Kosova Sot

KOMF kėrkon zbardhjen e rastit pėr abuzimin e dy tė miturave nga Suhareka

Lajme >

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF, është jashtëzakonisht i shqetësuar me lajmin rreth dyshimeve për abuzim seksual të dy të miturave nga Suhareka, nga pjesëtarë...

28 minuta më parë

Diferenca e moshės nuk e zbeh dashurinė, ja historia e ēiftit shqiptar (Video)

Ata kanë 25 vite martesë dhe asgjë nuk i ka penguar në...

28 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Hapet gara e fotografisė mė tė mirė nė bujqėsi #TokaJonė

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural hap...

8 minuta më parë

Bizare: 36 vjeēari martohet me tė miturėn 6 vjeēe

Ueb-faqja informative, “Metro” ka publikuar disa imazhe shokuese...

19 minuta më parë

KOMF kėrkon zbardhjen e rastit pėr abuzimin e dy tė miturave nga Suhareka

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF,...

28 minuta më parë

Diferenca e moshės nuk e zbeh dashurinė, ja historia e ēiftit shqiptar (Video)

Ata kanë 25 vite martesë dhe asgjë nuk i ka penguar në...

28 minuta më parë

Deputetėt e PDK-sė pėrsėri kundėr Speciales

Mos themelimi i Gjykatës Speciale nga Kuvendi i Kosovës të...

33 minuta më parë

Kina e shqetėsuar me ankesat fetare tė Turqisė

Kina është duke shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me...

43 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.83

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.89

CNY

136.54

JPY

70.64

INR

1.44

AUD

2.97

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
Elita
VIP

'Premtimet' e Kidės dhe Mozzikut (Video)

Kida dhe Mozzik së shpejti do të lansojnë projektin më të ri muzikor. Kënga e xila quhet ‘Premtimet’ është realizuar edhe me videoklip nga dyshja. Tani ata kanë publikuar vetëm një pjesë nga kënga dhe klipi, pra trailerin, duke paralajmëruae se së shpejti publikohet videoklipi i plotë. (Kosova Sot)  

Shėndetėsia

Joga pėr kontroll tė shtypjes sė gjakut

Analizat e shumë rezultateve tregojnë se praktika e jogës ndikon në uljen e...

Femra

Stilet e pėrkryera pėr femrat me flokė kaēurrelė

Femrat me flokë kaçurrelë zakonisht e kanë shumë të...

VIP

Kasami pėrcjell Scherzinger-in nė aeroport (Foto)

Pas disa ditësh argëtimi në ishullin grek, Mykonos merr fund “aventura”...

VIP

S'ia lėnė shenjė vitet (Foto)

Ajo shëtit nëpër pasarela për tri dekada dhe duket se nuk e ka ndërmend...

Dashuri

Grindjet shtojnė dashurinė

Studimi i ri psikologjik Nëse prej shumë kohësh po jetoni një lidhje serioze...

VIP

Shtyhet gjyqi ndaj Stresit: Jam penduar

Këngëtari i njohur me emrin Stresi, u paraqit sot për herë të parë...

Sport
 • Interi e shet Shaqirin te klubi anglez ?

  Interi ka bërë një lëvizje të befasishme sot duke shitur mesfushorin Shaqiri te skuadra angleze e Stoke City. Nuk dihen ende shumë detaje rreth kontratës dhe nëse do të jetë huazim apo shitje...

  Më Shumë
 • Ky ėshtė transferi i gjashtė i Liverpoolit

  Skuadra e famshme angleze, Liverpool përmes faqes zyrtare të klubit ka njoftuar se ka transferuar nga Southamptoni mbrojtësin e krahut, Nathaniel Clyne.  Ndryshe, 24 vjeçari është transferimi i...

  Më Shumë
 • Jackson Martinez, zyrtarisht i Atletico Madridit

  Jackson Martinez edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Atletico Madridit. Porto, ish skuadra e Martinez ka konfirmuar transferimin, duke treguar se madrilenët kanë paguar 35 milionë euro për lojtarin. (Kosova...

  Më Shumë

Costa, lojtar i ri i Bayernit

Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munichu, ka transferuar Douglas...

2 orë e 41 minuta më parë

Botėrori i femrave, SHBA-tė nė finale

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

4 orë e 7 minuta më parë

Igli Tare kėrkon tė transferojė njė serb te Lazio

Drejtori i Lazios, Igli Tare i ka premtuar ekipit romak edhe një...

4 orë e 11 minuta më parë

Zyrtare: Niang nė Milan, deri mė 2019

Sulmuesi M’Baye Niang ka vazhduar kontratën me Milanin deri në...

5 orë e 8 minuta më parë

Evertoni pas dy futbollistėve shqiptarė

Skuadra e Ligës Premiere, Everton, pas interesimit për Adnan...

5 orë e 41 minuta më parë

Musolli kėrkohet nga gjermanėt e Dusiburgut

Ish-futbollisti i Hysit, Besar Musolli, ka një rast të mirë...

6 orë e 0 minuta më parë
Opinione

Shqetėsimet nga Gjykata Speciale

Shkruan: Shefik Shkodra NUK MUND TË TEPROHET ME DISA SJELLJE EDHE NGA...

Mos heshtni!

KOMENT REDAKSIONAL "Kosova Sot", e hapur për mendimin e...

Larg duart nga gazeta kombėtare numėr Njė, "Kosova Sot"

Shkruan: Riza Greiçevci  TI, O PUSHTETARI ANALFABET, SHPESH...

Ku do tė mbesin ata qė e kundėrshtuan Specialen?

Shkruan: Reshat Sahitaj  RAPORTI I DICK MARTY-t NUK AKUZON...

Dossier

Histori&Mite/ Gėnjeshtra historike, si u bėnė tė vėrteta

 Piramidat u ndërtuan nga skllevërit Është një prej klisheve më të qëndrueshme mbi Egjiptin e lashtë: turma skllevërish që nën goditjet e kamxhikëve shtyjnë blloqet e...

Planeti X

A ėshtė bėrė ky ēekiē 100 milionė vjet mė parė?

Në London të Teksasit, në vitin 1934, ishte gjetur një çekiç, i rrethuar me një gur, që ishte formuar rreth tij. Guri rreth çekiçit u konstatua se ishte më shumë se 100 milionë...

A ėshtė bėrė ky ēekiē 100 milionė vjet mė parė?

Në London të Teksasit, në vitin 1934, ishte gjetur një...

Njė familje nga Teksasi e zė Ēupakabran?

Jackie Stock dhe burri i saj, Arlen Parma, kanë zënë një...

Gruaja pas operacionit tė tru, lexon emocionet e tė tjerėve

Një femër, e cila i është nënshtruar një...

Organizmat artificialė e pėrgatisin Marsin pėr neve

Agjencia e Pentagonit për studime të avancuara është duke...

Auto&Tech
Huawei prezanton telefonin Honor 7

Huawei prezantoi sot telefonin inteligjent Honor 7. Ky telefon është krijuar me alumin dhe ofrohet në ngjyrë argjendi, ari dhe gri. Huawei Honor 7 përmban ekran 5.2 inç me rezolucion 1080 pikselë dhe fuqizohet...

Më Shumë

Pėr ta ngarė kėtė makinė, ju duhet njė kurs ekstra (Foto/Video)

Ajo është një nga makinat më hi-tech të prodhuara...

1 orë e 55 minuta më parë

Publikohen fotot e para tė iPhone 6s

Apple ka nisur me prodhimin e gjeneratës së re të iPhone-it, i...

3 orë e 18 minuta më parë

Vdes Matti Makkonen, shpikėsi i SMS-ve

Matti Makkonen, shpikësi i mesazheve tekst, vdiq në moshën...

5 orë e 27 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Kėrcimi qė po ēmend rrjetin (Video)

Një nënë shtatzënë dhe vajza e saj e vogël u bënë të njohura në mbarë botën brenda pak orësh. Kjo pasi video e tyre duke kërcyer u klikua miliona herë në rrjetet...

Më Shumë

Yjet qė kanė kryer krime tė tmerrshme (Video)

Ne mund ti adhurojmë njerëzit e famshëm dhe ti mendojmë ata...

2 orë e 10 minuta më parë

Video e ēasteve tė tmerrit: Turistėt i fshihen terroristit tė armatosur (Video)

Disa pamje televizive janë shfaqur ku turistët duken të...

2 orë e 51 minuta më parë

Rrezikon edhe jetėn, vetėm pėr njė foto “tė pėrkryer” (Video)

Fotografët kryesisht e kanë për punë të...

3 orë e 21 minuta më parë
OK KIDS
Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i kimisë në Universitetin e Teksasit në Ostin, shpjegoi që shumë gjëra që ne i hedhim në plehra, dekompozohen, kur ato i hanë...

Me Shume

Njihuni me Chavez, Supermenin njerėzor (Foto)

Një jetë të tërë për t’u bërë si...

Si e cakton termometri temperaturėn?

Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

Shkolla jonė

Shkolla ime, Është e mirë, Është e...