Kosova Sot

Ekskluzive:Qeveria nuk i bėri votat pėr Ligjin pėr investime , licencėn e kompanisė sė gjeneralit Clark dhe tė Sharr Cemit

Lajme >

Edhe pse me shumë vështirësi u rimblodhën në seancën e Kuvendit deputetët, për shkak të punimeve në një Komision, kryetari I grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, tërhoqi...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Rama shpėrthen nė sharje kundėr deputetes sė vet, ja ēfarė i thotė

Kryeministri Edi Rama tani kundër nuk ka vetëm kundërshtarë...

Gjatė 24 orėve njė i vdekur dhe 21 tė lėnduar

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit,...

Vdes arkitekti Gazmend Bunjaku

Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës ka njoftuar se arkitekti...

Lekaj: Mos nėnshkruani marrėveshje tė dėmshme

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë...

Rama: Mafia ėshtė armiku i betuar i riciklimit tė mbetjeve

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në seancën plenare...

VV: Vazhdimi i paraburgimit ndaj aktivistėve, vendim totalitar

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të gjykatës...

Dėnohet me 2.4 vite burg prokurori pėr korrupsion

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që të...

Mustafa: Kodi i jep Kosovės sovranitet ndėrkombėtar

Kryeministri i Kosovës, gjatë interpelancës para deputetëve...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.48

CNY

113.88

JPY

75.00

INR

1.46

AUD

3.36

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Konjufca: Isa e Skender Hyseni nuk e thanė asnjė fjalė pėr arrestimin e drejtorit tė policisė

   Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes Glauk Konjufca në...

   VIP

   'Ėngjėllushja' nė Paris (Foto)

   Si një ‘ëngjëll’ i ‘Victoria’s Secret’, ajo është e njohur për linjat më të mira në botë. Formën mahnitëse, Alessandra Ambrosio e ka treguar edhe në natën e së mërkurës, derisa ‘pushtoi’ rrugët e Parisit si një pistë, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Bukuroshja braziliane 35-vjeçare dukej me të vërtet ëngjëllore me një pallto të bardhë, të...

   VIP

   Sa i pafat Tyga! Ja ēfarė 'bombe' ka humbur (Foto)

   Ajo u bë e njohur për mediat rozë pas lidhjes së saj me reperin Tyga,...

   Shėndetėsia

   Zbulohet receta pėr atė qė mjekėt nuk mund ta shėrojnė

   “Escherichia coli” paraqet pjesë të florës së zorrës dhe...

   Femra

   A i keni ditur kėto gjėra pėr parfumet

   Parfumi është një pjesë shumë e rëndësishme e dukjes suaj, pasi...

   VIP

   Flet 27 vjeēari qė tentoi tė puthte tė pasmet e Kim Kardashian-it (Foto)

   27 vjeçari Vitalii Seiduk, i cili pushtoi lajmet pasi tentoi të puthte të pasmet e...

   VIP

   Rita ekspozon tė brendshmet me fustan tė bardhė, ka edhe njė emblemė misterioze (Foto)

   Ajo debutoi me flokët e saj të reja të shkurtra në koncertin e Britney...

   Shėndetėsia

   Receta pėr bukėn pa miell, tė cilėn e lejojnė dietat mė tė njohura

   Buka për shumicën është ushqimi i preferuar, të cilin e kombinojnë me...

   Dashuri

   A mund tė ketė sukses lidhja me mashkullin mė tė ri?

   Për t’ju gëzuar që lidhja (serioze) me mashkullin më të ri mund...

   Sport
   • Kaka nuk e harron Milanin, ka njė mesazh pėr Berlusconin

    Mesfushori i Orlando City, Leite Kaka ka uruar presidentin e Milanit, Silvio Berlusconi në ditëlindjen e tij të 80-të. “Dua të falënderoj presidentin për të gjitha që i ka bërë për...

    Më Shumë
   • Olimpiada e Tokios mund tė kushtojė mbi 26.7 miliardė euro

    Komisioni kompetent i formuar nga Drejtoria e qytetit të Tokios ka paralajmëruar se shpenzimet e përgjithshme për organizimin e Lojërave Olimpike në Tokio 2020 mund të arrijnë në mbi 26.7 miliardë...

    Më Shumë
   • De Biasi vendos pėr tė ardhmen

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka folur sërish për të ardhmen e tij duke hedhur poshtë zërat për drejtimin e mundshëm të Dinomos së Zagrebit. Në një intervistë...

    Më Shumë

   Juve nė vendin e parė nė Champions, ja pėr ēfarė bėhet fjalė

   Juventus nuk e ka fituar ende Championsin këtë sezon, por që...

   Formacioni mė i dobėt i javės nė Ligėn e Kampionėve (Foto)

   Portali i njohur “Goal.com” ka publikuar formacionin e...

   De Biasi flet pėr pėrballjet kundėr Lihtenshtejnit dhe Spanjės

   Në prag të ndeshjes së 6 tetorit kundër Lihtenshtejnit,...

   Ronaldo: Fitojmė sėrish Championsin

   Është “i urryeri” dhe “i dashuri”...

   Gashi merr lajmin mė tė hidhur nga Kombėtarja

   Megjithëse shënoi një gol fantastik në SHBA, Shkëlzen...

   Europa League, kėto janė pėrballjet e ditės sė sotme

   Sot në mbrëmje do të luhen 24 takime të vlefshme për...

   Opinione

   Fitorja e Clinton-it pa performancė tė jashtėzakonshme

   Shkruan: Roger Cohen Debati mes kandidatëve për president të...

   A funksionon nė Shqipėri shteti publik, juridik, demokratik dhe ekonomik?

   Në Shqipëri logjika e ligjit dhe e drejtësisë nuk janë...

   Koalicioni i uzurpimeve

   Shkruan: Faton Mehmeti Derisa PDK-ja i ka uzurpuar pronat publike, së...

   Pse gara presidenciale amerikane ėshtė kaq e ngushtė?

   Shkruan: Elizabeth Drew Hillary Clinton nuk e ka të lehtë dhe...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Sekretet e civilizimit tė humbur nė malin Fontenblo

   Fontenblo është një mal që gjendet rreth 60 km larg Parisit dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 280 kilometrash katrore. Është njëri ndër malet më të bukura në Francë. Por, ky...

   Sekretet e civilizimit tė humbur nė malin Fontenblo

   Fontenblo është një mal që gjendet rreth 60 km larg Parisit...

   Tash e 18 vjet gropon, sepse i ka “thėnė” Zoti

   Një njeri thotë se Zoti i ka thënë 18 vjet më...

   Mė shumė njerėz tė pushtuar nga djalli, sesa ekzorcistė

   Kërkesa e madhe për ekzorcistë ka çuar deri te mungesa e...

   Si t'i realizoni qėllimet me anė tė mendimeve?

   Janë të shumtë njerëzit, që mendojnë sesi nuk...

   Auto&Tech
   Koncept i ri nga Volkswagen

   Volkswagen ka filluar të drejtohet në prodhimin e makinave elektrike, duke vendosur si qëllim shitjen e 1 milionë të tillave deri në vitin 2025. I.D, koncept i kompanisë i prezantuar në Shfaqjen Paris...

   Më Shumë

   Mjeti qė ju pajis me sinjal celular sado larg qė tė shkoni

   Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të...

   Apple ka nisur krijimin e ‘iPhone 8’ (Foto)

   Apple është duke i krijuar në zyrat e saj në Izrael...

   Brenda avionit mė komod nė botė, ja sa kushton bileta (Foto)

   Kompania amerikane “Crystal” ka krijuar një avion super luksoz...

   KOSOVA SOT TV
   Vajza lyhet me buzėkuqin e nėnės: Jam Spiderman (Video)

   Shumica e fëmijëve e kanë adhuruar superheroin “Njeriu Merimangë” dhe ata do të dëshironin të bëheshin si ai. Kështu ka bërë dhe kjo vogëlushe. Keeley, 3 vjec, nga Anglia ka...

   Më Shumë

   Ja ēfarė ndodh kur burrat pėrpiqen tė veshin korse (Video)

   Ata janë arma sekrete e adhuruar nga gratë kudo në botë...

   Doli nga tualeti dhe u shokua me atė se ēfarė pa para vetes (Video)

   Kamera e fshehur shpesh nxjerr reaksionet më qesharake të personave...

   I propozon martesė nė stadium, por ndodh mė e keqja (Video)

   Një çift në New York nuk do të harrojë kurrë...

   OK KIDS
   Eksperiment me sodė buke dhe limon

   Për ta bërë këtë eksperiment i’u duhet një qese sodë buke, limon, ujë dhe një gotë, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Në gotën e mbushur  me ujë  shtoni sodën...

   Me Shume

   Faktet qė duhet t’i dini pėr shėndetin tuaj

   -Duke shpëlarë hundën tuaj me ujë të kripur ju mund...

   Pse na dhėmbin veshėt kur ngjitemi nė lartėsi ?

   Kur ngjitemi në lartësi na dhëmbin veshët sepse presioni i...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >