė tė ftohta tė kėtij dimri

   Dimri i vërtetë duket se do të jetë gjatë ditëve...

   Elita
   VIP

   Shefi i famshėm kryen marrėdhėnie nė restorant

   Shefi i famshëm i kuzhinës, Renato Mekolli i cili njihet për pjatat e shijshme, rrallëherë flet për jetën private. I pyetur në një emision se sa herë ka kryer marrëdhënie seksuale në kuzhinën e restorantit të vetë, Renato tregoi se tek i veti nuk ka ndodhur, por në çdo restorant tjetër po. “Këtu nuk kam bërë, por në çdo restorant tjetër kam bërë”, u shpreh Renato ndërsa shtoi se nuk e...

   VIP

   E gjithė jeta e kėngėtarit tė njohur e pasqyruar nė njė film

   Ed Sheeran është një nga këngëtarët më të suksesshëm...

   VIP

   Moderatorja bukuroshe “fut nė sherr” fansat, reagon Luana: E teprove tani…

   Kur moderatorja bukuroshe Marina Vjollca publikon një foto në “Instagram”,...

   VIP

   Adelina Tahiri zbulon pamje nga shtėpia super luksoze, ja si ėshtė e mbuluar me gurė tė ēmuar (FOTO)

   Këngëtarja Adelina Tahiri ka disa kohë që është në qendër...

   Shėndetėsia

   KOMPRESAT NGA LAKRA KUNDĖR KOLLĖS SĖ FORTĖ

   Merrni një gjethe të madhe të lakrës dhe e futni në ujë të...

   Shėndetėsia

   Simptomat e hershme tė demencės

   Disa simptoma të hershme të demencës dallohet herët, para se sëmundja...

   Femra

   MASKĖ FYTYRE ME MOLLĖ PĖR LĖKURĖ TĖ YNDYRSHME

   Që të pastroni fytyrën tuaj dhe të rregulloni yndyrën e lëkurës...

   Reēeta

   Receta e Cekės: Fli misri e pjekur nėn saē

   PËRBËRËSIT: • 1. 1/2 kg miell misri i situr në sitë të...

   Sport
   • Spalletti: Fitore e vėshtirė, por e merituar

    Luciano Spalletti këmbëngul se Interi i tij e meritoi fitoren ndaj Beneventos, megjithëse e cilësoi si një luftë, ku pa ekipin e tij të luante “me zemër”. Nerazzurët u rikthyen te fitoret...

    Më Shumë
   • Ranocchia: Interi tregoi karakter, nuk ishte penallti ajo ndaj Cataldit

    Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, është shprehur i lumtur për fitoren 2-0 ndaj Beneventos, ku ai shënon golin e dytë në takim. Italiani tha se ishin të vetëdijshëm se nuk do ishte një...

    Më Shumë
   • Coutinho: Po e mėsoj stilin e lojės sė Barcelonės pak nga pak

    Philippe Coutinho ka thënë është duke e mësuar stilin e lojës së Barcelonës pak nga pak, pas fitores së thellë 6-1 ndaj Gironës të shtunën në mbrëmje. Mesfushori brazilian...

    Më Shumë

   Leo Messi e mposht ish-yllin e Realit, bėhet asistuesi mė i mirė nė histori tė La Ligės

   Vizioni i jashtëzakonshëm i Lionel Messit ia siguroi edhe një...

   Zidane e lartėson Ronaldon

   Vendimi i Cristiano Ronaldos për të mos e shfrytëzuar...

   Inter 2-0 Benevento: Notat e lojtarėve, Gjimshiti mė i miri nė skuadrėn e tij

   Më në fund Interi fitoi, këtë herë ndaj Beneventos me...

   Barcelona 6-1 Girona: Notat e lojtarėve, maksimale pėr Messin dhe Suarezin (Foto)

   Barcelona ka fituar me rezultat të thellë 6-1 në ndeshjen e...

   Barcelona fiton me spektakėl ndaj Gironės, shkėlqen dyshja Messi-Suarez

   Lionel Messi dhe Luis Suarez kanë shkëlqyer duke dhënë...

