< Kosova Sot

Republika, e gozhduar nga zhvatėsit

Lajme >

Duke iu referuar të dhënave të pulsit publik të radhës të UNDP- së, sipas të cilit problemet kryesore në Kosovë mbeten korrupsioni, papunësia dhe varfëria, analistët politikë...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Dilema e madhe e socialdemokratėve gjermanė

E dëshiruar nga shumëkush dhe jo vetëm nga Gjermania, ekziston...

Policia tregon se ēfarė nė tė vėrtetė kishte ndodhur nė Londėr

Policia metropolitane ka lëshuar një komunikatë për media,...

Kadrijaj: Munguan politikat e duhura ekonomike

Analisti Mustafë Kadrijaj për "Kosova Sot" tha se, duke u...

Ja 15 caqet e para qė diktatori Kim Jong mund t'i sulmojė me armė bėrthamore

SIPAS NJË STUDIMI KËRKIMOR Edhe qytetet japoneze dhe ato të...

Zeqa: Vizita e Trendafilovės, paralajmėrim serioz i akuzave tė para

Zbardhje të shpejtë të aktakuzave, pas vizitës së...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Limaj pas shpalljes i pafajshėm: Mė prekėn aty ku nuk duhej, nė nderin tim

   atmir Limaj është treguar emocional në fjalimin e tij të...

   VIP

   Ja sa ėshtė rritur vajza e Teuta Kurtit (FOTO)

   Këngëtarja mitrovicase Teuta Kurti, ka kohë që nuk ka sjellur ndonjë këngë për publikun e saj, shkruan gazeta "Kosova Sot Online", ajo më shumë i është përkushtuar karrierës profesionale, ku e ushtron profesionin e profesoreshës, dhe natyrisht e gëzon titullin Nënë, e kur jemi te familja, ajo në rrjetin social Instagram, ka publikuar një foto me vajzën e saj Ayan e cila tashmë duket mjaf e rritur në krahun e...

   Shėndetėsia

   Si t'i kontrolloni alergjitė me anė tė ilaēeve natyrale?

   Alergjitë janë mënyra se si trupi e mbron veten prej gjërave që i...

   VIP

   Pasi pohoi se ka ngrirė vezėt, habit kėngėtarja shqiptare: ‘’Dua tė martohem dhe…’’

   Bleona Qereti bëri zhurmë në mediat online pasi publikoi në Instagram një...

   Femra

   Maska me mjaltė pėr fytyrė perfekte

   Fytyra është pjesa më dukshme e jona. Është ajo që na prezanton me...

   Shėndetėsia

   Nėse i vėreni kėto nė dhėmbė, shkoni te mjeku, sepse ėshtė shenjė se do tė mbeteni pa dhėmbė

   Qëndroni para pasqyrës dhe shikoni dhëmbët tuaj, nëse vëreni...

   Shėndetėsia

   VAKSINA KUNDĖR GRIPIT NUK E DOBĖSON IMUNITETIN

   Studimi i bërë në Norvegji nuk ka gjetur fakte se vaksina kundër gripit...

   VIP

   Kėngėtares shqiptare i vodhėn makinėn, ajo gjen “hajdutin” dhe e filmon

   Ditë më parë e gjithë vëmendja e medieve sillej rreth këngëtares...

   Shėndetėsia

   MASHTRIMI MĖ I MADH: NUK MUND TĖ DOBĖSOHENI ME VAJ ULLIRI, JA PSE

   Vaji i ullirit është ushqim i hatashëm, yndyra më e mirë që e njohim,...

   Sport
   • Kosova u turpėrua nga Lituania

    Kosova u turpërua nga Lituania në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, duke u mposhtur 61:99. Kosova ka pësuar humbje turpëruese kundër Lituanisë në ndeshjen e parë...

    Më Shumë
   • Neymar, djaloshi qė ėndėrronte tė bėhej “Supermen”: Jetoi nė varfėri tė skajshme, nė njė shtėpi qė rrethohej prej plehrave tė qytetit deri tek jeta luksoze (Foto)

    “Ne nuk filluam nga zero … filluam nga minus pesë”. Kështu fillon tregimi i Neymar Sr, i cili tregon kontrastin e thellë të jetës së djalit të tij, që dikur ishte shumë i varfër...

    Më Shumë
   • Pacquiao – McGregorit: Shihemi nė 2018-ėn pėr njė ndeshje tė vėrtetė!

    Manny Pacquiao sfidon Conor McGregor. 38-vjeçari filipinas (në dhjetor mbush 39), Manny Pacquiao, ka postuar në “Twitter” një foto të “yllit” britanik të UFC, Conor McGregor, të...

    Më Shumë

   Kosova – Lituania, rezultati pas pjesės sė parė

   Kosova po barazon 35:35 me Lituaninë në Pallatin e Rinisë dhe...

   Rinovimi i Messit? Kėshtu pėrgjigjet Guardiola

   Guardiola dëshiron që Messi të mos largohet nga...

   Conte: Nuk duhet tė kemi kujdes vetėm nga Salah

   Conte pret ndeshje të vështirë të shtunën kundër...

   Telashe pėr Zidanen, lėndohet edhe Marco Asensio

   Marco Asensio nuk do të luajë kundër Malagës për shkak...

   Reali me komunikatė zyrtare pėr lėndimin e Asensios

   Asensio pritet të jetë jashtë fushave nga dy deri në tri...

   Zyrtare: Jaren Sina transferohet nė Estoni

   Reprezentuesi i Kosovës ka ndërruar ambient sa i përket...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Perėndimi i Angela Merkelit

   PHILIPPE LEGRAIN P ërkundër të gjitha krizave dhe problemeve...

   Rreziqet nga njė Evropė post-gjermane

   Shkruan: ANA PALACIO Çfarëdo qeverie që mund të...

   Flamuri Kombėtar, origjina dhe lashtėsia

   SHKRUAN: MEXHIT DEMIRI Çdo komb e shtet ka flamurin e vet. Ai...

   Raportet e ngushta, tė rrezikshme, tė Trump-it me Arabinė Saudite

   Shkruan: Fareed Zakaria POLITIKA E JASHTME E PRESIDENTIT...

   Dossier

   Rrėfehet koloneli shqiptar: Incidentet nė Pashaliman me sovjetikėt, “leksioni” qė iu dha Hito Ēako

   Kolonel Myfit Qorduka është një oficer i vjetër i marinës shqiptare. Ai ka qenë i pranishëm edhe në përballjen e famshme me sovjetikët në bazën e Pashalimanit dhe dëshmitar i atyre...

   Planeti X

   Ja ēfarė do tė ndodhė me Tokėn 1 javė para Krishtlindjes (foto)

   Një asteroid i madh do të kalojë shumë pranë planetit tonë muajin e ardhshëm, vetëm disa ditë para Krishtlindjes. Një shkëmb i hapësirës, i quajtur “3200 Phaethon”, do...

   Ja ēfarė do tė ndodhė me Tokėn 1 javė para Krishtlindjes (foto)

   Një asteroid i madh do të kalojë shumë pranë planetit...

   A mundet njė kompjuter ta parashikojė vdekjen tuaj?

   Shkencëtarët janë duke zhvilluar një softuer special, i...

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët...

   Rrėfime tė tmerrshme tė punėtorėve tė morgut

   Kur ishim fëmijë, zor se ndonjëri prej nesh kishte...

   Auto&Tech
   RISIA "JEEP COMPASS SUV 2017"

   "Jeep" ka përjetuar një zgjerim dhe rritje shtesë në Evropë në disa vjetët e fundit, duke lëvizur nga rreth 300,000 shitje gjatë vitit 2009 në rreth 1.4 milion në vitin 2016. Ky sukses...

   Më Shumë

   Modifikimi i “ēmendur” i Bentley Bentayga me pushkė, municion, dylbi e cigare

   Bentley Bentayga është modifikuar nga Mulliner, i bërë...

   'Skoda' me rrymė vjen mė 2020

   Si pjesë e grupit "Volkswagen", që paralajmëron...

   Ethereum vendos njė rekord tė ri, vlerėsohet me 419 dollar

   Ethereum përpunon thuajse dyfishin e transaksioneve të Bitcoin...

   KOSOVA SOT TV
   Kelmendi: PDK-ja, fajtorja kryesore (VIDEO)

   Afrimin e dimrit të nxehtë nga mundësia e veprimit të kësaj gjykate, me akuzat e para, e sheh edhe analisti Jeton Kelmendi. "Sigurisht që vizita e Trendafilovës në Prishtinë ka sjellë në...

   Më Shumë

   Tmerr: Studentja e hedh foshnjėn e sapolindur nga kati i katėr (Video/Foto)

   Një studente në Kinë duket se kishte bërë llogari...

   Korrupsioni i madh, shkaktari kryesor i varfėrisė sė qytetarėve? (Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se korrupsioni...

   Arrestohet Albin Kurti (Foto/Video)

   Albin Kurti është arrestuar nga Policia e Kosovës. Deputeti i...

   OK KIDS
   Peshku qė jeton nė shkretėtirė

   Të gjithë e dimë se peshqit jetojnë në ujë. Por, ekziston një lloj peshku që jeton në shkretëtirë. Nuk besoni? Ekziston një lloj peshqish që në anglisht quhen...

   Me Shume

   Historia e tenisit

   Disa njerëz besojnë se egjiptianët, grekët dhe romakët...

   Me ēfarė kafshe ka lidhje zebra?

   Si mund të mendoni pasi t’i shikoni ato, zebrat janë pjesë...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >