Prestigjiozja TIME shpall 10 këngët e vitit 2017: Triumfuese kjo shqiptare (Video) - Kulturë - Kosova Sot
Prestigjiozja TIME shpall 10 këngët e vitit 2017: Triumfuese kjo shqiptare (Video)

Prestigjiozja TIME shpall 10 këngët e vitit 2017: Triumfuese kjo shqiptare (Video)

Pa fund këngë të suksesshme por në vendin e parë shpallet kjo shqiptare...

Shqiperia keto vite është perfaqesuar denjësisht nga yjet e muzikes si Rita Ora, Bebe Rexha, Era Istrefi  Dua Lipa apo edhe shumë personazhe te tjerë. Revista prestigjioze amerikane TIME, ka renditur top këngët që shënuan histori gjatë vitit 2017. Dhe ajo që ka thyer rekorde është Dua Lipa me këngën “New Rules”./intv.al/

Ja renditja e plotë:

10. Kelsea Ballerini, “Legends”

9. JAY-Z, “Story of O.J.”

8. Selena Gomez, “Bad Liar”

7. Cardi B, “Bodak Yellow”

6. Portugal, The Man, “Feel It Still”

5. King Krüle, “Biscuit Town”

4. Frank Ocean, “Chanel”

3. Luis Fonsi & Daddy Yankee, “Despacito”

2. St. Vincent, “New York”

1. Dua Lipa, “New Rules”

(Kosova Sot)

15 orë e 45 minuta më parë
24/10/18