   Coutinho shėnon gol tė bukur nga distanca ndaj Gironas (Video)

   Barcelona ka shënuar edhe golin e pestë në ndeshjen e La Ligas...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   SHBA-ja, e gatshme qė tė bisedojė me Korenė Veriore

   HAPAT DIPLOMATIKË  Mund të ndodhin bisedime direkte pa...

   Kėrcėnimi i dyfishtė pėr demokracinė liberale

   NGRITJA E POPULISTËVE Mobilizimi popullor u paraqit në...

   Pushteti nėnshtroi ekonomikisht qytetarin pėr ta mbajtur nėn kontroll votėn e tij

   Përgjegjësia më e madhe bie në ato parti politike që...

   Dossier

   Bulqiza nė 70 vite, minierė dhe qytet….

   Shtatëdhjetë vjet më parë, në “Ahishtën e madhe” të Malit të Duriçit, shpërthimi i parë i minave që thërrmonin shkëmbin e gurit me xixa sinjalizoi fillimin e...

   Planeti X

   Gati ēdo yll ka nga njė planet tė ngjashėm me Tokėn

   Gjetja e një planeti tjetër, të ngjashëm me Tokën, është vetëm çështje kohe. Studimet më të reja kanë vënë në pah se planetët ekstrasolarë janë...

   Gati ēdo yll ka nga njė planet tė ngjashėm me Tokėn

   Gjetja e një planeti tjetër, të ngjashëm me Tokën,...

   Njė rast interesant i magjisė sė zezė

   Si ia largoi një njeri i panjohur mallkimin bebes, e cila sa nuk kishte...

   Ja si ndikohet truri nga hipnoza

   Hipnoza është forma më e vjetër perëndimore e...

   Ēka ndodh pas vdekjes?

   Këtë mundohen të na e shpjegojnë njerëzit të...

   Auto&Tech
   Studim: Ne jemi tė varur nga telefonat tanė!

   Këto ditë, telefoni i mençur është një mjet i rëndësishëm. Ai na mban të lidhur me miqtë dhe familjen tonë, pasionet tona, kujtimet tona dhe për disa nga ne lejon të lidhemi me...

   Më Shumë

   Porsche zbulon fotografinė e parė zyrtare tė 992 tė ri

   Kjo është fotografia e parë zyrtare e Porsche 911 të ri...

   "Volkswagen I.D. Vizzion", me dy motorė elektrikė

   "Volkswagen" do të prezantojë modelin e ri krejt elektrik...

   "2018 Peugeot 508" ka pėr qėllim ta dėshmojė se vetura familjare nuk ka vdekur

   Ky është modeli i ri "Peugeot 508", një veturë e...

   KOSOVA SOT TV
   Moment drithėrues, kur luanėt sulmojnė veturėn me dy fėmijė (VIDEO)

   Ky është momenti i tmerrshëm kur vetura e një gruaje u dëmtua nga një kope luanësh të egërsuar pasi ata kërcyen mbi tavanin e veturës në një park safari. Pamjet e frikshme i shfaqin...

   Më Shumë

   Vritet roja i sigurisė nė njė pompė benzine (Video)

   Një 35-vjeçar, i cili punoi si roje sigurimi në një...

   Talentėt e rinj nė Kosovė arrijnė suksese jashtė, por jo edhe kėtu (Video)

   Të anketuarit vlerësojnë se të talentuarit po shuhen...

   Hidhet nga kati i 24-tė, parashuta nuk i hapet dhe mė pas...(Video)

   Ky është momenti i tmerrshëm kur një person që hidhet...

   OK KIDS
   A notojnė vezėt?

   Në ujë një vezë a është më shumë si një anije apo si një gur? Përgjigjja varet nga ajo që ndodhet në ujë. Provoni këto tri eksperimente për ta parë edhe vetë....

   Me Shume

   Pse na duket se na ndjek hėna?

   Hëna duket se të ndjekë për shkak se është...

   Historia e tė Pėrhiturės

   E Përhitura, ose Hirushja, si të doni, është njëra...

   Ėndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >