Kosova Sot

Korrupsion dhe krim pėrmes licencave shtetėrore

Lajme >

Deputetët alarmojnë për abuzimin me ligjet Rrjetet oligarkike dhe mafioze kanë shtrirë pushtetin e tyre edhe në zyrat e Përmbaruesve privatë dhe ato të Noterisë Deputetë të...

16 orë e 26 minuta më parë

Burri ia solli ortaken nė shtėpi

4 orë e 26 minuta më parë

Avioni qė kaloi 35 mijė kilometra pa asnjė pikė karburant

Një avion zviceran me energji diellore u ul në Havai, në vazhdim...

2 orë e 28 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Foto tė papara tė vizitės sė vitit 1998 tė Presidentit Rugova nė Ēeki (Foto)

Ish-personi më i afërt për shumë vite i presidentit të...

1 orë e 44 minuta më parë

Ramadan Muja i harroi tė sėmurit, shpenzoi mbi 111 mijė euro nė dreka

Komunën e Prizrenit, që drejtohet nga Ramadan Muja e ka shpenzuar...

2 orë e 15 minuta më parë

Avioni qė kaloi 35 mijė kilometra pa asnjė pikė karburant

Një avion zviceran me energji diellore u ul në Havai, në vazhdim...

2 orë e 28 minuta më parë

Arrestohen babė e birė, kultivonin drogėn nė bahēe

Policia e qarkut të Beratit, në kuadër të operacioneve...

2 orë e 30 minuta më parë

Ēfarė bėjnė fėmijėt e parė tė SHBA-sė?

Verën e shkuar, e bija e madhe e presidentit amerikan, Barack Obama, kaloi...

2 orë e 33 minuta më parë

Ndalohet punonjėsi i bankės, ruante video pornografike me tė mitur

Një punonjës IT i një bankë të nivelit të...

2 orë e 38 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.34

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.90

CNY

136.56

JPY

70.48

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

2po2 lanson kėngėn “KohQeLujna” (Video)

“KohQeLujna”. Është kënga më e re e cila vjen nga reperi 2Po2  dhe Dj Vicky. Kënga është punuar nga vetë Besniku, muzikën e ka bërë DJ Vicky, ndërsa për videoklipin është përkujdesur Authentic Entertainmet. (Kosova Sot)  

Shėndetėsia

Hudhra tė konsumohet nė bark tė thatė

Hudhra është një perime e dobishme për shëndet, gjë që...

VIP

Publikohet 'Soul killa' nga Enca (Video)

Enca Hahia ka publikuar këngën e shumëpritur ‘Soul killa’. Ajo...

VIP

Aurela Gaēe publikon kėngėn me Dr.Florin (Video)

Këngëtarja Aurela Gaçe kishte lajmëruar ditë më parë...

VIP

Elton Deda: Me tė ardh turp qė je shqiptar

Elton Deda ka reaguar ndaj vrasjes së çiftit çek që ishin për pushime...

Dashuri

7 arsye pėr tė bėrė dashuri

Nëse mendoni se ju i përkisni kësaj kategorie dhe se pasioneve të nxehta nuk i...

Shėndetėsia

Shkaktarėt kryesorė tė dėmtimit tė mėlēisė

Mëlçia është një organ vital, pa të cilin nuk mund të...

Femra

Si t'i hiqni njollat e verdha nė thonj?

Parandalim i shkëlqyeshëm nga njollat e verdha në thonj janë shtresa bazë...

Sport
 • Podolski pritet me ēaj nė Galatasaray (Video)

  Sulmuesi i Arsenalit, Lukas Podolski sot edhe zyrtarisht ka nënshkruar një kontratë tre vjeçare me ekipin turk Galatasaray. Lukas Podolsko është shprehur i lumtur me transferimin e tij në Galatasaray, duke i...

  Më Shumë
 • Dortmundi fiton 17-0

  Borussia Dortmund ka fituar me rezultat 17-0 në Signal Iduna Park ndaj skuadrës së përbërë nga sportistë olimpik gjermanë. Një ditë pasi trajneri Thomas Tuchel fitoi 5-0 ndaj skuadrës së...

  Më Shumë
 • PSG ėndėrron CR7 dhe Neymar

  Të lirë nga detyrimet e fair play financiar, drejtuesit më të lartë të Paris Saint Germain shfrenojnë fantazinë. Cristiano Ronaldo ose Neymar mund të transferohet në kryeqytetin francez sepse...

  Më Shumë

Barcelona, zyrtarizohen 5 emrat pėr zgjedhjet e 18 Korrikut

Konfirmohen zyrtarisht emrat e 5 kandidatëve për zgjedhjet...

2 orë e 19 minuta më parë

Shaqiri kėrkohet nga Atletico Madrid

Xherdan Shaqiri mesa duket do të jetë një prej...

2 orë e 21 minuta më parë

De Biasi zbulon formacionin kundėr Danimarkės

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi ka folr për ndeshjen...

2 orë e 25 minuta më parë

Ogbonna transferohet nė Londėr

Mbrojtësi i Juventusit, Angelo Ogbonna  është transferuar...

5 orë e 1 minuta më parë

Geis, i pavendosur pėr tė ardhmen

Mesfushori gjerman, Johannes Geis ende nuk ka vendosur  për të...

5 orë e 7 minuta më parë

Granit Bajraliu fitues i turneut "Dielli Open"

Tenisti prishtinas, Granit Bajraliu, është fitues i turneut...

6 orë e 52 minuta më parë
Opinione

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

Dossier

Letra e 1951-shit / Historia e vėrtetė, Kruja: Italianėt s’e vranė Gurakuqin, por spekuluen mbi gjakun e tij

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Gypat 150 000 vjeēar habisin shkencėtarėt kinezė

Në një piramidë misterioze në provincën Qingai të Kinës gjenden tri shpella të mbushura me gypa antikë, të cilët i lidhin shpellat me ujërat e njelmët që gjenden në...

Gypat 150 000 vjeēar habisin shkencėtarėt kinezė

Në një piramidë misterioze në provincën Qingai të...

Gjirohet balena e rrallė ‘albino’ nė Uellsin e Ri Jugor

Balena ‘albino’, e cila për herë të parë...

Fermeri, qė u shėtit me jashtėtokėsorėt

Një fermer 50-vjeçar, Armand Leberou, ishte duke ecur...

Burri, i cili fotografoi fantazmėn

Një figurë shumë e çuditshme është kapur nga...

Auto&Tech
Veturat e ardhshme do tė mbrojnė celularin tuaj nga tė nxehtit gjatė verės

Gjatë verës, ekziston mundësia që celulari juaj të mbi-nxehet, për shkak të nxehtit të madh që mbretëron në këtë stinë. Kjo nuk është vetëm një...

Më Shumë

Ja si e parashikon Mark Zuckerberg tė ardhmen e Facebook-ut

Në të ardhmen, në vend që të postojmë statuse...

8 orë e 46 minuta më parë

HTC sė shpejti me model tė ri

HTC po punon për të sjellë nëtreg modelin më...

11 orë e 31 minuta më parë

Google Photos etiketon personat me ngjyrė si gorilla

Google është detyruar të kërkojë falje publikisht pasi...

13 orë e 34 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
E pėrpin peshkun tė gjallė, qė t’i lė pėrshtypje tė dashurės (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu që t’i lë përshtypje të dashurës! Por, Callum Clatworthy-Robing nga Wales i Britanisë së Madhe, për këtë veprim u...

Më Shumë

Nis tė filmojė seancėn e jogės, por ajo qė i shfaqet … (Video)

Një vajzë e re nisi të filmonte seancën e saj të...

9 orë e 2 minuta më parë

Bėri seks me nxėnėsit, ja si reagon mėsuesja e dėnuar (Video)

Kjo video tregon momentin kur një mësuese shpërthen në lot,...

11 orë e 10 minuta më parë

Djaloshi 3 vjeēar i lindur pa sy dhe hundė – mjekėt bėjnė ēudinė! (Video +18)

Fëmija 3 vjeçar nga Maroku,Yahya El Jabaly është...

13 orë e 58 minuta më parë
OK KIDS
Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë sheqer. Pjesa e përparme e gjuhës ka sensorë të veçantë të quajtur ‘sensorë të shijes’, që detektojnë...

Me Shume

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës...

Pjata ime

Sa herë në kuzhinë sallata përgatiti, Një temë...